کد خبر: ۶۶۵۹۷۳۴
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۹

کمیته بین المللی المپیک با روشن کردن مشعل بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ در سالگرد زلزله این کشور موافقت کرد.

به گزارش گروه ورزش باشگاه خبرنگاران جوان و به نقل از سایت روابط عمومی کمیته ملی المپیک؛ "توماس باخ" رئیس کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد با روشن کردن مشعل بازیهای المپیک توکیو 2020 همزمان با سالروز زلزله ویرانگر در شرق این کشور در تاریخ 11 ماه مارچ سال آینده موافق است. از این زلزله بزرگ 9 سال می گذرد.

توماس باخ در گفتگو با "کیدو نیوز" از این تصمیم حمایت کرد. باخ گفت:این یک ایده فوق العاده است، کمیته بین المللی المپیک بلافاصله این طرح را قبول کرد چرا که IOC متعهد است در توسعه و بازسازی مناطق آسیب دیده پیش قدم باشد.

طبق یک رسم قدیمی و همیشگی مشعل بازیهای المپیک 2020 توکیو در ورزشگاهی در آتن خواستگاه اصلی المپیک روشن شود، اما در این دوره مشعل به ژاپن فرستاده خواهد شد در مناطق زلزله زده روشن شود. زلزله مناطق فوکوشیما، ایواته و میاگی را با خسارت های گسترده و تلفات جانی بسیار پشت سر گذاشت.

حرکت مشعل بازیهای المپیک توکیو 2020 از تاریخ 26 ماه مارچ سال آینده از فوکوشیما آغاز می شود. مشعل بازیها به مدت 121 روز سرتاسر ژاپن را طی خواهد کرد.

همچنین "ماسا تاکایا" سخنگوی تیم میزبانی این رقابتها به ژاپن تایمز گفت:من هر زمان که به این مناطق سفر می کنم از بازسازی این بخش ها متعجب می شوم و خوشحالم که روند بازسازی با سرعت در حال انجام است.

کمتر از 700 روز تا شروع بازیهای المپیک توکیو 2020 زمان باقی است.


بیشتر بخوانید: 

اینترنت رایگان برای خبرنگاران و عکاسان المپیک توکیو ۲۰۲۰

رونمایی از نمادهای المپیک 2020 توکیو + فیلم


انتهای پیام/

اظهارت باخ درباره المپیک توکیو 2020

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر