کد خبر: ۶۶۳۰۵۱۴
تاریخ انتشار: ۲۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۸

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی درباره جذب اعضای هیئت علمی گفت: فراخوان جذب اعلام شده است و هفته اول شهریور ماه ثبت نام آغاز می‌شود.

به گزارش حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛  علیرضا رهایی معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی از ثبت نام متقاضیان جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی از هفته اول شهریور ماه خبر داد و گفت:  در مسیر کیفی‌سازی نظام آموزشی دانشگاه، امسال برای اولین بار ارزیابی علمی استادان حق‌التدریس را شروع کردیم. طبیعی است در سال آینده از همکاری‌ افرادی استفاده خواهیم کرد که ارزیابی آموزشی و پژوهش قابل قبولی داشته باشند.

وی ادامه داد: تا روز گذشته حدود 12 هزار نفر از افرادی که قبلا با دانشگاه همکاری داشتند وارد سامانه شده و اطلاعات علمی خود را وارد کرده‌اند.

 بهتر شدن مسیر جذب دانشجو با جذب اعضای جدید در هیئت علمی

رهایی با بیان اینکه این ثبت‌نام‌ها ادامه دارد، اظهار کرد:  افرادی که موفق به ثبت‌نام نشدند تا پایان هفته جاری مهلت دارند اطلاعات خود را وارد سیستم کنند. از پایان هفته جاری ارزیابی اطلاعات شروع می‌شود و به تدریج افرادی که شرایط قابل قبولی داشته باشند، مجوز تدریس برای سال تحصیلی آینده دریافت می‌کنند.

وی با اشاره به جذب اعضای هیئت علمی جدید بیان کرد: واحدها باید براساس دستورالعملی که به دانشگاه ها ابلاغ شد، اطلاعات اعضای هیئت علمی را وارد سامانه کنند، هر کدام از واحدهای دانشگاهی برای هر رشته‌ محل خود باید حداقل عضو هیئت علمی مورد نیاز را داشته باشند که این مورد در اداره کل آموزش و گسترش دانشگاه بررسی می‌شود و به طور مستقل واحدها هم نیاز خودشان را وارد می‌کنند و این 2 آمار با هم تطبیق داده می‌شود.

رهایی تصریح کرد: این بررسی باعث می‌شود در سال‌جاری تعداد قابل قبولی اعضای هیئت علمی جدید وارد دانشگاه شوند که این به عنوان خون تازه‌ای خواهد بود که وارد کالبد دانشگاه می‌شود و باعث خواهد شد در مسیر جذب دانشجوی بهتر گام‌های جدی برداریم.

فعالیت واحدهای آموزشی تا پایان مرداد ماه 

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد اسلامی درباره جزئیات فراخوان جذب، گفت: واحدها تا پایان این ماه فرصت دارند این اطلاعات را وارد کنند. در ادامه گزارش آن برای هیئت مرکزی جذب ارسال می‌شود و بعد از تایید هیئت مرکزی جذب در هفته اول شهریور ماه ثبت نام متقاضیان آغاز می شود.

وی ادامه داد: تدابیر گسترده برای ارزیابی کیفی در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری تدوین شده است که پنجم و ششم شهریور در همایش معاونان آموزشی دانشگاه ارائه می‌شود و کمک قابل توجهی به ارتقای آموزشی دانشگاه خواهد کرد.

رهایی مطرح کرد: فردا در جلسه‌ای مشورتی به صورت ویدیو کنفرانس، تدابیر شروع موفق سال تحصیلی را با معاونان آموزشی 31 استان بررسی خواهیم کرد. امیدواریم با این برنامه‌‌ریزی‌ها سال تحصیلی 97-98 را دقیق شروع کنیم و برای مجموعه دانشجویان و استادان و دانشگاه سال موفقی را در پیش داشته باشیم.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر