کد خبر: ۶۶۶۶۹۱۳
گروه : همدان » همدان
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر از ثبت 31 هزار پرونده رقبات در سامانه جامع موقوفات این شهرستان خبر داد.

ثبت 31 هزار پرونده رقبات در سامانه جامع موقوفات در ملایربه گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان، پژمان جعفری، رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر با اشاره به اینکه بیش از 63 درصد اراضی شهرستان موقوفه است افزود: ملایر از نظر وقف جایگاه ویژه‌ای در کشور دارد و می توان ملایر را شهر واقفان خیر اندیش دانست.  

وی  خاطر نشان کرد: بزرگترین موقوفات ملایر موقوفات مرحوم سیف‌الدوله است که در حال حاضر موقوفات این واقف بزرگ در بخش‌های درمانی، فرهنگی، آموزشی، روضه‌خوانی و اطعام‌دهی به نیازمندان است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر با بیان اینکه علاوه بر موقوفات سیف‌الدوله، شهرستان ملایر واقفان بزرگ دیگری را نیز در خود جای داده است، گفت: وجود بیش از 170 موقوفه با نیت‌های مختلف گواه این امر است.

جعفری با اشاره به اینکه با این وجود باز هم نیازمند موقوفات جدید در بخش‌های ازدواج جوانان، اشتغال، مسکن، بخش درمانی و کمک به بیماران نیازمند هستیم افزود: در این راستا به واقفانی که قصد وقف موقوفه جدید دارند نیازمندی‌های وقف از طریق مشاوره اعلام می‌شود تا واقفان در صورت صلاحدید نیات خود را با توجه به نیازمندی‌های موجود شهرستان داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه امسال نیز یک وقف جدید در ملایر به ثبت رسیده است، گفت: موقوفات دیگری نیز در آستانه ثبت شدن هستند.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر از ثبت 31 هزار پرونده رقبات در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه خبر داد و گفت: با ثبت این اطلاعات دسترسی به اطلاعات رقبات از طریق سیستم صورت می‌گیرد.

جعفری از آغاز توزیع بسته‌های لوازم‌التحریر بین دانش‌آموزان نیازمند با اجرای طرح «مهر تحصیلی» در راستای اجرای نیت واقف از 21 شهریورماه خبر داد و افزود: در راستای اجرای این طرح 2 هزار و 800 بسته طرح «مهر تحصیلی» بین دانش‌آموزان نیازمند توزیع می‌شود.

وی گفت: این بسته‌ها هرکدام به مبلغ 80 هزار تومان و جمعا به مبلغ 180 میلیون تومان شامل کیف و بسته کامل لوازم‌التحریر است که در سه بخش جوکار، سامن  و شهرستان ملایر در حال توزیع است.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر اضافه کرد: از این تعداد 400 بسته در بخش جوکار، 350 بسته در بخش سامن و 2 هزار و 50 بسته نیز در شهر ملایر توزیع می‌شود.

رئیس اوقاف و امور خیریه شهرستان ملایر با بیان اینکه این بسته‌ها بین دانش‌آموزان با معرفی‌نامه از کمیته امداد، بهزیستی، انجمن حمایت از زندانیان و خانوادهای نیازمند معرفی شده از سوی آموزش و پرورش توزیع می‌شود گفت:توزیع بسته‌ها با نظارت کامل اوقاف صورت می‌گیرد.

جعری ادامه داد: بعد از این طرح کمک‌های مالی به دانشجویان و طلاب بی‌بضاعت صورت می‌گیرد.

جعفری عنوان کرد: امسال مبلغ 25 میلیون تومان نیز در زمینه عمل به نیات واقفان به تجهیز و عمران مدارس فخریه یک و 2 اختصاص یافت.

وی افزود: یک کلاس جدید با هزینه 30 میلیون تومان از محل نیات واقف در مدرسه سیفیه 3 و 4 واقع در شهرک ولیعصر(عج) احداث شده و برای سال تحصیلی جدید آماده افتتاح است.

انتهای پیام/ب

اجرای طرح مهرتحصیلی بین دانش آموزان نیازمند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر