کد خبر: ۶۶۵۹۴۳۸
گروه : مهاباد » مهاباد
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
در مقایسه با سال گذشته؛

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: در سال زراعی جاری 472 میلی متر بارندگی در مهاباد ثبت شده که این مقدار در مقایسه با سال قبل 45 درصد افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، رییس اداره هواشناسی مهاباد افزود: از افزایش 45 درصدی بارش ها نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: بارندگی امسال تا 15 خردادماه در حوزه مهاباد ادامه یافت و همین امر نیز در کاهش تبخیر آب تاثیر مستقیم داشت.

محمد پور افزود امسال یک هزار و 403 میلی متر تبخیر آب در این شهرستان ثبت شده، که این مقدار نسبت به مدت مشابه سال قبل 247 میلی متر کاهش یافته است.

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: کاهش وزش بادهای جنوب غربی و افزایش وزش بادهای شمال غربی سبب شده است تا تبخیر آب منطقه کاهش یابد.

اردلان محمد پور افزود: وی با بیان اینکه دمای هوای مهاباد 2 درجه سانتی گراد نسبت به سال قبل افزایش یافته، اضافه کرد: میانگین دمای هوای این شهرستان به 14.6 درجه سانتیگراد رسیده است.

محمدپور یادآور شد: امسال 12 روز دمای هوای مهاباد به بالای 40 درجه سانتیگراد رسید که 9 روز آن در مرداد ماه و سه روز در تیرماه ثبت شد.

رییس اداره هواشناسی مهاباد گفت: بر اساس تحلیل آخرین اطلاعات هواشناسی این اداره، میزان بارندگی در پاییز امسال نرمال و بیشتر از نرمال و برای زمستان کمتر از سال قبل پیش بینی شده است.

انتهای پیام/ع

پیش بینی هواشناسی برای مهاباد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر