کد خبر: ۶۶۵۸۷۲۵
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
کد خبر : ۶۶۵۸۷۲۵

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به شایعه سفرش به انگلیس گفت: لندن ما مناطق محروم ایران است.

لندن ما مناطق محروم ایران است/کارآمدی حلقه گمشده سیاست در ایران استبه گزارش حوزه  احزاب و تشکلهای گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، محمد باقر قالیباف در اجلاسیه شهدای گرانقدر محمدشهر کرج با درود بر روان پاک شهدا و امام شهدا گفت: خدا را شاکرم که در آستانه ماه محرم ماه خون و قیام و در ایام سالگرد دفاع مقدس که امسال با ماه محرم عجین شده و در این شب جمعه در جمع شما مردم ولایت مدار و شهیدپرور بویژه در جمع خانواده‌های معظم جانبازان و شهدا و ایثارگران حضور دارم. آن هم در شبی که شهید گمنام عزیزی هم در جمع ما حضور دارد و بی شک روح او بر اعمال ما ناظر است. جا دارد دست یکایک آن‌هایی که همیشه یاد و نام شهدا را زنده نگه می‌دارند ببوسم و به آن‌ها خدا قوت بگویم.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه شان این مجلس است که هم از شهدا و فرهنگ دفاع مقدس نکاتی را بیان کنم و هم ضرورت دارد درباره مشکلات و مسایل روز که امروز مردم زحمت کشی که همه بار انقلاب و نظام بر دوش شان است و بدون هیچ توقعی همیشه پای کار بودند، با آن دست به گریبان هستند، نکاتی را عرض کنم.

باور سنت‌های الهی عامل پیروزی ما در دوران دفاع مقدس بود

وی با بیان اینکه دهه اول انقلاب دهه‌ای است که دشمنان تا بن دندان مصلح بر ما تاختند، اما مردم ما با توسل به سنت‌های الهی و اتحاد پیروز شدند، افزود: آن زمان همه می‌دانستند همه چیز در اختیار خداست. حتی در ابتدای جنگ هم که این تفکر در جبهه‌های جنگ حاکم نبود در همان ماه‌های اول در دوران بنی صدر و شرایط سختی که داشتیم، اما این اعتقاد بر سنت‌های الهی وجود داشت و باعث شد پیروزی‌ها پی در پی نصیب ما شود.

قالیباف با ذکر خاطره‌ای از زمستان ۵۹ گفت: جنگ آنقدر فراز و نشیب زیاد داشت. حتی بعد از جنگ به ما می‌گفتند که چرا بعد از عملیات بیت المقدس جنگ را ادامه دادید؟

وی ادامه داد: زمانی که اسراییل به لبنان حمله کرد و برخی از نیرو‌ها برای کمک به لبنان رفتند، امام (ره) فرمودند: راه قدس از کربلا می‌گذرد. یعنی این هدف را گذاشتند که آرمان‌های ما مبارزه با صهیونیسم است، اما این مسیر از کربلا می‌گذرد.

قدرت خون شهدا کشور‌های بزرگ دنیا را پای مذاکره دربرجام نشاند نه قدرت دیپلماسی

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سوره احزاب اظهار کرد: جنگ روز‌های آخر مشکلاتی پیدا کرد، اما ما به وظیفه مان عمل کردیم. آن‌ها می‌خواستند نظام اسلامی را ساقط کنند. همین اسراییل غاصب چند سال پیش تلاش کرد تا مرز ما بیاید و تا جلولا آمدند- ۳۰ کیلومتری مرز ما در عراق-، اما امروز عظمت اسلام و قدرت انقلاب اسلامی در جهان جایگاه رفیعی دارد. در شرایطی که همه دنیا و در راس آن امریکا و اسراییل به دنبال برهم زدن امنیت ما هستند، اما به دلیل رشادت‌های رزمندگان اسلام ما با عزت در امنیت هستیم.

قالیباف با اشاره به مذاکرات انجام شده گفت: این قدرت دیپلماسی نبود که کشور‌هایی که حق وتو دارند را نشاند و با ما مذاکره کردند، بلکه قدرت خون شهدا بود. خداوعده کرده هرکس در مسیر او تلاش کند قدرت و پیروزی از آن اوست و ما امروز آن را به عینه دیدیم و به قدرت جمهوری اسلامی افتخار می‌کنیم.

عرصه اقتصادی و رسانه‌ای امروز عرصه تهاجم دشمن است

وی با بیان اینکه امروز و در دهه چهارم انقلاب هم مورد تجاوز دشمن هستیم، ادامه داد: امروز تهاجم دشمن در دو عرصه اقتصادی و رسانه‌ای است. جبهه رسانه‌ای که دشمن برای ناامیدی مردم ما درنظر گرفته، اگر جدی‌تر از تهدید اقتصادی نباشد کمتر نیست که بنظر من بیشتر است. ما امروز در این دو جبهه با دشمن درگیر هستیم. هر روز شایعات متعددی درست می‌کنند و البته ایادی هم در داخل کشور دارند.

ایادی غرب در داخل کشور در حوزه جنگ رسانه‌ای فعالند

قالیباف با پرداختن به جمله‌ای از امام راحل مبنی بر اینکه ممکن است ما تفاله‌های منحوس رژیم پهلوی را از کشور دور کنیم و با آن‌ها برخورد کنیم، ولی دور کردن و حذف ایادی غرب و غرب زده‌ها در کشور کار مشکلی است، گفت: امروز این دلدادگان و ایادی غرب بخشی از نقشه دشمن را در حوزه جنگ رسانه‌ای با انتشار شایعات متعدد انجام می‌دهند.

وی افزود: چند وقت قبل توفیق رفتن به مشهد مقدس را یافته بودم. اما همه با دیدن من می‌گفتند به ما گفته اند شما لندن هستید. یا از من می‌پرسند شما کجا هستید و چه می‌کنید؟ درپاسخ می‌گویم مگر در جمهوری اسلامی قرار است حتما مسئولیتی داشته باشیم و بعد کار کنیم؟ یعنی اگر مسئولیت نداشته باشیم نباید کار کنیم؟ مگر روزی که برای پیروزی انقلاب مبارزه می‌کردیم یا در دوران دفاع مقدس، مسئولیتی داشتیم؟ آیا اگر مسوولیت ندارم باید بروم در خانه ام استراحت کنم؟ نه باید باز هم تلاش کنم. من کردستانم، لرستان و خوزستان و سیستان و بلوچستانم. با گروه‌های جهادی کمک به حاشیه نشین‌ها می‌کنیم. به کودکان کار و محرومین و مستضعفینی که در شرایط سخت اقتصادی روزگارشان با سختی می‌گذرد، کمک می‌کنیم. من از این افراد (شایعه کنندگان) می‌خواهم آرزو‌های خود را به ما نسبت ندهند. لندن ما همین کنار محرومان با گروه‌های جهادی بودن، است. پای کار این مردم هستیم. چون این مردم با جان و مال و ابروی شان پای این نظام و انقلاب و کشور هستند. ما هم تا جان داریم چه مسوولیت داشته و چه نداشته باشیم پای کار آن‌ها هستیم. اما هرروز شایعات متعددی بیان می‌کنند. بخشی از این شایعات توسط ایادی غرب در داخل کشور ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه اگر دهه اول انقلاب شهدای پای کار ایستادند موضوع ما موضوع دفاعی بود، خاطرنشان کرد: امروز موضوع ما اقتصاد و رسانه‌ای است و باید محکم مقابل ان‌ها بایستیم.

مشکلات اقتصادی ما راه حل اقتصادی دارد نه سیاسی

قالیباف با اشاره به کارنامه کاری اش تصریح کرد: بنا بر کار‌هایی که در نیروی انتظامی، شهرداری و.. انجام داده ام، با مسائل اقتصادی بیگانه نیستم. مخصوصا در این یک سال اخیر هم متمرکز بر حوزه‌های اقتصادی و مبانی و مشکلات آن شدم و با صاحبنظران این حوزه ساعت‌ها جلسه گذاشته ام تا راهکار این مشکلات کنونی را بیابم. با توجه به آنچه در این مدت دریافته ام به وضوح عرض می‌کنم مشکلات اقتصادی امروز کشور ما راه حل اقتصادی دارد.

وی ادامه داد: اگر کسی در کشور برای حل مشکلات اقتصادی به دنبال راهکار سیاسی است، ظرفیت‌های کشور را نشناخته و بیش از اندازه به دشمنان ما اعتماد دارد. دشمنان ما از مشروطه تا همین برجام دشمنی شان را ثابت کرده اند. دیدید امریکا با برجام چه کرد. ما با ان‌ها دشمنی نمی‌کنیم ما فقط در مسیر مان که همان فرهنگ قرآنی، مسیر اهل بیت، مسیر انسانیت، معنویت، بندگی خدا و صراط مستقیم است حرکت می‌کنیم، اما دشمنان تاب تحمل حرکت ما در این مسیر را ندارند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه امروز کارآمدی و مدیریت حلقه مهم گمشده سیاست در ایران است، گفت: بار‌ها دولتی‌ها در رسانه ملی اعلام کرده اند ما کمبود منابع نداریم. تراز ارزی ما در کشور مثبت است. یعنی میزان واردات و صادرات ما مثبت است حال این سوال پیش می‌اید پس چرا این مشکلات در جامعه است؟ پاسخ آن روشن است مشکل در حوزه کارامدی و مدیریت است. خطابم به خودم و به همه مسئولان با هر سلیقه و گرایش سیاسی است که مصلحت مردم و کشور امروز ایجاب می‌کند که همه دست به دست هم بدهیم تا مشکل کشور حل شود تا مردم امیدوار شوند و جوانان بدانند که راهکار وجود دارد.

مصلحت مردمی که تحت فشار اقتصادی دارند له می‌شوند ارجح به مصلحت سیاسی است

وی ادامه داد: من مواضع خودم را درباره دولت روشن و شفاف گفتم و هنوز بر سر آن موضع هستم و همه هم می‌دانند، اما امروز مصلحتی بزرگتر پیش امده است. امروز فشار بر مردم ماست و مردم ما دارند اذیت می‌شوند. امروز پیشقراولان انقلاب اسلامی که محرومان و مستضعفین بودند زیر فشار اقتصادی دارند له می‌شوند. پس امروز مصلحت این مردم و کشور از هر مصلحت سیاسی اولاتر است و باید همه با هم کمک کنیم تامشکلات حل شود. البته کسانی که در مدیریت کشور هستند باید این باور را پیدا کنند که اقتصاد کشور راهکار اقتصادی دارد نه راهکار سیاسی.

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: من با صراحت عرض می‌کنم اگر این ناکارامدی نباشد و باور کنند که مشکلات اقتصادی با راه حل اقتصادی حل می‌شود بعضی از این مشکلات در کوتاه مدت حل و فصل می‌شود. در زمان بسیار کوتاه حداکثر سه ماهه قیمت ارز را می‌توان تثبیت کرد. در بحث نقدینگی می‌توان حداقل جلو رشد را گرفت. در حوزه حمل و نقل می‌توان مشکلات را با تصمیمات جدی حل کرد. من به سهم خودم پیشنهادات روشن آنرا به مسئولان- سران ۳ قوه- داده ام. این پیشنهادات را در حوزه‌های واردات، قاچاق کالا، بسته‌های حمایتی برای ۶ میلیون خانواری که توان اداره زندگی شان را ندارند، ارز، نقدینگی و... در بازه‌های زمانی کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت ارائه داده ام. مردم مطمئن باشند که مشکلات را می‌توان رفع و وضع را بهتر کرد و باید همان طور که نظر مقام معظم رهبری نیز هست، به این دولت کمک کرد تا از این شرایط سخت عبور کند.

وی با تاکید بر اینکه باید بر سنت‌های الهی در حوزه اقتصادی هم وفادار باشیم همان طور که در دوران دفاع مقدس این باور را داشتیم، گفت: بدانیم اگر ما در مسیر صراط مستقیم گام برداریم و تلاش کنیم خدا ضمانت کرده که به زندگی مان برکت می‌دهد. نمونه آن را در دوران دفاع مقدس و در جهاد حوزه اقتصادی هم خواهیم دید. در مقابل رسانه‌های دروغ پرداز غرب می‌توانیم هرکدام یک رسانه شویم و به شایعات انان توجه نکنیم. بدانیم آن‌ها به دنبال سلب امید از جامعه ما هستند و البته مطمئن باشند این آرزو را به گور می‌برند. ملت ما نشان داده کنار هم هستند. انشالله ما مسوولان هم تا پای جان در خدمت این مردمی که پای کار آمده اند، هستیم.

انتهای پیام/

اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۲۲
در انتظار بررسی: ۰
ایوب رشیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
سلام سردار شریف و جان بر کف اسلام ..شما در انتخابات که به
نفع آقای رئیسی کنار کشیدید ایثار گری خود را ثابت و نشان دادید که آرمانهای انقلاب از هر مقامی والا ست ..شما وخیلی از
همکارانتان سردار سلیمانیها هستید در قلب ما ئید
حفظ الله اجمعین .اللهم اجل اولئک الفر ج وعجل فرجهم
جواد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
تشکر جناب آقای قالیباف
ناشناس
|
France
|
۱۰:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
آقای قالیباف اگر راست میگی چرا از اهدای املاک نجومی شهرداری تهران طفره میری
چرا این همه بدهکاری تو شهرداری بجا گذاشتی
شما نظامی هستید چطور معاون اقتصادی مجمع شدی
چرا بدون تخصص شهردارشدی........
چرا قائم مقامت در شهرداری بیت المال جارو کرد نگو اطلاع نداشتم...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
دکتر قالیباف انسان نخبه ای هستند که درکش برای امثال شما سخته!!!!!!!!!!
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
قالیباف هرجا مدیر بوده علی‌رغم دشمنان شایعه‌ساز، بحمدالله بسیار بسیار موفق عمل کرده طوری که حسودان کوردل چاره‌ای جز شایعه‌سازی ندارند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
احسنت به قالیباف
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
فقط قالیباف میتواند کشور را از این وضیعیتی که دارد البته به کمک دیگران نجات دهد خواهش میکنم در این برهه زمانی دست آز احساسات بردارید آنهایی که می‌توانند کشور را از این پیچ وخم بگذرانند کمک کنید
اکبر شجاعی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
پاسدار ولایت مدار فرمانده دلم برادر بزرگوار قالیباف از خدای منان برایتان توفیق روز افزون مسئلت مینمایم. سردار عزیز اینقدر ماهرانه و عمر عاصی شایعه خبر سفر جنابعالی در فضای مجازی پخش کردند که خیلی ها کاملا باورشان شده.
ناشناس
|
Canada
|
۰۰:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
تنها راه حل نجات اقتصاد .شفاف سازی است .
دستگیری تمام اختلاسگران .حالا هر مقامی که هست
ضبط اموال حرام شان
نخریدن کالای گران تا قیمت اش پایین بیاید
ناشناس
|
France
|
۲۲:۵۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
آقای قالیباف با انصرافت دل ما را شکستی انشاءالله جبران کنید
سرنوشت
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
سلام و درود بر سردار دلها قالیباف.
سمیع
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
سردار حاج محمد باقر برادر بزرگوارم ازقدیم گفتن کافر همه را به کیش خود بیند.شما که الحمدالله شخصیتتان مقبول بوده وهست.شکر خدا
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
لعنت بر هر چی شایعه ساز
رحمانی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
ان شاءاله روزی بیاد که مردم ، با بصیرت به محمدباقر قالیباف رای بدن و رییس جمهور ایران ایشون باشه .
ناشناس
|
United States
|
۱۵:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
آقای قالیباف ایکاش شما رئیس جمهور میشدید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
قالیباف مرد انقلابی.خدا حفظت کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
جگرم کباب شد. تو چه قدر راست میگی
پاسخ ها
مجید
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
خداوند به آدم عقل ومنطق داده که باهاش استدلال درست بکنه...
سعی کن ازعقلت درست استفاده کنی نه برای خراب کردن اونایی که جوونیشون روبرای این مملکت ومردم پیشکش کردن...
قالیباف سالاره
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
بنظر منم قالیباف سالاره
حمید
| Iran, Islamic Republic of |
۰۰:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۷
اقدامات مرد شرافتمند انقلابی جناب آقای دکتر قالیباف در سازندگی شهر تهران و زیباسازی و ایجاد امکانات تفریحی فوق العاده و بی سابقه برای مردم، در تمام جاهای تفریحی و فرهنگی این شهر، شادی بخش تمامی شهروندان واقع‌بین ماست. افتخارات انکار ناپذیر ایشان تا ابد باقی خواهد ماند. شایعه سازان را خدا روسیاه می کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
ممنون
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۶/۱۶
ممنون
اپلیکیشن سیگنال
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر