کد خبر: ۶۶۸۱۴۰۹
تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۷ - ۰۴:۱۸

پرونده بررسی صلاحیت برت کاوانا نامزد مورد حمایت ترامپ برای عضویت در هیأت قضات دیوان عالی آمریکا با اختلاف یک رأی مثبت و با مهلت یک هفته‌ای برای تکمیل تحقیقات به صحن اصلی سنا ارجاع شد.

پرونده نامزد پیشنهادی ترامپ به صحن اصلی سنا ارجاع شدبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، پرونده بررسی صلاحیت برت کاوانا نامزد مورد حمایت ترامپ برای عضویت در دیوان عالی آمریکا با اختلاف تنها یک رأی مثبت به صحن اصلی سنا ارجاع شد.

در جلسه روز جمعه مجلس سنای آمریکا، با رأی‌گیری درباره نامزد پیشنهادی دونالد ترامپ و با وجود رأی مثبت ۱۰ به ۹ کمیته قضایی به کاوانا و در حالی که قرار بود سنا اوایل این هفته درباره صلاحیت او رأی‌گیری کند، اعلام شد که این رأی‌گیری یک هفته به تعویق افتاده است.

منابع آمریکایی اعلام کرده اند که مجلس سنای آمریکا و کاخ سفید برای روشن تر شدن ماجرا توافق کرده‌اند که اف بی آی به مدت این یک هفته درباره پرونده کاوانا تحقیق کند.

ترامپ نیز در بیانیه‌ای به پلیس فدرال آمریکا یک هفته فرصت تحقیق داده و گفت: « من به اف بی آی دستور دادم که برای به روز کردن پرونده قاضی کاوانا، تحقیقات تکمیلی را انجام دهد. همانطور که سنا درخواست کرده، این به روزرسانی باید ابعادی محدود داشته و ظرف یک هفته تکمیل شود.»

کاوانا نیز در واکنش به این تصمیم اعلام کرد که با تحقیق در مورد این موضوع مخالف نیست و به طور کامل با بازپرسان اف بی آی همکاری می‌کند. وکیل فورد هم از این تصمیم استقبال کرد، اما تعیین بازه زمانی برای تکمیل تحقیقات را مورد انتقاد قرار داد و تأکید کرد که نباید بر این تحقیقات محدودیت مصنوعی تحمیل کرد.

نشریه آمریکایی نیویورکر مدعی شده که با توجه به اکثریت جمهوری‌خواهان در سنا، تایید صلاحیت کاوانا به نظر قطعی می‌رسد و از حالا می‌توان او را عضو هیأت قضات دیوان عالی آمریکا به حساب آورد.

انتهای پیام/

مهلت یک هفته‌ای برای تحقیق درمورد پرونده نامزد مورد حمایت ترامپ

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر