کد خبر: ۶۶۶۴۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۱ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۶
اشرف غنی:

رئیس‌جمهور افغانستان با بیان اینکه حملات تروریستی علیه شیعیان، حمله وحدت ملی افغانستان است تاکید کرد که تدابیر ویژه ای برای تجلیل از مراسم محرم اتخاذ شده است.

حملات تروریستی علیه شیعیان افغانستان، حمله بر اخوت اسلامی و وحدت ملی ماستبه گزارش خبرنگار حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، اشرف غنی، رئیس‌جمهور افغانستان در دیدار با علمای شیعه در ارگ ریاست جمهوری تاکید کرد که تدابیر درجه یک و ویژه ای برای تجلیل از مراسم محرم اتخاذ شده است.

وی ضمن تسلیت به مناسبت محرم و هفتۀ شهید، به روح همه شهدا، به ویژه شهدای رویدادهای تروریستی اخیر اتحاف دعا نمود و با بیان اینکه امام حسین علیه السلام به بشریت تعلق دارد گفت که باید با راه و روش آن حضرت تجدید تعهد نماییم.

اشرف افزود: محرم امسال در فضایی تجلیل می گردد که ماحول امنیتی افغانستان تغییر کرده است؛ در گذشته جنگ تحمیل شده‌بود و اکنون جنگ در مقابل وحدت ملی ما است. هر حمله به شهروندان ما به خصوص برادران اهل تشیع و هزاره، حمله بر اخوت اسلامی و وحدت ملی افغانستان است.

رئیس جمهور افغانستان تصریح داشت که امنیت مراسم عاشورا ضمن اینکه وظیفه پلیس است، برای امنیت ملی ما نیز یک اولویت محسوب می‌گردد و تامین امنیت هر نقطه مراسم، جزء اولویت‌ها می‌باشد.

محمد اشرف غنی گفت که تدابیر درجه یک برای تجلیل از محرم و هفته شهید گرفته شده و ضمن ارزنده خواندن نقش مردم در این راستا، از آمادگی نهادهای خودجوش مردمی برای همکاری در تامین امنیت محرم تشکر کرد.

وی افزود که کابل به چهار زون امنیتی مبدل شده‌است و غرب کابل نیز به زون امنیتی مبدل می‌گردد. وی تأکید کرد که نباید به دشمن برای اخلال نظم مراسم مذهبی موقعیت داده شود و نیاز است که مردم همکاری داشته باشند.

انتهای پیام/

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر