کد خبر: ۶۶۶۶۵۴۵
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۰
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

مدیر کل آموزش و پرورش تهران با اشاره به کمبود معلم در پایتخت گفت: بیش از ۱۰۰ هزار ساعت در ماه معلم حق التدریس داریم.

استفاده از ۱۰۰ هزار ساعت حق التدریس ماهیانه در مدارس پایتخت/ افزایش تعداد مدرسه‌های ۲ شیفته در تهرانعباسعلی‌ باقری مدیر کل آموزش و پرورش تهران در گفت‌وگو با خبرنگار  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره وضعیت نیروی انسانی‌ برای شروع سال تحصیلی اظهار کرد: با توجه به کمبود نیروی انسانی که وجود دارد امسال بیش از 100 هزار ساعت حق‌التدریس‌ در ماه خواهیم داشت که میزان آن از سال گذشته هم بیشتر است‌ البته‌ تلاش می‌کنیم تا وضعیت پرداختی‌ معلمان حق‌التدریس به موقع انجام شود.

وی درباره وضعیت فضای آموزشی در تهران و اظهاراتی‌ مبنی بر سه شیفته‌ شدن مدارس بیان کرد: وضعیت فضای آموزشی‌ در تهران شرایط مناسبی ندارد و تعداد مدارس 3 شیفته‌ در حال افزایش است و این نگرانی‌ در برخی از مناطق مانند منطقه 15 بیشتر است اما سه شیفته‌ شدن مدارس برای امسال وجود نخواهد داشت.

برخورد جدی با مدارس ابتدایی متخلف در استفاده از کتاب کمک درسی

باقری‌ درباره استفاده از کتاب‌های کمک درسی‌ در مدارس ابتدایی گفت: در دوره ابتدایی‌ بنابر‌ تأکید وزیر آموزش و پرورش وجود هر گونه آزمون و کتاب کمک درسی ممنوع است در واقع دانش‌آموزان باید در این مقطع تحصیلی به جای رقابت‌های مخرب‌ زندگی را تمرین کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش تهران با اشاره به اینکه به طور جدی پیگیر اجرای این قانون هستیم‌ اظهار کرد: چنانچه در مدارس از اجرای این قانون سر باز زنند به طور جدی با مدرسه برخورد خواهیم کرد.

وی با اشاره به اینکه محیط مدرسه نباید صرفاً‌ محیطی علمی باشد تصریح کرد: تمرین مهارت‌های اجتماعی‌ از مهمترین‌ مسائلی است که باید در محیط مدرسه‌ به آن توجه داشته باشیم‌ و دانش آموز در این محیط مهارت‌های زندگی را تمرین کند.

 

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر