کد خبر: ۶۶۶۳۶۸۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۷ - ۰۲:۰۱
دبیریان در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

عضو هیئت مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران از ضرورت اخذ مهر استاندارد برای لبنیات سنتی خبر داد.

ضرورت اخذ مهر استاندارد برای لبنیات سنتیشهریار دبیریان عضو هیئت مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ مبنی بر افزایش چشم‌گیر تعداد فروشندگان لبنیات سنتی بیان کرد: تعداد فروشندگان لبنیات سنتی‌ در استان‌ها به طرزی چشمگیر افزایش یافته و این در حالی است که بخشی قابل توجه از وارد شدگان به این بازار معاملاتی، مجوزهای لازم را ندارند.

دبیریان ادامه داد: از سوی دیگر تعدادی محدود از فروشندگان لبنیات سنتی توانسته‌اند مجوز بهداشت بگیرند و این در حالی است که بخشی قابل توجه از افراد در همین لبنیات سنتی‌ها مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به احتمال افزایش تب مالت تاکید کرد: علی‌رغم مجوز دار بودن بیشتر فروشندگان لبنیات سنتی که پروانه‌های بهداشتی مورد نیاز را دارند، متاسفانه حضور برخی سودجویان که در بیشتر موارد شیرهای برگشتی کارخانجات را با قیمت‌های مشتری‌ جمع‌کن به فروش می‌رسانند.

شیر فله و لبنیات سنتی را از سنتی فروش های مجوزدار بخرید

دبیریان ادامه داد:‌ این موضوع در حالی است که حتی شیرهای فله باید از نظر میزان وجود آنتی‌بیوتیک، درجه جوش و مواد موجود در آن مورد بررسی قرار گیرند، زیرا ورود این شیرها به بدن صرفه نظر از غیر بهداشتی بودن می‌تواند بهترین پل ارتباطی برای ابتلا به بیماری تب مالت و حتی سل مشترک دام و انسان شود، بنابراین نمی‌گوییم شیر فله و یا لبنیات سنتی نخرید، اما حداقل مردم از سنتی فروشی‌هایی خرید کنند که جواز بهداشت دارند.

عضو هیئت مدیره انجمن مدیریت کیفیت ایران با اشاره به ضرورت داشتن مهر استاندارد روی لبنیات سنتی گفت: تقریبا اغلب لبنیات سنتی پروانه بهداشت، مجوز و پروانه ساخت و مهر استاندارد ندارند، در حالی که همین مسئله می‌تواند به طرزی چشمگیر از افزایش فروش لبنیات غیر استاندارد جلوگیری کند.

دبیریان گفت: در این ارتباط انجمن مدیریت کیفیت می‌تواند یکی از بازوهای کمک کننده وزارت بهداشت شود، زیرا شیر یکی از مهمترین زنجیره‌های غذایی به شمار می‌رود که توجه به سلامت آن باید بیش از هر چیز دیگر مورد اهتمام قرار گیرد.

وی همچنین یادآوری کرد: داشتن مهر استاندارد بر روی لبنیات سنتی می‌تواند در افزایش ایمنی این لبنیات نقش چشمگیری را ایفا کند در حالی که فعلا فقط جواز بهداشتی می‌دهند، اما پروانه ساخت و ارائه مجوز برای مهر استاندارد میزان بازرسی‌ها از لبنیات سنتی را بیش از پیش افزایش می‌دهد و حتی همین مسئله به افزایش اعتماد مردم برای فروش لبنیات سنتی کمک می‌کند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر