کد خبر: ۶۶۶۸۱۱۱
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
مقتدایی در گفت وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد:

کارشناس سیاست خارجی گفت: رقبا و مخالفين ترامپ در هفته های آتی تلاش هايی برای استيضاح انجام خواهند داد.

به گزارشگروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، مدتی است با افزایش تنش های داخلی آمريكا كه عمدتا نتيجه سياست های ترامپ بوده، بحث استيضاح  این سیاست مدار تندرو داغ تر از هميشه است. در تحقیقات برای جمع آوری مدارک استیضاح، باب وودوارد (خبرنگار واشنگتن پست که در جریان رسوایی واترگیت حضور داشته) به همراه بازرس مولر شرکت دارند. حال باید دید اين موضوع صرفا به راه اندازی جنگ روانی دموكرات ها عليه جمهوری خواهان باز می گردد، يا واقعا بايد منتظر چنين رويدادی بود؟ همچنین این سئوال مطرح است که  اتهامات وارد شده به ترامپ به اندازه ای بزرگ هست تا كارش را به استيضاح بكشد یا خیر.

عباس مقتدايی در گفت و گو با خبرنگار  سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، در رابطه با احتمال استيضاح ترامپ، بيان كرد:در شرايطی كه آمريكا توسط حزب جمهوری خواه اداره می شود، فضای استيضاح ترامپ وجود ندارد.

وی افزود: با وجود اينكه شرايط فعلی برای استيضاح رئيس جمهور آمريكا وجود ندارد، اما مخالفان دونالد ترامپ می‌توانند با زمزمه موضوع استيضاح و حتی تلاش برای پيگيری اين موضوع در كنگره، دردسر هايی را برای وی ايجاد كنند، كما اينكه در روزهای پس از پيروزی ترامپ در انتخابات، حزب رقيب تمام تلاش خود را معطوف کرد تا حد امکان برای  ترامپ دردسر ایجاد کند.
مقتدايی خاطر نشان كرد: استيضاح در ايالات متحده شرايط خاص خود را دارد و بايد فرد حتما يكی از جرائم خيانت به كشور، رشوه خواری و يا تخلفات بزرگ را انجام داده باشد که مشمول این امر شود ، درنتیجه به نظر می رسد طی چند ماه آينده بعيد است موضوع استيضاح ترامپ به شكل رسمی مطرح شود.
اين كارشناس سياست خارجی با بيان اينكه احتمال استيضاح در شرایط فعلی کم است، افزود: نکته قابل توجه این است که  برخی مخالفان دونالد ترامپ و يا حزب رقيب او از ابزار استيضاح برای تحت فشار قرار دادن ترامپ و حاميانش استفاده می كنند تا اذهان آنها را به خود معطوف سازنند.
وی در مورد روند استيضاح رییس جمهور آمریکا، توضيحاتی داد: بر اساس قانون اساسی ايالات متحده آمريكا، اين حق و اختيار به كنگره داده شده است تا مقامات رسمی كشور را در شرايط خيانت، دريافت رشوه، جرائم سنگين اجتماعی و يا شهادت دروغ، به يكی از دو شيوه ای كه در قانون اساسی پيش بينی شده، استيضاح كنند. در اين دو روش، یا ديوان عالی فدرال آمريكا عليه يكی از مقامات رسمی اعلام جرم كند و یا اينكه كنگره مستقيما به موضوع ورود پيدا كرده و عليه يكی از مقامات دولت فدرال اعلام جرم كند؛ در هر دو مورد بايد اصل استيضاح و موضوع آن به تاييد اکثريت نمايندگان كنگره برسد و پس از تصويب و تاييد، دادگاه تشكيل شده و نسبت به محاكمه متهم اقدام می‌كنند.
مقتدايی در پايان خاطرنشان كرد: رقبا و مخالفين ترامپ در هفته های آتی تلاش هايی برای استيضاح او انجام خواهند داد،  اما با توجه به اينكه اين موضوع، موضوعی كلان و فرا تر از دعواهای حزبی است و با توجه به اينكه ترامپ تحت حمايت حزب حاكم است، نتيجه استيضاح جای ابهام بسيار دارد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر