کد خبر: ۶۶۳۷۵۱۹
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
کد خبر : ۶۶۳۷۵۱۹
فرماندار اراک:

حسین بختیاری گفت: در روند کار هپکو در حال حاضر آرامش نسبی برقرار شده است.

آرامش نسبی در هپکو برقرار است/مالکیت اصلی وجود ندارد/اقدامات خوبی درباره پرداخت بدهی ها انجام شدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، حسین بختیاری فرماندار اراک، با اشاره به آخرین وضعیت شرکت هپکو اظهار داشت: در روند کار هپکو خدا را شاکریم که یک آرامش نسبی برقرار شده است.

وی افزود: به هر حال کارگران حقوق خود را دریافت نکرده بودند و نگرانی‌هایی درباره فعالیت شرکت وجود داشت که حق هم با کارگران بود.

بختیاری عنوان کرد: در حال حاضر روند در کار هپکو در اختیار سازمان خصوصی‌سازی بوده که البته یک هیئت مدیره جدید مستقر شده است، تجربه‌های خوبی را دارند و در روند کار تیم اجرایی خصوصی‌سازی هیئت مدیره را خودشان گذاشته‌اند.

وی ادامه داد: یعنی در سیستم به گونه‌ای تعریف شده که مالکیت اصلی ندارد و در اصل سرمایه‌گذار اصلی گفته است که خصوصی‌سازی وکیل من است و  خصوصی‌سازی مدیریت اجرایی کار را بر عهده دارد و مالک اصلی قبلی مالکیت دارد.

فرماندار اراک بیان کرد: این بدان معنا است که مالک اصلی یا مالکان طرف حساب هیئت مدیره نیستند و در حال حاضر طرف حساب هیئت مدیره هپکو خصوصی‌سازی بوده و هر کاری باشد بر عهده خصوصی‌ساز است که در واقع یک گام از بحث قبلی عقب‌نشینی کردند.

بختیاری عنوان کرد: در حال حاضر با قرارداد‌های خوبی روبه‌رو هستند و بازدید‌ها گویای نتایح خوبی بوده است و در این رابطه هیئت مدیره فعال است و ما آینده خوب و درخشانی برای هپکو متصور هستیم و به‌رغم مشکلات موجود و تحریم و این‌ها می‌توان به آینده شرکت امیدوار بود.

فرماندار اراک در پاسخ به سوال خبرنگار درباره اینکه با این وصف باید گفت به نوعی شرکت مجدد به دولت برگشته چرا پس روند خصوصی‌سازی این شرکت انجام شد که اینطور به ورطه نابودی کشیده شود، گفت: الان به طریقی دولت ورود پیدا کرده است و خصوصی‌سازی به نمایندگی از دولت به مدیریت هپکو راه پیدا کرده اما مالکیت اصلی تحت آن فرد اصلی است و در اصل وی سرمایه‌گذار فردی است که اجازه مدیریتش را به سازمان خصوصی‌سازی داده که بنابر این خصوصی‌سازی هم هیئت مدیره تشکیل داده است که این هیئت مدیره تحت نظر خصوصی‌سازی و نه تحت نظر سرمایه‌گذار یا مالک انجام وظیفه می‌کند.

وی با اشاره به بدهی هپکو افزود: در رابطه با بدهی‌های شرکت هم چندین کار انجام شده یکی اینکه در 3 سال آینده سود پول دولت را بدهد چرا که عمده بدهی شرکت بدهی بانکی است و سود پول‌های بانکی را تا بیش از سه سال دیگر دولت می‌دهد اما امکان تجدید برای سال آینده است که یک امتیاز محسوب می‌شود.

بختیاری ادامه داد: اقدامات خوب دیگری هم انجام شده که برداشت ما این است که یک گام به پیش است هر چند ممکن است با نقطه ایده‌آل فاصله داشته باشند اما به‌هر حال این یک گام به جلو است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/ب

صحبت های فرماندار اراک درباره آخرین وضعیت هپکو

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
مطالب پیشنهادی وب
اخبار پیشنهادی
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ