کد خبر: ۶۶۴۴۱۳۶
تاریخ انتشار: ۰۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۱
همزمان با آغاز هفدهمین جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی؛

سالن‌های اداره کل هنر‌های نمایشی آمار تماشاگران هر یک از نمایش‌ها را اعلام کردند.

به گزارش حوزه تئاتر گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از روابط عمومی اداره کل هنر‌های نمایشی؛ نمایش «خسیس» به کارگردانی مریم کاظمی که ۳۱ نوبت اجرا در سالن اصلی مجموعه تئاتر شهر داشته با ۸۷۹۶ تماشاگر در روز ۲۶ مرداد به کار خود پایان داد.

برای این نمایش در مجموع ۱۷۹۰ بلیت تمام بها، ۱۹۴۲ بلیت نیم بها، ۲۵۲۴ بلیت تخفیف دار و ۲۵۴۰ بلیت میهمان ارائه شده که در گیشه ۱ میلیارد و ۹۶۲ میلیون و ۸۵۰ هزار ریال برایش ثبت شده است.

نمایش «ریچارد سوم» به کارگردانی روح اله جعفری نیز ۲۳ اجرای خود را در سالن چهارسو پشت سر گذاشته و در این زمان ۱۸۳۴ تماشاگر داشته است. برای این نمایش ۷۲۱ بلیت تمام بها، ۳۰۲ بلیت نیم بها، ۳۰۵ بلیت تخفیف دار و ۵۰۶ بلیت میهمان ارائه شده و در گیشه مبلغ ۳۳۴ میلیون و ۸۰۰ هزار ریال برایش ثبت شده است.

در سالن قشقایی مجموعه تئاتر شهر، نمایش «سس توت فرنگی» برای ۲۲ اجرایی که داشته میزبان ۹۰۵ تماشاگر بوده است. این نمایش ۲۳۲ بلیت تمام بها، ۱۸۸ بلیت نیم بها، ۹۸ بلیت تخفیف دار و ۳۸۷ بلیت میهمان را به تماشاگرانش ارائه داده و گیشه آن ۱۲۱ میلیون و ۳۲۰ هزار ریال ثبت شده است.

در همین سالن نمایش «گزارش وضع هوا» به کارگردانی عاطفه تهرانی نیز طی ۲۳ اجرایی که تا قبل از جشنواره عروسکی داشته، میزبان ۹۵۹ تماشاگر بوده است. ۳۶۴ بلیت تمام بها، ۱۵۸ بلیت نیم بها، ۵۴ بلیت تخفیف دار و ۳۸۳ بلیت میهمان برایش صادر شده که مبلغ گیشه را به ۱۴۵ میلیون و ۸۶۰ هزار ریال رسانده است.

سالن سایه مجموعه تئاتر شهر نیز شاهد اجرای «خداحافظ باغ آلبالوی من» به کارگردانی سارا مخاوات بود که طی ۲۷ اجرا ۷۳۵ تماشاگر داشت. برای این نمایش ۱۷۹ بلیت تمام بها، ۴۰ بلیت نیم بها، ۱۰۱ بلیت تخفیف دار و ۴۱۵ بلیت میهمان ارائه شده است و در گیشه مبلغ ۸۳ میلیون و ۴۹۰ هزار ریال برایش ثبت شده است.

دیگر تماشاخانه اداره کل هنر‌های نمایشی تماشاخانه سنگلج است که اجرای دو نمایش را از ۲۸ خرداد تا ۲۹ مرداد میزبانی کرد. نمایش «افرا» به کارگردانی سهیل ساعی در این تماشاخانه ۲۸ نوبت روی صحنه رفته و در مجموع میزبان ۲۳۲۹ تماشاگر بوده است. برای آن ۵۶۹ بلیت تمام بها، ۸۷۱ بلیت نیم بها، ۲۱۳ بلیت تخفیف دار و ۶۷۶ بلیت میهمان ارائه شده که گیشه آن ۲۹۳ میلیون و ۶۰۰ هزار ریال ثبت شده است.

نمایش «آقا دلبر» به کارگردانی موسویان نیز با ۲۷ اجرا در تماشاخانه سنگلج ۳۱۹۵ تماشاگر داشته که شامل ۳۲۷ بلیت تمام بها، ۶۶۴ بلیت نیم بها، ۴۴۹ بلیت تخفیف دار و ۱۷۵۵ بلیت میهمان بوده است. گیشه این نمایش نیز ۲۳۴ میلیون و ۳۸۲ هزار و ۵۰۰ ریال ثبت شده است.

نمایش‌های تالار هنر نیز که اجرای عمومیشان تا نخستین روز جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران مبارک ادامه داشت، تعداد تماشاگران خود را اعلام کرده اند. نمایش «شازده کوچولو» به کارگردانی آناهیتا غنی زاده در مجموع میزبان ۴۹۵۷ تماشاگر بود. برای این نمایش ۲۶۸۲ بلیت تمام بها، ۱۲۰۶ بلیت نیم بها، ۴۸۵ بلیت تخفیف دار و ۵۸۴ بلیت میهمان ارائه شده که برایش مبلغ ۶۵۶ میلیون و ۴۱۵ هزار ریال در گیشه ثبت شده است. نمایش «چارلی و کارخانه شکلات سازی» به کارگردانی فریبا دلیری نیز دیگر نمایش این سالن بود که طی هفت هفته اجرایی که پشت سر گذاشت، میزبان ۷۲۰۳ تماشاگر بود. برای این نمایش ۴۳۹۱ بلیت تمام بها، ۱۴۲۴ بلیت نیم بها، ۵۲۲ بلیت تخفیف دار و ۸۴۴ بلیت میهمان ارائه شده است. این نمایش مبلغ ۹۹۰ میلیون و ۹۹۰ هزار ریال در گیشه به نام خود ثبت کرده است.

گفتنی است؛ سالن‌های اداره کل هنر‌های نمایشی از اول تا هفتم شهریور ماه به اجرای نمایش‌های هفدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران مبارک اختصاص دارند و اجرا‌های عمومی خود را از هفته دوم این ماه آغاز خواهند کرد.

انتهای پیام/

سالن های برگزاری نمایش، آمار فروش نمایش ها را اعلام کردند

 

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر