کد خبر: ۶۶۵۱۴۰۱
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۶:۰۴

سحر، جادو، بسته شدن بخت، سیاهی و خرافات؛ این‌ها عباراتی است که در زندگی روزمره ما دهان به دهان می‌چرخد که برخی به آن اعتقاد دارند و برخی خیر.

ممکن است برخی از ما به سحر و جادو اعتقاد داشته باشیم و برخی نه. اما آنچه مشخص است، این است که سحر و جادو این روزها در زندگی عده ای از مردم وارد شده و تاثیراتی را هم بر آن گذاشته است. ظاهراً در قرآن نیز اشاره‌ای به آن شده است که باشگاه خبرنگاران جوان قصد دارد تا امروز پیرامون سحر در قرآن و راهکار‌هایی برای ابطال آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهد، پس با ما همراه باشید.

///

سحر در قرآن

سحر در لغت به معنای انجام کاری باطل است که به شکل حق درآمده که به آن خدعه نیز گفته می‌شود.

همچنین به هر چیزی که سبب آن پنهان و دقیق و ظریف باشد، اطلاق می‌گردد. سحر در اصطلاح، مجموعه باورها، اعمال، فنون و روش‌هایی است که گمان می‌رود می‌توان با بکارگیری آن شرایط طبیعی و فراطبیعی را دگرگون نمود و بدین ترتیب به اهدافی دست یافت. در قرآن کریم ۶۶ آیه به سحر و ساحری اختصاص دارد. یکی از آیاتی که از سحر و جادو سخن گفته است، آیه ۱۰۲ سوره بقره است:

«وَ اتَّبَعُواْ مَا تَتْلُواْ الشَّیَاطِینُ عَلیَ‏ مُلْکِ سُلَیْمَنَ وَ مَا کَفَرَ سُلَیْمَنُ وَ لَاکِنَّ الشَّیَطِینَ کَفَرُواْ یُعَلِّمُونَ النَّاسَ السِّحْرَ وَ مَا أُنزِلَ عَلیَ الْمَلَکَینْ‏ِ بِبَابِلَ هَرُوتَ وَ مَرُوتَ وَ مَا یُعَلِّمَانِ مِنْ أَحَدٍ حَتیَ‏ یَقُولَا إِنَّمَا نحَْنُ فِتْنَةٌ فَلَا تَکْفُرْ فَیَتَعَلَّمُونَ مِنْهُمَا مَا یُفَرِّقُونَ بِهِ بَینْ‏َ الْمَرْءِ وَ زَوْجِهِ وَ مَا هُم بِضَارِّینَ بِهِ مِنْ أَحَدٍ إِلَّا بِإِذْنِ اللَّهِ وَ یَتَعَلَّمُونَ مَا یَضُرُّهُمْ وَ لَا یَنفَعُهُمْ وَ لَقَدْ عَلِمُواْ لَمَنِ اشْترََئهُ مَا لَهُ فیِ الاَْخِرَةِ مِنْ خَلَاقٍ وَ لَبِئْسَ مَا شَرَوْاْ بِهِ أَنفُسَهُمْ لَوْ کَانُواْ یَعْلَمُون.»

و آنچه را که شیطان [صفت‏]ها در سلطنت سلیمان خوانده [و درس گرفته‏]بودند، پیروی کردند؛ و سلیمان کفر نورزید، لیکن آن شیطان [صفت‏]ها به کفر گراییدند که به مردم سحر می‏ آموختند؛ و [نیز از]آنچه بر آن دو فرشته، هاروت و ماروت، در بابِل فرو فرستاده شده بود [پیروی کردند]، با اینکه آن دو [فرشته‏]هیچ کس را تعلیم [سحر]نمی‏ کردند مگر آنکه [قبلًا به او]می‏ گفتند: «ما [وسیله‏]آزمایشی [برای شما]هستیم، پس زنهار کافر نشوی.» و [لی‏]آن‌ها از آن دو [فرشته‏]چیز‌هایی می‏ آموختند که به وسیله آن میان مرد و همسرش جدایی بیفکنند. هر چند بدون فرمان خدا نمی ‏توانستند به وسیله آن به احدی زیان برسانند؛ و [خلاصه‏]چیزی می‏ آموختند که برایشان زیان داشت، و سودی بدیشان نمی‏ رسانید؛ و قطعاً [یهودیان‏]دریافته بودند که هر کس خریدار این [متاع‏]باشد، در آخرت بهره‏‌ای ندارد. وه که چه بد بود آنچه به جان خریدند- اگر می‏ دانستند.


بیشتر بدانید: چگونه سحر و جادو را باطل کنیم؟/ احکام شرعی دعانویسی و فال‌گیری


این آیه از سحر و جادوگری در میان مردم بابل سخن می‌گوید و شاید تنها آیه‌ای است که به تاثیر داشتن سحر اشاره می‌کند، آنجا که بیان می‌کند ساحران بین زن و شوهر جدایی می‌انداختند. به همین دلیل برخی علما سحر بیان شده در این آیه را سحر موثر خوانده اند. اما در آیاتی دیگر به بی اثر بودن سحر اشاره شده است، مثلا در آیه ۱۱۶ سوره اعراف که از سحر ساحران فرعون سخن گفته شده است، می‌فرماید:

«قَالَ أَلْقُواْ فَلَمَّا أَلْقَوْاْ سَحَرُواْ أَعْینُ‏َ النَّاسِ وَ اسْترَْهَبُوهُمْ وَ جَاءُو بِسِحْرٍ عَظِیمٍ».

در عبارت «سَحَرُواْ أَعْینُ‏َ النَّاسِ» در این آیه اشاره شده که این ساحران تنها چشمان مردم را سحر کردند. یعنی با تلقین‌هایی که ساحران کرده بودند و صحنه سازی هایشان، این چنین در چشم مردم مجسم می‌شد که چوب‌ها جان گرفته اند.

مفسران درباره سحر و حقیقت داشتن آن دیدگاه‌های مختلفی دارند.

برخی آن را واقعی می‌دانند، برخی معتقدند آیات قرآن درباره حقیقی بودن یا نبودن آن سکوت کرده است، برخی نیز سحر را دارای اثر نمی‌دانند. اکثر مفسران اهل سنت مانند فخر رازی سحر را واقعی می‌دانند. در میان شیعیان نیز برخی مفسران مانند علامه طباطبایی و آیت الله مکارم سحر را حقیقی دانسته اند. اما آیت الله مکارم تاکید می‌کند که این آیات مشخص نمی‌کند تاثیر سحر تنها روانی است یا تاثیر جسمانی هم دارد.

///

راه‌هایی برای نجات از سحر و جادو!

به نظر شما چرا خدا از بین شرور که به صورت کلی بیان می‌کند، در سوره فلق فقط این سه تا شر را انتخاب کرده است؟

تاریکی، سحر و حسود؟

سوره فلق

«قل اعوذ برب الفلق» بگو پناه می‌برم به پروردگار سپیده دم (اعوذ یعنی پناه بردن از شئی هراسناک به موجودی نیرومند برای دفع شر)

«من شر ما خلق» از شر آنچه که آفریده است

«و من شر غاسق اذا وقب» از شر تاریکی آنگاه که فراگیر شود.


این مطلب را از دست ندهید: پاسخ سوال‌های شرعی خود را درباره احکام شرعی سحر و جادو، اینجا بخوانید


«و من شر نفاثات فی العقد» و از شر زنان جادوگر که به هنگام افسون کردن مردمان در گره‌های جادو سخت می‌دمند.

«و من شر حاسد اذا حسد» و از شر هر حسود آنگاه که حسد می‌ورزد.

مگر خداوند شر آفریده است؟

خداوند می‌فرماید: «من شر ما خلق» مگر خداوند شر آفریده است؟

خداوند در این سوره می‌فرماید: آنچه من آفریده ام که البته خلق آن‌ها و دارای وجود شدن آن‌ها خیر است، اما بعضی از اوقات این خیرات آفریده شده با اختیار خود شر ایجاد می‌کنند و خدا طبق سنت خود که بنا دارد به انسان‌ها اختیار بدهد تا خود انتخاب کنند جلوی شر آن‌ها را نمی‌گیرد، اما به ما راهکار ارائه می‌دهد که چگونه با این شرور می‌توانیم مقابله کنیم و این راهکار همان پناه بردن به خالق آنهاست که مسلما کسی که می‌تواند شر آن‌ها را از بین ببرد خالق آنهاست که به همه ابعاد وجودی شما و آن‌ها آگاه است.

خداوند اسباب فراوانی برای امان بخشیدن به انسان‌ها از شر آفریده‌ها تدارک دیده، به عنوان مثال، خانه‌ای که در آن زندگی می‌کنیم وسایلی که توسط آن خطرات را پیش بینی می‌کنیم. در زمان حاضر و هر چه پیش می‌رویم این وسایل را بیشتر پیش بینی می‌کنیم (ترمز‌ای بی اس، انرژی اتمی، دارو‌های رفع بیماری و...)


این مطلب را از دست ندهید: اعجاز دعای حرز امام جواد(ع) در باطل کردن سحر


گاهی وجود همین اسباب و وسائل، مانند حجابی بر یک واقعیت ما را از ناتوانی خود در محافظت از خویشتن غافل می‌سازد، که بشر در این شرایط به حدی می‌رسد که مانند فیلسوف آلمانی " نیچه " به طور رسمی اعلام می‌دارد: خدا مرده است.

این سوره به ما می‌فرماید که هر مقدار پیشرفت داشته باشیم، باز هم برای دفع کوچکترین این شرور به توسل به خدا نیازمندیم.

۳ شر از میان همه‌ی شر‌ها

به نظر شما چرا خدا از بین شرور که به صورت کلی بیان می‌کند، فقط این سه تا شر را انتخاب می‌کند؟ تاریکی، سحر و حسود؟ مگه این‌ها چه خصوصیت مشترکی دارند؟

شاید پاسخ این باشد که هر سه این شرور از دید ما مخفی هستند و در حالت غفلت، به سراغ ما می‌آیند.

تو تاریکی که از خطر‌های احتمالی غافلیم، چه راهی برای حفظ خویش داریم؟ اگر حیوان درنده‌ای یا انسان شروری بخواهد به ما آسیبی برساند، بی آنکه ما از وجود آن آگاه باشیم.


بیشتر بدانید: نشانه های دشمنان حضرت مهدی (ع) را بشناسید +معرفی نشانه های ظهور


اگر ساحران با ورد و جادو و دمیدن در گره‌ها بخواهند، ما را دچار مشکل سازند بی آنکه ما از اصل سحر و راه ابطال آن خبری داشته باشیم؛ اگر برادر یا دوستانمان نسبت به ما حسادت بورزند و بخواهند ضرری به ما برسانند، بی آنکه از نیت سوء او آگاه باشیم؛ در برابر این شرور نهان چه کاری از دست ما بر می‌آید و چه راهی برای نجات خویشتن از شر آنان سراغ داریم؟

اینجا فرصت مناسبی است تا ناتوانی خویش را با همه وجود در یابیم و به دنبال پناهگاه حقیقی باشیم.

راهکار‌هایی برای ابطال سحر و طلسم

۱ ـ. پناه بردن به خداوند (گفتن اعوذ بالله من الشیطان الرجیم) و زیاد خواندن سوره‌های فلق و ناس؛

۲- خواندن آیه ۵۱ و ۵۲ سوره قلم (یعنی از: «و إن یکادالّذین ... تا آخر سوره») و هم چنین خواندن «آیة الکرسی».


دانلود کنید: نرم افزار پرفضلیت آیت الکرسی


۳- حاج شیخ عباس قمی در کتاب مفاتیح الجنان از امیرالمونین علی علیه السلام نقل نموده است که جهت باطل کردن سحر این جملات را بنویسید و همراه خود داشته باشید:

«بِسمِ الله وَ بِالله، بِسمِ الله وَ ما شاءَالله، بِسم الله لاحَولَ ولاقُوّه الا بالله، قالَ موسی ما جِئتُم بِه السِّحرُ اِنَّ اللهَ سَیُبطِلُهُ اِنَّ اللهَ لا یُصلِحُ عَملَ المُفسِدینَ، فَوَقَعَ الحَقُّ و بَطَلَ ما کانُوا یَعمَلونَ فَغُلِبوا هُنالِکَ وَانقَلَبُوا صاغِرینَ»

۴- همچنین از حضرت روایت شده است:

جهت محفوظ ماندن از سحر و جادو، شب‌ها پس از نماز و روز‌ها پیش از نماز هفت مرتبه بخوانید:

«بِسمِ الله وَ بِالله سَنشُدُّ عَضُدَکَ بِأخیک وَ نَجعَلَ لَکُما سُلطاناً فَلا یَصِلونَ إلَیکُما بِآیاتِنا أنتُما وَ مَن اتَّبَعَکُما الغالِبون».

محمد بن مسلم از امام صادق علیه السلام نقل کرده:

جهت بطلان سحر، این دعا را بنویسید و همراه خود نگه دارید:

«قالَ موسی ما جِئتُم بِهِ السِّحر إنَّ الله سَیُبطِلُه إنّ الله لا یُصلِحُ عَملَ المُفسِدین و یَحِقّ الله الحَقّ بِکلِماتِه و لَو کَرِهَ المُجرِمون اَأنتم أشَدُّ خَلقاً أمِ السماءَ بنا‌ها رَفعَ سَمکَها فَسوّاها» تا آخر آیات سوره نازعات. در ادامه: «فَوَقَعَ الحَقُّ و بَطَلَ ما کانُوا یَعمَلونَ فَغُلِبوا هُنالِکَ وَانقَلَبُوا صاغِرینَ و أُلقی السَّحرةُ ساجدین، قالوا آمَنّا بِربِّ العالَمین رَبِّ موسی وَ هارون»

۵- خواندن این آیه نیز جهت خنثی کردن اثر سحر وارد شده است:

«إنَّ ربّکم اللهُ الَذی خَلقَ السَموات وَ الأرض فی سِتةِ أیّام ثُمَّ استوی عَلی العَرش یُغشِی اللیل النَهار یَطْلبه حثیثاً و الشَّمْس وَ القَمر و النُجوم مُسخّرات بِأمره ألاَ لَه الخَلق و الأمر تَبارکَ اللهُ رَبّ العالَمین». «ادْعُوا رَبَّکُمْ تَضَرُّعاً وَ خُفْیَةً إِنَّهُ لا یُحِبُّ الْمُعْتَدِینَ وَ لا تُفْسِدُوا فِی الْأَرْضِ بَعْدَ إِصْلاحِها وَ ادْعُوهُ خَوْفاً وَ طَمَعاً إِنَّ رَحْمَتَ اللَّهِ قَرِیبٌ مِنَ الْمُحْسِنِین». ‏

۶- در صحیفه الرضا از امام رضا علیه السلام نقل شده است:

به جهت دفع ضرر سحر و بطلان آن دستت را مقابل صورت قرار بده و بخوان:

«بِسمِ الله الْعَظیم رَبّ الْعرشِ الْعظیم إلاّ ذَهبت و انْقرضت».

۷- علامه کفعمی دعایی به عنوان حدیث قدسی نقل کرده است که خداوند به حضرت محمد صلی الله علیه و آله فرمود:

کسی که دوست دارد از سحر در امان باشد، بگوید:


ببینید: عجیب‌ترین و مرموزترین جزایر جهان


«اللَّهُمَّ رَبَّ مُوسَی وَ خَاصَّهُ بِکَلَامِهِ وَ هَازِمَ مَنْ کَادَهُ بِسِحْرِهِ بِعَصَاهُ وَ مُعِیدَهَا بَعْدَ الْعَوْدِ ثُعْبَاناً وَ مُلَقِّفَهَا إِفْکَ أَهْلِ الْإِفْکِ وَ مُفْسِدَ عَمَلِ السَّاحِرِینَ وَ مُبْطِلَ کَیْدِ أَهْلِ الْفَسَادِ مَنْ کَادَنِی بِسِحْرٍ أَوْ بِضُرٍّ عَامِداً أَوْ غَیْرَ عَامِدٍ أَعْلَمُهُ أَوْ لَا أَعْلَمُهُ وَ أَخَافُهُ أَوْ لَا أَخَافُهُ فَاقْطَعْ مِنْ أَسْبَابِ السَّمَاوَاتِ عَمَلَهُ حَتَّی تُرْجِعَهُ عَنِّی غَیْرَ نَافِذٍ وَ لَا ضَارٍّ لِی وَ لَا شَامِتٍ بِی إِنِّی أَدْرَأُ بِعَظَمَتِکَ فِی نُحُورِ الْأَعْدَاءِ فَکُنْ لِی مِنْهُمْ مُدَافِعاً أَحْسَنَ مُدَافَعَةٍ وَ أَتَمَّهَا یَا کَرِیم‏».

۸- صدقه دادن

ان شاء الله با تداوم صدقه، تغییر محل زندگی، و تکرار سوره «یس» مشکلات و نفوس بد از اطراف شما دور خواهد شد؛ و در هر صورت به خداوند و حاکمیت اراده الهی همچنان معتقد باشید چه بسا همین فراز و نشیب‌ها دامی از سوی شیطان باشد که ایمان شما را متزلزل کند؛ لذا با پایداری و استقامت ایمان خود را حفظ کنید تا در نتیجه آن شیطان ناامید شود و در‌های رحمت الهی به سوی شما باز گردد.

 

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۷۰
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Germany
|
۱۸:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۷
سلام من ده سال ازدواج کردم بچدار نمیشم میگن برات دعا نوشتن که بچدار نشی شوهرمم اخلاقش باهام بد شده کم محلیم میکنه خرجم نمیکنه توروخدا کمکم کنید چیکار کنم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۹ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۴
سلام من خیلی دوس دارم ازدواج کنم مثل بقیه دخترا همیشه تا یه مرحله اوکی میشه بعد معلوم نیس کجا قیبش میزنه طرف پیش خیلی از دعا نویسا رفتم یکیش میگفت جادو شدی یکیش میگفت تو خودت ادعات زیاده یکیش میگفت همزاد داری اون تا عروسی نکنه تو هم نمیتونی یکیش میگفت تورو قفلت کردن اخرشم نمیدونم چمه الان پسر داییم خاستگارمه اما من نمیخوام از دستش بدم اما طبق معمول اینم رفتنیه خواهش میکنم بگین چی کار کنم چ دعایی واسم خوبه هرچند من علایم جادوشدنو دارم
بنده خدا
|
United Arab Emirates
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
توی خونه ما جادو دفن شده میگن جادو سیاه نمیدونم چیکار کنم تورو خدا کمکم کنین میگن باید یه فرد اگاه به سحرجادو بیاد خونتون باطلش کنه
الیاس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۶
سلام زندگی من حدود چهار سال است که به مشکل خورده گرچه قبلا خیلی هم خوب نبود جدیدا رفتم پیش یک نفر ی که میگن سحر ورو باطل می کنه کم کم دارم به اینکار معتقد میشم او گفت د رخانه ات جادو وجود داره هر چی گشتم پیدا نکردم ولی گفت باید خودم بیام الان سرش خیلی شلوغه لطفا راهنمایی ام کنید
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
فقط به خداتوکل کن با قلبت،،،دنبال دعانویس فقط هدردادنه پولته
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۱۱/۲۲
امتحان کردم که میگم فقط خدا لایق چاره سازیست
سهیل مزرعه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۵۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
سلام من پدرومادری دارم که خیلی دوسشان دارم ولی مادره نسبت به ماپسراش که سه نفرهستیم اصلاء هیچ توجهی نکرده وهمش سمت دختراش هست وپدرمان رابه سمت ما کور کرده اصلا به ماتوجهی نمیکنه انگارمابچه هاش نیستیم .چه می توانم بکنم تا علت وسحر مادرم رابرملاء وخنثی کنم کمکم کنید باتشکر.
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۲ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۴
سلام دوستان خواهشن همتون برای خودتون خیال بافی نکنید همیشه آدم ها برای هم سحرنمیکنن بعضی وقتا میشه که یه جن هم ادم رو سحر کمه به دلایل زیاد که یه نمونش میتونید به گذشته خودتون برگردید مثلا چه کارایی کردید تا این موجودات به شما نزدیک شن سعی کنید بیشتر متوسل به خدا و 14معصوم بشيد وشبی حداقل 2یا سه سوره از قرآن بخونید و زیاد دمبال دعا ساز... نروید به دلیل این که آب را هرچقدر دست بزنید گل الود ترش میکنیدکوتاه و مفید در آخر برای فرج اقا امام زمان دعا کنید و صلوات به حضرت محمد و خاندان مطهر ایشان بفرستین یا حق
م ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۵۷ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۳
سلام نمی دانم چه کارکنم میخواهم فکر خوب کنم ودعا ی خوب برعکس میگم بعدشم به خاطر اینکه ازفکرم ببرون بره توی سر وصورت خودم میزم آیا برآیم سحرکردن لطفا راهنمایی کنید خیلی اذیتم سرکتاب که برداشتم گفتند بدخواه داری ، دونفرهم برایت سحرکردند
اکرم 34
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۷:۴۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
هر خواستگاری برام میاد جور نمیشه حتی تا پای عقد هم کشیده میشه ولی بهم میخوره رفتم سر کتاب باز کردم میگن سحر کردن خواهشا کمک کنید
اﻣﻴﻦ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
ﻣﺸﻜﻼﺕ ﺯﻧﺪﮔﻢ ﺧﻮﺏ ﺷﻮﺩﻩ ﺩﻳﮕﻪ اﺯ ﺳﺮ ﻛﺎﺭ ﻣﻴﺎ ﺧﻮﻧﻪ ﺩﻳﮕﻪ ﺧﺴﺘﻪ ﻧﻴﺴﺘﻢ
سارا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۲۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۸
دوستان چن روز پیش یه کاغذی توخونه پیداکردم بازش کردم دیدم سحروجادو وچن کلمه هم ایه قران نمیدونم ازکجا اومده حالا چجوری بندازمش دور؟نمیش پاره کرد؟
پاسخ ها
yas
| Iran, Islamic Republic of |
۲۲:۱۸ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۸
دوست عزیز از یه متخصص کمک بگیر هر طلسمی یه عنصر ذاتی داره مثلا طلسمی که از اتش باشه باید در اب بریزی ٬ اگه اتیش بزنی قدرتش بیشتر میشه
زیبا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۶
توروخدا یک راه حل بدین چون وقتی دوستم به من نگاه میکنه انگار من وجادومیکنه توامتحان کم میگیره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۴ - ۱۳۹۷/۱۰/۱۰
سلام من میخواهم مادر بزرگم رو سحر کنم تا دوستمون داشته باشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۲:۳۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۹
ایه هایی از قران هستن ک برای جلب محبت هست.اونا رو بخونید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۲۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۸
سلام،نامزدخواهرم که پسرخالمه سحرکردن والان میگه نمیخوادش،میدونم کیه توروخدابگیدچطوری باطل کنیم؟
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۶
سلام
من ی زمانی هرچی میخواستم کارام خوب پیش میرفت از یه جایی به بعد خودم نفهمیدم چرا همش کارام گره میخوره،به همه دری زدم درست نمیشد.
حسود ک خیلی دوروبرم دارم ک حتی علنا بهم گفتن نمیخوایم پیشرفت کنی یا ... الان دقیقا هرچی میدوم سرجامم ی وقتا خیلی بی انگیزه میشم نهایتا ب این نتیجه رسیدم سحری چیزی هستش، راهنماییم کنین چیکار کنم.بنظر خودم ادم اروم و بی ازاریم ولی نمیدونم چرا اینجوری شد!
پاسخ ها
منم
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۲۱ - ۱۳۹۷/۱۰/۲۳
سلام دقیقا منم به همین اوضاع دچار شدم لطفا یکی بگه چیکار باید کرد؟
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
سلام خدمت همه عزیزان .میخواستم بگم من ی شرایط ب خصوص دارم هرچقدر کار میکنم هرچه بیشتر تلاش میدم محتاجتر میشم و هرجا ک میخواد دستم ب ی چیزی بند بشه انگار کسی هل م میده ی اتفاقی برام میوفته ک نمیتونم خودمو جمع کنم کسی هست بتونه ب من کمک کنه
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۳ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۲
سلام خدمت همه عزیزان .میخواستم بگم من ی شرایط ب خصوص دارم هرچقدر کار میکنم هرچه بیشتر تلاش میدم محتاجتر میشم و هرجا ک میخواد دستم ب ی چیزی بند بشه انگار کسی هل م میده ی اتفاقی برام میوفته ک نمیتونم خودمو جمع کنم کسی هست بتونه ب من کمک کنه
b
|
United States
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
من خیلی اعتقاد دارم چون کسی برای من طلسم نوشته زندگیمو بهم ریخته فقط واگذارش کردم به خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
بله سحر واقعیت داره
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
بله سحر واقعیت داره
فاطی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۲
سحر و جادو هست چشم زخم هست اه کشیدن هست اینا واقعیته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۹
سلام من سایه دارم یعنی همون همزاد وقتی تو خونه هستم انگار یکی هست توی خونه یا نصف شب بیدارم میکنه اذیتم میکنه بیشتر کابوس میبینم یا بدنم توی خواب سفت میشه دندونام بهم میچسبه نمیتونم دادبزنم تا چند دقیقه یکی ب شکل سیاهی اما ب قالب یه آدمه جدیدنم بیشتر شده این اتفاقا حالم خرابه چی کارکنم واسه این مشکل ممنون میشم اگه راهنمایی کنید
پاسخ ها
مرضیه
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۱۰/۰۴
قبل ازخواب 4قل وایت الکرسی بخون وبسو اله بگو وخودتو بسپر دست خدا
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۰ - ۱۳۹۷/۱۱/۰۳
راست نخواب به بغل روی دست راستت بخواب قبل خواب هم چهار قل و ايه الکرسی و سوره ملک رو بخون ان شاء الله خوب میشی
تنها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
سحر و جادو حقیقت داره ولی هیچوقت به خودتون نگین جادو و طلسم شدم فقط به خدا امیدوار باشین که غیرممکن هارو ممکن میکند
تنها
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
سحر و جادو حقیقت داره ولی هیچوقت به خودتون نگین جادو و طلسم شدم فقط به خدا امیدوار باشین که غیرممکن هارو ممکن میکند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
سلام...برا منم جادو کردن....میدونم از طرف کیه...و داره زندگیمم نابود میکنه ولی من نمیدونم چیکار کنم...دلمم نمیخواد پیش دعانویس برم....میشه کمکم کنید که چطور رفع کنم و به زندگیم برگردم
پاسخ ها
امید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۸
7 بار سوره سوره تکویر پشت هم در خانه بخونید. خداوند موضع سحر نشان و انشاالله برطرف میکند.
نسرین
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۵
سلام منم خودم جادو شده بودم توسط یکی از اقوام نزدیکم پیش هر دعا نویسی که بگی رفتم تو تمام شهرهای ایران هیچ کدوم نتونستن مشکلمو حل کنن یه روز اتفاقی تو اینترنت دیدم راه حلش از طریق قران فقط حل میشه یکسال تمام هر روز سوره ال عمران رو خوندم بدون وقفه دقیق سر یکسال شب خواب دیدم که جادو ازم کنده شد حتی بهم گفت که چه کسی جادو رو واسم انجام داده از اون روز به بعد مشکلم حل شد و راحت شدم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
ب نظر شخص بنده سحر جادو خرافاتی پیش نیس تا با خدا باشی هیچ چیزی تهدیدت نمیکنه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۲۶ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۷
دوست عزیز خدا تو قرآن گفته سحرو جادو هست...ولی تا من نخوام اتفاق نمیوفته هست و کاملا منم اعتقاد دارم...با تحقیق و مستندات ....ولی باید آگاه شدو مبارزه کرد
یگانه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۸
سلام دوستان. واقعا فکر یکنم سحر و جادو حقیقت داشته باشه. اولش خودم هم بهش اعتقاد نداشتم ولی بعد یه سری اتفاقات میدونم وجود داره. چندوقت پیش با ییه نفر به قصد ازدواج صحبت میکردم و بهم علاقه مند شدیم قراربود بیاد خواستگاری ولی یهو بینمون بد شد اصلا دلیلش رو نتونستم بفهمم دیگه نه جواب تلفنما رو میداد و به پیام هام. منم دیگه ادامه ندادم . همش تو فکر این بودم که چی شده تا اینکه 2خواب عجیب دیدم و تا حدودی تکههای این پازل رو پیداش شدن. اولی اینکه توخوابم دیدم دوتا زنداداشش با یه مرد غریبه(البته هیچوقت اونا رو ندیدم) فقط حس میکرم کی هستن دارن دسیسه میکنن که من رو از چشمش بندازن ویکی از فامیلای خودشون رو بهش معرفی کنن. واقعا حس قوی و ناخوشایندی رو داشتم. خواب دومم هم یه طلسم بد رو میدیدم که خیلی حس ناراحت کننده ای رو بهم میداد تاحلا هیچ وقت با این چیزا سروکار نداشتم و اصلا نوشتههای طلسمی رو ندیدم. توی خوابم یه صفحه ازکتاب قدیمی بود که جدول داشت و اعداد و حروف توش بود پایین صفکه یه سری نوشته داشت که اصلا نمیتونستم بخونمشون خیلی نگرانم نمیدونم چی بود. لطفا راهنماییم کنید. ممنون
ناشناس
|
Turkey
|
۰۱:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۵
چجوری میتونیم واسه یکی دیگ رو باطل کنیم؟؟؟
ساناز
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۸/۲۴
سلام
من 3 ساله با ی اقایی نامزد بودم وقتی رابطمون به مرحله ازدواج میرسه و بهم نزدیگ میشیم ی اتفاق مسخره میوفته و باعث میشه خیلی از هم فاصله بگیریم . فال گرفتم بهم گفت یرات دعا نوشتن . مطالب بالا رو کامل خوندم . به من کمک کنید . من این اقا رو دوست دارم . بهش نزدیک میشم همدیگر رو دفع میکنیم . ازش فاصله میگیرم دنیا روی سرم خراب میشه . خواهش میکنم کمکم کنید .
پاسخ ها
امید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۸
انگشتر زمرد دوتاتون دست کنید.باعث میشه عشق 2 نفر بیشتر شه.خواص زمرد تو اینترنت بخونین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۸/۱۶
تورو خدا ی راهی بزارید پیش پام شوهرم تو رستوران کار میکنه ک اشپز رستورانه ی مدتی بدخواهامون کاری کردن ک یکسال بیکار توخونه نشسته وهمش جر وبحث و دعوا تا برا کار جلو میرفت خواستار اشپزی شوهرم فقط خانما بودن خانما زنگ میزدن ک خودم نذاشتم هر جا هم کار میکنه بای زن ک سر وضع مناسبی نداره تو اشپزخونه تک وتنها صب تا شب ی سر که هیچ دیدیم بیرون نداره سپری میشه وتو خونه جروبحث ودعوا اخلاق بدش مال من دیگه بریدم تو رو خدا کمکم کنید
پاسخ ها
بنده خدا
| France |
۰۲:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
شما همراه با شوهرت به مشاوره و روانپزشک مراجعه کنید خیلی بهتره تا اینکه دنباله سحر و جادو و خرافات بری/
طاهره میگاییلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
سلام برای من خیلی سحر کردن لطفا کاری برای من بکن
طاهره میگاییلی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
سلام برای من خیلی سحر کردن لطفا کاری برای من بکن
زهرا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۳۰
ممنون از راهنمایی خوبتون وآگاه سازی مردم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۷:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۸/۰۹
چند سالته
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۵
مطالب خوبی بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
کلام قران ابدی است
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
سحروجادو وجود دارد اما برای باطل کردن سحر و جادو باید اعتقاد داشته باشی که با خواندن سوره قرآن می توان آن سحر باطل شود اما بعضی‌ها هزینه های زیادی می‌کند که فالگیرها سحر و جادوشان باطل کند اما متاسفانه کاری به پیش نمی برد فقط امید الکی میدهد ن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
چی بگم والا.........
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
مطالب خوبی بود .
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
سلام ممنون بابت مطلبتون
منم اول هیچ اعتقادی نداشتم به این چیزا مخصوصا طلسم و چشم زخم و حسد
ولی مواردی دیدم که کاملا باورم شد مخصوصا واسه خودم
در هرحال توکل و اعتقاد به خدا راه گشاست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
پراید چی شد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
من عینا دیدم بخت کسی بسته شده بود و رفتند پیش یک فرد مطمئن کاربلد (نه این فالگیرها و اینا). گفته بود توی گلدون خونه تون کاغذی هست دربیارید درست میشه. همینکار رو کردند حل شد
پاسخ ها
مهربان
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۹/۲۳
سلام میشه شماره این فرد را بذارید ممنون میشم
من
| Canada |
۲۳:۱۱ - ۱۳۹۷/۱۱/۱۰
سلام شماره ای چیزی بدید خو
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
عده ای مثل وهابی ها نظر میدن اگر این ایه های قرانی نبود چی میگفتین ناشناس 9:45 مشخصه که تو به ائمه هم اعتقاد نداری وبی سوادی ونتونستی یک نظر جامع ومنطقی بدی فقط گفتی قرن 21
AAAA
|
United Arab Emirates
|
۱۵:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
اینا همش دروغه من ۱میلیون هزینه کردم ولی چیزی بدست نیاوردم یه مشت کذاب دروغگو ددوراز قرآن واهل بیت علیه السلام اینا رو درست کردن همش دروغه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
اعتقاد و یقین به اینکه خداوند در همه احوال با ماست طلسم همه چیز را می شکند
وبیشتر اینهایی که بالا اشاره شده بستگی به خودمون داره به روحیاتمون به طرز تفکر ما که چطوری به مسائل نگاه می کنیم .
و نمی توان هر چیزی که علم ثابت نمیکند گفت وجود ندارد بعضی از علم ها شهودی و ماورأی هستند ولی هر انچه هست و زیان و ضررش دست ماست چون ما انسانها بهترین خلق از نظر خداوند هستیم و خداوند برای خلقت ما به خودش تبریک گفته فتبارک الله احسن الخالقین
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
همیشه ودرهرحال ذکر خدا کنید تاازهمه ی بدی هادرامان باشید؟!!
البته به غیراز گرانی ؟!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
من که اینا رو باور ندارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
فعلا یکی بره ی طلسم واسه ثابت موندن قیمت دلار پیدا کنه تا له نشدیم زیر بار گرونی.بابا مردیم بخدا اخه تا کجا قراره بره بالا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
واقعا انسان متحیر میمونه...
منصور
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
بسیار عالی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
بابا قرن 21 ایم این چیزا چیه ؟؟؟؟؟ واقعا متاسفم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
اره تو همین قرن ۲۱ هستیم که بیش از هر دورانی ظلم و ادم کشی و استعمار توسط کشورهای ظالم مثل امریکا و عربستان و اسرائیل انجام میشه
سازمان ملل هم همچنان در حال تحقیقه که بفهمه ایا عربستان در یمن جنایت انجام داده یا نه
این مسخره نیست
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
بابا قرن 21 هستیم چرا نفس میکشی چرا غذا میخوری؟!!نفس کشیدن و غذاخوردن قدیمی شده!!!
همونطوری که نفس کشیدن و غذاخوردن و... ربطی به زمان زیست انسان نداره
حکم وسنت خدا واحکام مسلم دین هم ربطی به زمان زیست انسانها نداره!! هر کس ایمان آورد وعمل کرد عاقبت بخیر میشه و هرکس برعکس عمل کرد نتیجه برعکس عایدش می شود
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
مگه قرن ٢١ چي شده. اتفاقا قرن ٢١ بيشتر دنبال سحر و جادو هستند ما در فوتبالمون سحر جادو نداشتيم كه انهم در قرن ٢١ پيدا شد. بيشتر تفكر بايد كرد.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۴
شما اول توضیح بده که چگونه میتوانیم یقین کنیم که سحر شدیم تا برسیم به راه حلش.شما دستگاه سحر سنج داری مگه یا هر کسی هر مشکلی داشت مگه سحر شده.اینها را میگویید که مردم می روند سراغ این افراد کلاهبردار و تا کوچکترین مشکلی خوردند میگویند سحر شدیم.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۸
دستگاه نمی خاد
وقتی بی جهت تو کارها وزندگی ادم گره می افتد وقتی بی جهت بین دونفر کدورت بدون اینکه بدونی ریشه این کدورت وناراحتی از کجاست وقتی بی جهت اتفاقات سخت رخ میده و.... می تونه نشون از سحرشدن باشه.البته سحر کردن از گناهان کبیره است به نظرم در جلد دوم کتاب گناهان کبیره اثر شهید والامقام دستغیب توضیح کامل دارند مراجعه کنید.خواندن هر دوجلد این اثر نفیس و یادکاری این شهید سعید را به همه توصیه می شود.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر