کد خبر: ۶۶۴۹۰۰۴
تاریخ انتشار: ۰۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۷

نمایشگاه پوستر‌های طراحی اعلان فیلم محمدعلی باطنی با عنوان «۱۳۵۰بود» در خانه هنرمندان ایران برپا می‌شود.

نگاهی بر آثار چهل ساله محمد علی باطنی در خانه هنرمندان ایرانبه گزارش حوزه تجسمی گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ «۱۳۵۰ بود» عنوان نمایشگاه پوسترهای طراحی اعلان فیلم محمد علی باطنی است که از نهم تا ۲۰ شهریور در نگارخانه‌های تابستان٬ بهار و نامی خانه هنرمندان برپا می‌شود. این نمایشگاه پروژه مشترک موزه سینما و خانه هنرمندان ایران است که با حمایت موزه گرافیک ایران٬ انجمن صنفی طراحان گرافیک و گروه سینمایی هنر و تجربه اجرا می‌شود.

 در این نمایشگاه ۱۶۰ پوستر محمد علی باطنی در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرد و به نوعی مروری خواهد بود بر پوسترهای سینمایی محمد علی باطنی از سال ۱۳۵۰ تاکنون؛ همزمان با برپایی این نمایشگاه ۲۰ پوستر و آرت ورک محمد علی باطنی در سالن استاد ممیز موزه گرافیک ایران نیز در معرض دید قرار خواهد گرفت.

 در روز افتتاحیه این نمایشگاه بزرگداشتی نیز برای این استاد پیشکسوت گرافیک ایران در سالن ناصری خانه هنرمندان ایران ترتیب داده شده است که در این مراسم بزرگان سینما و گرافیک ایران سخنرانی خواهند کرد. همچنین در ایام برگزاری این نمایشگاه نشست‌های تخصصی پیرامون طراحی پوستر برای سینما و آثار محمدعلی باطنی در خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد که زمان دقیق این نشست‌ها به‌زودی اعلام خواهد شد.

 نمایشگاه ۱۳۵۰ بود نخستین پروژه مشترک خانه هنرمندان ایران و موزه سینمای ایران است و این همکاری‌ها تداوم خواهد داشت. پوستر این نمایشگاه نیز توسط مرتضی کوچکیان طراحی شده است.

 محمدعلی باطنی بیش از ۳۰۰ پوستر برای سینمای ایران طراحی کرده است و بخش انکار نشدنی از تاریخ پوستر در ایران است. طراحی‌های او ادامه‌ای از طراحی پوسترهای نقاشان تبلیغاتی چون هایک اجاقیان، میشا گراگوسیان و محسن دولو بود.

گفتنی است؛ افتتاحیه این مراسم روز جمعه بعداز ظهر در خانه هنرمندان برگزار خواهد شد و شرکت برای عموم آزاد است.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر