کد خبر: ۶۶۶۸۶۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
مدیر املاک منطقه آزاد ارس:

مدیر املاک منطقه آزاد ارس از فک پلمپ دفتر سازمان منطقه آزاد ارس در تبریز خبر داد.

دفتر ارس فک پلمب شد/ شهرداری تبریز مشکلی با منطقه  آزاد ارس نداردبه گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  ، روز گذشته شنبه دفتر منطقه آزاد ارس واقع در چایکنار نرسیده به میدان صاحب الامر به استناد به بند ۲۴ ماده ۵۵ و تبصره ۳ ماده ۱۰۰ قانون شهرداری‌ها توسط شهرداری منطقه ۱۰ تبریز لاک مهر شد.

مدیر املاک منطقه آزاد ارس گفت: دفتر تبریز سازمان منطقه آزاد ارس در خانه‌ی ثقه‌الاسلام واقع شده که این خانه تاریخی در زمان ریاست آقای نجفی خریداری و مرمت شده است، همچنین بر اساس اعلام شهرداری و میراث فرهنگی، این خانه تاریخی باید با «کاربری فرهنگی» مورد استفاده قرار گیرد که ما هم در این راستا کالاهای فرهنگی همچون صنایع دستی در این ساختمان قرار داده بودیم.

رسول داشاد ادامه داد: باتوجه به ادعایی مبنی بر اینکه از این ساختمان به عنوان مرکز تجاری و فروش صنایع‌دستی استفاده می‌شود، کالاهای فرهنگی را از آن ساختمان خارج کردیم و دفتر تبریز تنها در برخی موارد برای برگزاری جلسات فرهنگی مورد استقاده قرار می‌گرفت که این بار هم مدعی شدند کاربری این ساختمان به اداری تغییر یافته و در کمیسیون ماده ۱۰۰ شهرداری، جریمه‌ی حدود یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی برای سازمان منطقه آزاد ارس تصویب شد.

وی ادامه داد: بعد از شکایت سازمان منطقه آزاد ارس، شعبه ۲۴ دیوان عدالت رأی کمیسیون ماده ۱۰۰ را نقض کرد، اما شهرداری بار دیگر بدون دعوت از مسئولان ارس، رأی اولیه را تأیید کرد؛ این در حالیست که طبق قانون شهرداری باید با مدنظر قرار دادن حکم دیوان عدالت در رأی خود تجدید نظر می‌کرد.

داشاد تصریح کرد: رأی شهرداری به دفتر مرکزی منطقه آزاد واقع در جلفا ابلاغ نشده است و ما موضوع را به شهردار تبریز و استاندار آذربایجان شرقی اعلام کرده‌ایم.

وی مطرح کرد: اکنون تمامی نیروهای دفتر تبریز به دفتر مرکزی واقع در منطقه آزاد ارس منتقل شدند.

گفتنی است شامگاه شنبه فک پلمپ دفتر سازمان منطقه آزاد ارس در تبریز توسط شهرداری تبریز انجام شد.

دفتر سازمان منطقه آزاد ارس در تبریز فک پلمب شد. 

  
 منطقه آذربایجان شرقی، روز گذشته (شنبه) دفتر منطقه آزاد ارس واقع در چایکنار نرسیده به میدان صاحب الامر به استناد به بند 24 ماده 55 و تبصره 3 ماده 100 قانون شهرداری‌ها توسط شهرداری منطقه 10 تبریز لاک مهر شده بود که بعد از ظهر همان روز فک پلمب شد. 
  
رسول داشاد -  مدیر املاک سازمان منطقه آزاد ارس روز گذشته به ایسنا گفته بود «دفتر تبریز سازمان منطقه آزاد ارس در خانه‌ی ثقه‌الاسلام واقع شده که این خانه تاریخی در زمان ریاست آقای نجفی خریداری و مرمت شده است، همچنین بر اساس اعلام شهرداری و میراث فرهنگی، این خانه تاریخی باید با «کاربری فرهنگی» مورد استفاده قرار گیرد که ما هم در این راستا کالاهای فرهنگی همچون صنایع دستی در این ساختمان قرار داده بودیم.  باتوجه به ادعایی مبنی بر اینکه از این ساختمان به عنوان مرکز تجاری و فروش صنایع‌دستی استفاده می‌شود، کالاهای فرهنگی را از آن ساختمان خارج کردیم و دفتر تبریز تنها در برخی موارد برای برگزاری جلسات فرهنگی مورد استقاده قرار می‌گرفت که این بار هم مدعی شدند کاربری این ساختمان به اداری تغییر یافته و در کمیسیون ماده 100 شهرداری، جریمه‌ی حدود یک میلیارد و 200 میلیون تومانی برای سازمان منطقه آزاد ارس تصویب شد.  بعد از شکایت سازمان منطقه آزاد ارس، شعبه 24 دیوان عدالت رأی کمیسیون ماده 100 را نقض کرد، اما شهرداری بار دیگر بدون دعوت از مسئولان ارس، رأی اولیه را تأیید کرد؛ این در حالیست که طبق قانون شهرداری باید با مدنظر قرار دادن حکم دیوان عدالت در رأی خود تجدید نظر می‌کرد.» 
  
رسول وظیفه شناس – شهردار منطقه 10 تبریز درباره پلمب دفتر ارس گفت: بر اساس رأی کمیسیون ماده 100 شهرداری، منطقه آزاد ارس باید جریمه‌ی مورد نظر را به شهرداری پرداخت کند که بخشی را پرداخت کرده و طبق هماهنگی‌های به عمل آمده، مقرر شده بود که بعد از ماه محرم طی جلسه‌ای با حضور مسئولان سازمان منطقه آزاد ارس طی موضوع بررسی و تعیین تکلیف شود. 
  
وی افزود: از استانداری با بنده تماس گرفتند و در پی آن از محل بازدید کردم، پلمب اشتباهی انجام گرفته بود و تا ساعت 16 هم برداشته شد. 
  
وظیفه شناس با بیان اینکه شهرداری تبریز مشکلی با منطقه  آزاد ارس ندارد، گفت: رسانه‌ای شدن موضوع حساسیت‌هایی بین مسئولان استانی و شهری و اذهان عمومی به وجود آورد، اما بازهم تأکید می‌کنم که هیچ گونه مشکلی بین شهرداری و منطقه آزاد ارس وجود ندارد. 
 
وی در پاسخ به سخنان مدیر املاک ارس مبنی بر اینکه «شعبه 24 دیوان عدالت رأی کمیسیون ماده 100 را نقض کرده است»، گفت: نقض رأی به مفهوم این نیست که ارس نباید پول بدهد، بلکه بدین معناست که کارشناس بار دیگر بازدید کرده و عوارض را کاهش دهد.
 
وظیفه‌شناس ادامه داد: آقای علیخانی (مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی) تماس گرفته و اعلام کرد که طی جلسه‌ای با حضور طرفین موضوع بررسی خواهد شد.
 
منبع: ایسنا
 
انتهای پیام/ب
 

جزییات فک پلمب دفتر ارس

 
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر