کد خبر: ۶۶۵۹۹۲۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳
جانشین فرماندهی انتظامی استان قم عنوان کرد؛

سرهنگ صیاددرویشی بیشترین میزان کالا‌های احتکار شده را شامل برنج، آلومینیوم، چای و لوازم خانگی به ارزش ۲۲۹ میلیارد ریال دانست.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛ صیاد درویشی جانشین فرماندهی انتظامی استان قم گفت :متاسفانه طی ماه‌های اخیر در حوزه احتکار و قاچاق کالا در قم با روند افزایشی مواجه بوده‌ایم که یکی از دلایل آن قرار داشتن قم در محور مواصلاتی 17 استان کشور است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم عنوان کرد: اهمیت بحث احتکار، مسئولان در قم را بر آن داشت تا در این رابطه با تشکیل ستاد پیشگیری و مقابله و هم افزایی سازمان‌هایی اعم از صنعت و معدن و تجارت، دستگاه قضائی، اطلاعات، بسیج، اتاق بازرگانی، اصناف و پلیس، موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفته و اقدامات موثری انجام شود.

وی بیان کرد: اقدامات خوبی را همکاران در اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان قم با همکاری سازمان‌هایی همچون صنعت و معدن و تجارت، دستگاه‌های امنیتی، اطلاعاتی و قضایی انجام داده‌اند که طی 6 ماهه سال جاری در حوزه احتکار کالا اقلام کشف شده اعم از برنج، آلومینیوم، چای، لوازم خانگی با ارزش 229 میلیارد ریال بیشترین فراوانی را داشته‌اند.

وی افزود: مردم یک نگاه نظارتی داشته و تا به حال همکاری خوبی با پلیس داشته‌اند و درخواست ما این است اگر موارد مشکوکی را می‌بینند از طریق سامانه 110 با پلیس در میان گذاشته و این نیرو به صورت 24 ساعته آماده دریافت اخبار و اطلاعات به ویژه در بحث احتکار و قاچاق کالا و ارز است.

جانشین فرماندهی انتظامی استان قم تصریح کرد: درحوزه کشف قاچاق کالا و ارز در قم طی 6 ماهه اول امسال در پرونده‌های زیر 100 میلیون 2 درصد، پرونده‌های بالای 100 میلیون 17 درصد و پرونده‌های 500 میلیون 50 درصد افزایش داشته و متهمانی که دستگیر شده اند 26درصد و تعداد خودروهایی که در این رابطه توقیف شده اند 34درصد رشد را نسبت به سال گذشته نشان داده و ارزش این پرونده ها 81 میلیارد ریال برآوردشده که افزایش 16.5 درصدی داشته است.

درویشی تاکید کرد: اداره نظارت بر اماکن در قم اقدامات خوبی در حوزه اصناف دارد و چنانچه صنوفی کم فروشی و احتکار داشته باشند پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهد.

وی تاکید کرد: اقدامات قاطع در راستای مقابله با احتکار و گران فروشی، سبب اعتماد مردم، افزایش مسئولیت پذیری و قانون مداری شده و مؤلفه‌های امنیت را ارتقاء می‌دهد.

انتهای پیام/ح

برنج، آلومینیوم، چای و لوازم خانگی در صدر لیست احتکار

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر