کد خبر: ۶۶۶۶۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۸:۱۳

رئیس اداره منابع آب شهرستان بویراحمد از اختصاص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای نجات سد شاه قاسم یاسوج خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه استان های  باشگاه خبرنگاران جوان از یاسوج ؛رئیس اداره منابع آب شهرستان بویراحمد برای آبگیری سد شاه قاسم در فصل پاییز و زمستان از روان آب‌ و سیلاب‌های دشتروم بویراحمد 20 میلیارد ریال اختصاص یافته است.

یارس جو با اشاره به خشک شدن سد شاه قاسم یاسوج عنوان کرد: هدایت روان‌های آب‌های سطحی و سیلاب‌هایس دشتروم در فصل پاییز و زمستان که نیاز کشاورزان نبوده بهترین راهکار برای نجات سد شاه قاسم و آبگیری آن است.

رئیس اداره منابع آب شهرستان بویراحمد افزود: سد شاه قاسم با حجم مخزن 12 میلیون متر مکعب با هدف آبیاری 1500 هکتار از اراضی اطراف، ذخیره آب‌های سطحی و توسعه ظرفیت گردشگری احداث شده که در سال‌های اخیر به دلیل کم بارشی‌ و خشکسالی‌ها به محصل گرم شدن هوا به طور کامل خشک می‌شود.

یاری‌جو با اشاره به اقدامات انجام شده برای جلوگیری از کشت برنج در شهرستان بویراحمد افزود: به محض ابلاغ ممنوعیت کشت برنج، نسبت به جلوگیری از این کشت در زیر دست چاه‌های آب جلوگیری کردیم زیرا در زمینه حفر چاه مجوز بهره برداری برای کشت برنج نداده بودیم و به همین دلیل نیازی به حکم قضایی نبوده و نسبت به قطع برق این چاه‌ها اقدام کردیم.

انتهای پیام/د

۲۰ میلیارد ریال برای نجات سد شاه قاسم یاسوج اختصاص یافت

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر