کد خبر: ۶۶۶۸۳۴۱
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۲
عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی عنوان کرد؛

امیرآبادی گفت:متأسفانه در زمینه استخراج از منابع معدنی استان شاهد برخی زیاده‌روی‌هاهستیم که باید در برابر این قبیل رویه‌ها تدبیری دیده شود.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛احمدامیرآبادی فراهانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی روز گذشته در چهارمین جلسه شورای معادن استان که در سالن جلسات استانداری برگزار شد،گفت:از ظرفیت‌های معدنی استان تاکنون استفاده درستی نشده است.

وی با ابراز ناخرسندی از نامعلوم بودن اولویت‌های سرمایه‌گذاری و اکتشافات معدنی در استان قم اضافه کرد: اولویت اکتشافی قم در بخش معدن باید مشخص شود تا از برخی افراط و تفریط‌های استخراج و اکتشاف در محصولات معدنی جلوگیری به عمل آید.

وی با ابراز تأسف از مدیریت اشتباه استان در استخراج منابع شن و ماسه بیان کرد: در استخراج معادن شن و ماسه قم شاهد افراط و تفریط‌های زیادی هستیم که همین مسئله سبب نوسان قیمت در مصالح ساختمانی شده است.

امیرآبادی با اشاره به اختیارات قانونی در جبران خسارت‌های ایجاد شده بر اثر فعالیت‌های معدنی تصریح کرد: شورای معادن استان این اختیار را دارد تا یک درصد از منابع حاصل از فعالیت‌های معدنی را برای توسعه و عمران روستاهای اطراف دریافت و در همان مکان هزینه کند.

وی با انتقاد از برخی اطلاعات غیر دقیق این شورای در مورد بهره‌برداری از برخی معادن استان ابراز کرد: متأسفانه نظرات و مباحث این شورا نادرست بوده و قانع‌کننده نیست و بر مبنای این اطلاعات نمی‌توان اقدام دقیقی انجام داد.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از برخی افراط و تفریط‌های موجود در استخراج از منابع معدنی استان عنوان کرد: متأسفانه در زمینه استخراج از منابع معدنی استان شاهد برخی زیاده‌روی‌ها هستیم که باید در برابر این قبیل رویه‌ها تدبیری دیده شود.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از مشکلات ایجاد شده در بهره‌برداری از یکی از معادن استان افزود: به بهره‌بردارانی که دارای اهلیت نبوده نباید مجوز سرمایه‌گذاری در معادن استان داده می‌شد و شورای معادن قم در این زمینه عملکرد مطلوبی ندارد.

امیرآبادی با نامطلوب دانستن آمارهای مبهم و غیر واقعی شورای معادن استان تأکید کرد: شورای معادن استان باید توجه داشته باشد تمام منابع موجود در بخش معادن بیت‌المال بوده و باید آمار و اطلاع دقیقی از تمام هزینه کردها و درآمدهای معدن‌های استان داشته باشد.

انتهای پیام/ح

انتقاد امیرآبادی از مجوزهای بهره‌برداری از معادن استان قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر