کد خبر: ۶۶۵۹۱۶۹
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۵

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با تاکید بر نقش مهارت‌آموزی در برطرف کردن مشکلات گفت: مهارت‌آموزی با همکاری تعاونی‌های استان بوشهر توسعه می‌یاید.

مهارت‌آموزی توسعه می‌یایدبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر،  عبدالمجید دراهکی عصر امروز در مراسم تقدیر از تعاون کاران استان بوشهر با اشاره به نقش مهارت آموزی در اشتغال و کارآفرینی اظهار داشت: بیکاران به سمت مهارت‌آموزی هدایت میشوند.

وی با تاکید برنقش مهم مهارت‌آموزی در توسعه فعالیت تعاونی تصریح کرد: توانمندسازی جوانان جویای کار از طریق معرفی به مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای برای کسب مهارت و خود اشتغالی از برنامه‌های تعاونکاران استان بوشهر باید باشد.

وی با بیان اینکه مهارت‌آموزی فقط مختص امور فنی نیست بلکه مهارت‌های ارتباطی و دیگر امور را نیز در بر می‌گیرد افزود: جامعه‌ای که از مهارت برخوردار باشد قدرت او افزایش می‌یابد.

دراهکی مهارت را پایه و اساس توسعه هر جامعه و استان دانست و اظهار کرد: مهارت‌آموزی نقش مهمی در رونق اشتغال و کارآفرینی دارد و در دستیابی به توسعه پایدار اثرگذار است.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای بوشهر با بیان اینکه گسترش آموزش‌های مهارتی ارتقای سطح اقتصادی خانواده‌ها را به دنبال دارد گفت: با مهارت‌آموزی می‌توان به ارتقای سطح اقتصادی خانواده‌ها، ایجاد روحیه خودباوری و گسترش آموزش‌های مهارتی و تخصصی کمک کرد و کاهش شغل‌های کاذب و ناپایدار، کاهش آسیب‌های اجتماعی و دسترسی مناسب به خدمات اجتماعی از جمله دستاورد‌های مهارت‌ورزی در نظام آموزشی به شمار می‌رود.

وی خواستار توسعه مهارت‌آموزی با همکاری تعاونی‌های مستقر در سطح استان بوشهر شد و افزود: آموزش‌های مهارتی سبب پرورش نیروی کار ماهر و اشتغال می‌شود که ابعاد انگیزشی، تجهیزاتی و آموزشی دارد و این نقشی مهم در توسعه و پیشرفت هر جامعه‌ای دارد.

انتهای پیام/م

مهارت‌آموزی با همکاری تعاونی‌های استان بوشهر توسعه می‌یابد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر