کد خبر: ۶۶۶۸۴۳۷
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۳

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر گفت: ۸۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در بخش صنعت و کارآفرینی مشغول به کار می‌شوند.

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ؛ اکبر منصوری‌نسب عصر رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر  روز گذشته در جمع خبرنگاران گفت: دانشگاه فنی و حرفه‌ای به عنوان دانشگاه نسل سوم نقش مهمی در تولید نیروی انسانی توانمند دارد.

وی افزود: در گذشته تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها شرایط مناسبی برای اشتغال نداشتند که امروز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برخی از رشته‌هایی که نیاز نیست را حذف کرده است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر با اشاره به نقش مهم این دانشگاه در ایجاد اشتغال و کارآفرینی اضافه کرد: ۸۰ درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌های فنی و حرفه‌ای در بخش صنعت و کارآفرینی مشغول به کار می‌شوند.

وی از مهارت آموزی و توانمندسازی جوانان به عنوان رسالت‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای نام برد و بیان کرد: بخش خیلی کمی از جمعیت بیکار جامعه را فارغ‌التحصیلان دانشگاه فنی و حرفه‌ای تشکیل می‌دهند.

گرایش ۴۵ درصد از دانش‌آموزان  به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای

منصوری‌نسب با اشاره به گرایش ۴۵ درصد از دانش‌آموزان متوسطه اول استان بوشهر به سمت رشته‌های فنی و حرفه‌ای خاطرنشان کرد: مجوز رشته‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای براساس نیاز صنعتی و کارآفرینی استان صادر می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه نگاه‌ها به اشتغال نباید به سمت پست‌های دولتی باشد، تصریح کرد: رویکرد جامعه نسبت به دانشگاه فنی و حرفه‌ای با توسعه هنرستان‌های جوار صنعت و دانشگاه تقویت می‌شود.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر با تاکید بر اینکه پایان‌نامه‌های دانشجویان باید زمینه‌ساز رفع مشکلات بیکاری، اقتصاد و توسعه استان باشد، گفت: همه ظرفیت‌های کارگاهی و دانشگاهی استان در خدمت آموزش و پرروش قرار دارد.

وی از شرایط مناسب دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر برای استقرار هنرستان‌ها در این دانشگاه خبر داد و اظهار داشت: به زودی سومین دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر در شهرستان کنگان راه‌اندازی می‌شود.

منصوری‌نسب ادامه داد: نخستین آزمون ورودی به دانشگاه کنگان سال ۹۸ برگزار و رشته‌های آن نیز متناسب با نیاز شهرستان‌های جنوبی استان شامل کنگان، عسلویه، جم و دیر تعریف و از سال آینده دانشجو جذب می‌شود.

وی اضافه کرد: در سال تحصیلی پیش رو ۹۰۰ دانشجوی جدید در دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان بوشهر پذیرش می‌شوند که ۵۰۰ دانشجو در مقطع کاردانی و ۴۰۰ دانشجو در مقطع کارشناسی است.

رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای بوشهر گفت: هم‌اکنون سه هزار دانشجو در ۱۵ رشته کاردانی و هفت رشته کارشناسی مشغول به تحصیل هستند.

انتهای پیام/ف

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر