کد خبر: ۶۶۶۸۵۲۷
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۲

مراسم پویش ملی «مشق احسان» در جهت ارسال بسته‌های نوشت افزار برای دانش آموزان مناطق محروم کشور صبح امروز برگزار شد.

۲۵ هزار بسته لوازم التحریر، هدیه مردم به پویش ملی «مشق احسان»به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد مخبر رئیس ستاد اجرایی فرمان امام(ره) صبح امروز (یکشنبه) در مراسم پویش ملی «مشق‌ احسان» اظهار کرد: ما در ستاد اجرایی بر حسب دستور رهبر معظم انقلاب موظف هستیم که همه ستاد را در اختیار محرومین قراردهیم.

وی با بیان اینکه این اموال مربوط به محرومین است و باید در اختیار این افراد قرار گیرد، افزود: طی سال های گذشته اقدامات خوبی انجام گرفته است، البته در این زمینه محور اصلی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) اشتغال زایی است که با مکانیزم های مختلف در حال وقوع است.

وی ادامه داد: در چند سال گذشته بیش از ۴۰۰ هزار شغل و فرصت شغلی در مناطق محروم ایجاد کردیم که بخش زیادی از آن اجرا شده است و بخشی از آن با توجه به توسعه محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه نزدیک به ۱۵۰۰ مدرسه در مناطق محروم ساخته شده است که بخش زیادی از آن تحویل داده شده است، تشریح کرد: در حال حاضر ۱۴۰۰ مدرسه و خانه فرهنگ و ۲۵ هزار پروژه زیر بنایی آب، برق و بهداشت در مناطق محروم ساخته شده است.

مخبر ادامه داد: حدود ۲۵۰۰ تخت بیمارستانی در دست احداث است و ۸۰۰ مورد آن که شامل ۸ بیمارستان است، در مناطق محروم به مردم تحویل داده شده است.

وی با بیان اینکه تعداد زیادی از نسخه های مریض های سرطانی را تامین کرده ایم، تاکید کرد: به نزدیک ۶۰ هزار نفر وام قرض الحسنه در مناطق محروم ارائه داده ایم و  ستاد اجرایی فرمان امام حدود ۵۰۰ هزار نفر را بیمه کرده است.

مخبر افزود: تاکنون نزدیک ۹ هزار زوج نابارور شناسایی شده اند که ۳۰۰هزار زوج تحت درمان قرار گرفته اند و در این شرایط نزدیک ۵۰۰کودک به دنیا آمده اند.

رئیس ستاد اجرایی فرمان امام (ره) با بیان اینکه امروز نقطه تحول جدیدی در ستاد اتفاق افتاد، ادامه داد: هیچ اقدامی که در جهت محرومین نباشد در ستاد انجام نمی گیرد و حتی فعالیت های اقتصادی ستاد نیز به مناطق محروم هدایت شده است.

مخبر افزود: عملی که در ستاد انجام می گیرد، با هدف اشتغال زایی در چهارچوب اقتصاد مقاومتی است که عصاره اقتصاد مقاومتی واگذاری آن به مردم است.

وی با بیان اینکه جنگ و انقلاب اسلامی سه مشخصه اساسی داشته است، عنوان کرد: جنگ و انقلاب با اتکای به دین، مردم و رهبری حضرت امام(ه) اتفاق افتاد و تا زمانی که این امر مردمی نشد، هیچ توفیقی نداشت.

مخبر تاکید کرد: وضع موجود با پیش از انقلاب قابل قیاس نیست و این اگر این قیاس صورت گیرد تنها از روی ناآگاهی، کم کاری و دشمنی دشمنان است. همچنین در طول تاریخ ایران تنها دوره ای که جنگی اتفاق افتاده و قطعه ای از خاک ایران جدا نشده دوره جمهوری اسلامی است.

وی اظهار داشت: در سال ۵۶ بر اساس آمار بانک جهانی در حالی که کشور ما ۳۰ میلیون جمعیت داشت و ۶ میلیون بشکه نفت تولید می کرد و ۵ میلیون از آن را صادر می کرد، ۴۶ درصد از مردم زیر خط فقر بوده اند. در حال حاضر کشور ما ۸۵ میلیون جمعیت دارد وکمتر از یک و نیم میلیون بشکه نفت می فروشد، اما تنها ۹ درصد مردم زیر خط فقر هستند.

مخبر عنوان کرد: امروز هیچ روستایی وجود ندارد که آب شرب نداشته باشند و بهداشت وجود نداشته باشد.

وی با بیان اینکه امروز در منطقه هیچ قدرتی نمی تواند بدون موافقت ایران تصمیمی بگیرد، افزود: اصل مشکل اقتصاد کشور آن است که اقتصاد را به مردم نمی دهند؛ ما اگر اقتصاد را به دست مردم بدهیم به راحتی مشکل اقتصاد حل می شود.

مخبر ادامه داد: اکنون ما با ۳۵۰ شرکت مردمی همکاری می کنیم و در بخش های اجتماعی محور،کارهایی را با مردم انجام می دهیم که بسیار موفق بوده است.

وی با بیان اینکه برای انجام عمل های فوری و به دستور مقام معظم رهبری تشکلی به عنوان بنیاد برکت احسان راه اندازی شد، افزود: در تمام مسائلی که در کشور اتفاق می افتد از جمله زلزله و سیل سازماندهی انجام شد که در درجه اول تکیه آن به مردم و نیروهای جهادی باشد و با استفاده از خیریه ها بتوانیم به مردم خدمت کنیم.

مخبر افزود: در پویش ملی «مشق احسان» قرار بر این شد هر اندازه مردم کمک کردند ما نیز همان اندازه به مناطق محروم کمک کنیم که در حال حاضر ۲۵ هزار بسته مردم اهدا کردند و ۲۵ هزار بسته نیز ستاد اجرایی به آن اضافه کرد که در مجموع ۵۰ هزار بسته به مناطق محروم ارسال شود. اما در تصمیات بعدی ۱۰۰ هزار بسته آماده ارسال شد که البته مقام معظم رهبری ۵۰ هزار بسته دیگر به این پویش هدیه دادند.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۶
حداقل یه سری هم به روستای ایزی شهرستان اسفراین خراسان شمالی هم بزنید خیلی دانش آموز نیازمند داره با این وضع گرونی.
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر