کد خبر: ۶۶۶۸۶۸۸
گروه : اردبیل » اردبیل
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸

مسئول سازمان بسیج دانشجویی گفت: سه هزار دفتر حوزه و پایگاه بسیج دانشجویی در کشور فعال است.

محمدجواد نیک‌روش ، مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور امروز در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اردبیل،اظهار داشت: با توجه به نقش دانشگاه‌ها در جامعه امام خمینی(ره) تاکید اساسی بر اهمیت این نهاد دانشگاهی که مبدا تحولات در جامعه به شمار می‌رود، داشته و به واقع دانشگاه نهاد پیشران برای انقلاب اسلامی محسوب می‌شود.

وی با اشاره به نقش دانشگاه‌ها در روند حرکتی جامعه و تربیت نیروهای موثر بیان کرد: با توجه به این نقش مقام معظم رهبری نیز بیشترین زمان دیدار با اقشار مختلف در جامعه را به دانشجویان اختصاص داده و از دانشجویان می‌خواهند که مطالبات انقلابی را پیگیری کنند.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با اشاره به نقش و جایگاه علم و دانشگاه در جامعه گفت: برای پرورش دانشمندان و اندیشمندان در کشور حوزه و دانشگاه دو رکن و محور اساسی در جامعه به شمار می‌روند که امام راحل نیز به اهمت این دو نهاد در کنار هم تاکید اساسی داشته‌اند.

نیک‌روش تولید دانش و تربیت نیروهای موثر را زمینه‌ساز پیشبرد اهداف انقلاب دانست و تصریح کرد: بسیج دانشجویی به این مهم مفتخر است که نامگذاری آن توسط امام راحل انجام شده و تلاش می‌کنیم تا به اهداف تشکیل بسیج دانشجویی که از مهمترین آنها امت‌سازی بوده دست یابیم.

وی بسیج را امتداد انقلاب برشمرد و افزود: در تمامی مراحل انقلاب و دفاع مقدس بسیجیان حضوری پررنگ و گسترده‌ داشته‌اند و امروز نیز استمرار حرکت‌های انقلابی از جمله رسالت‌های بسیج و به ویژه بسیج دانشجویی است.

مسئول سازمان بسیج دانشجویی کشور با تاکید بر توجه هر چه بیشتر به دانشجو و دانشگاه اظهار کرد: برای اینکه بتوانیم شاهد کارآمدی نظام باشیم لازمه آن حل مسائل پیش روی انقلاب است.

نیک روش با اشاره به فعالیت سه هزار دفتر حوزه و پایگاه بسیج دانشجویی در کشور گفت: سالانه برنامه‌های متنوعی توسط این دفاتر در سطح کشور اجرایی و عملیاتی می‌شود.

انتهای پیام/ع

پایگاه بسیج دانشجویی در کشور

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر