کد خبر: ۶۶۵۹۱۷۴
گروه : سمنان » سمنان
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۳:۰۷
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان:

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان با بیان اینکه مناطق گردشگری استان باید توانمند شوند، گفت: جنگل ابر شاهرود ظرفیت رونق بخشی به اقتصاد استان را دارد.

جنگل ابر شاهرود تقویت شودبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، نادر مالکی رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان عصر جمعه در جلسه تعیین تکلیف جنگل ابر شاهرود با حضور دستگاه‌های مرتبط اجرایی به میزبانی محیط‌بانی این جنگل بابیان اینکه جنگل ابر ظرفیت بسیاری برای رونق بخشی به اقتصاد شهر را دارد، ابراز داشت: امیدواریم بتوانیم زمینه را برای استفاده از این ظرفیت خدادادی در جنگل ابر فراهم کنیم که در آینده بتواند در اقتصاد شهر اثرگذار باشد.

وی افزود: توسعه باید درون‌زا و خود منطقه باید توانمند شود که خوشبختانه جنگل ابر شاهرود از این ظرفیت برخوردار است.

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان سمنان همچنین ابراز داشت: در جنگل ابر دولت با کمک بخش خصوصی باید زیرساخت‌های لازم را در این منطقه به‌گونه‌ای فراهم کند که حتماً مسائل زیست‌محیطی و گردشگری توأم در منطقه رعایت شود.

فرماندار شاهرود نیز در این نشست بابیان اینکه جنگل ابر یک نماد جهانی و خواستگاه گردشگری است، ابراز داشت: به دنبال توسعه زیرساختی این منطقه به گونه ای که به عمق جنگل خسارت وارد نشود، هستیم تا بتوانیم ضمن حفظ طبیعت شرایط لازم برای مدیریت ورود و خروج گردشگران از جنگل ابر را فراهم کنیم.

محمد کرم محمدی با تأکید بر اینکه جنگل ابر در آستانه بحران است، افزود: ورود بی‌ضابطه گردشگران به منطقه جنگل ابر و ایجاد گردوغبار با عبور خودروها باعث برهم زدن اکوسیستم طبیعی منطقه شده و فتوسنتز این درختان باستانی را با مشکل مواجه می‌کند لذا باید ورودی و خروجی جنگل ابر کنترل شود.

انتهای پیام/ب

ظرفیت های گردشگری جنگل ابر شاهرود 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر