کد خبر: ۶۶۶۸۹۴۰
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۸
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی مطرح کرد؛

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان شمالی گفت: باید در حوزه اقتصادی زیرساخت های افتصادی را شناسایی و با ایجاد سرمایه گذاری زمینه حمایت از بازاریان و کسبه را در استان فراهم کنیم.

شناسایی ساختارهای اقتصادی در خراسان شمالیبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بجنورد، مجید پورعیسی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار خراسان شمالی با نامگذاری هفته اول محرم به نام امر به معروف و نهی از منکر و حمایت از کالای ایرانی و جلوگیری از احتکار کالا گفت: باید در حوزه اصناف و بازار زیرساخت های اقتصادی را بشناسیم و تلاش کنیم با ایجاد سرمایه گذاری در موجودی انبارها و با ارائه بسترها و حمایت های لازم از بازاریان، زمینه ارائه خدمات را به مردم فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه انبار فنی دارویی در استان نداریم ، افزود: ارائه تسهیلات ، زمین و ارائه مجوز با بخش دولتی را از حمایت های حوزه دولت و بخش خصوصی برای ایجاد سرمایه گذاری در استان اعلام کرد.

یاران دادستان بجنورد در همایش امر به معروف و نهی از منکر اتاق اصناف استان با بیان اینکه حتی یک پرونده در دادسرا در مباحث اقتصادی در استان تشکیل نشده است، گفت :در این ایام احتکار عمده انواع کالا در استان نداشتیم و با همکاری و هم افزایی دستگاه های نظارتی و قضایی پرونده ای در حوزه سکه ، ارز و انبارهای غیرقانونی در استان ایجاد نشده است.

وی افزود: در راستای امر به معروف گام های موثری برای آرام بودن وضعیت بازار در استان انجام شده و در حوزه نظارت و بازرسی از ظرفیت بسیج در بازار استفاده کنیم و با این روند حوزه ی نظارت برانبار ها و بازار را گسترش دهیم.

یاران تاکید کرد : بانک اطلاعاتی جامع انبارهای قانونی با میزان کالا به صورت سیستم مکانیزه در استان تشکیل شود.

نیکدل رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان شمالی در این همایش گفت: از اول شهریورماه امسال همه انبارهای کالا در استان باید در سامانه شناسه دار ثبت شوند.

وی با بیان اینکه در حوزه مسائل اقتصادی با هماهنگی اتاق اصناف و اتحادیه ها برنامه ریزی هایی دراستان انجام شده است ، افزود: برای تامین امنیت خاطر مردم و حضور در ساعات مختلف در بازار تلاش هایی در استان صورت گرفته است.

نیکدل گفت: در سال های گذشته شرکت هایی که به صورت زیر پله ای کار می کردند هم اکنون با برنامه ریزی های اصولی در مجرای قانونی در استان فعالیت دارند.

وی در ادامه گفت: با حمایت و اقدام جمعی دستگاه های متولی در استان مردم در تهیه مایحتاج و خرید کالاهای اساسی و ضروری در استان دغدغه و نگرانی نداشته باشند.

نیکدل گفت: ۱۹ گروه کالایی با ۱۱۹ قلم کالا مشمول طرح ثبت موجودی انبارها هستند و مکلفند در سامانه جامع انبارها شناسه دار و اطلاع رسانی کنند.

انتهای پیام/ ب

برگزاری همایش امر به معروف و نهی از منکر اتاق اصناف در خراسان شمالی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر