کد خبر: ۶۶۸۲۹۸۳
گروه : مازندران » ساری
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
۰۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
کد خبر : ۶۶۸۲۹۸۳

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر گفت: توله خرسی که در منطقه دشت نظیر بخش کجور شهرستان نوشهر از تله رها شده بود به پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری منتقل شد.

بازگشت یک قلاده توله خرس به زندگی در پناهگاه حیات وحش ساریبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از ساری ، کامبیز محسن سلطانی رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر گفت: درپی تماس تلفنی یکی از باغداران دشت نظیر بخش کجور مبنی بر به دام افتادن یک قلاده توله خرس در روز گذشته نیرو‌های یگان حفاظت منطقه حفاظت شده البرز مرکزی در محل حاضر شدند.

وی افزود: این توله خرس یکساله با تلاش نیرو‌های یگان حفاظت از تله رها شد و با توجه به سن کم پس از حضور دامپزشک از طریق بیهوشی، زنده گیری و به پناهگاه حیات وحش سمسکنده ساری انتقال یافت.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر گفت: این توله خرس که با توجه به ظاهر ازجمله دندان و جثه یکسال بود، به دلیل گرسنگی و نبود مادر به مزارع نزدیک زیستگاه خود وارد شد و درتله افتاد.

سلطانی افزود: استفاده از تله‌های سیمی ضخیم برای به دام انداختن معمولا گراز با هدف حفاظت از مزارع در منطقه شمال کشور معمول است. این تله‌ها طوری طراحی شده اند که وقتی حیوانی در آن گرفتار شود هر چه بیشتر تقلا کند گرفتارتر و تله تنگ‌تر می‌شود که در این صورت صدمات زیادی به حیوان وارد می‌شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نوشهر گفت: در سال گذشته ۳ قلاده خرس به علت برخورد با خودرو در مسیر‌های کوهستانی بخش کجور نوشهر و ۳ مورد دیگر نیز از سوی شکارچیان غیرمجاز کشته شدند.

شهرستان نوشهر با داشتن ۲۲۰ هزار هکتار منطقه حفاظت شده البرز مرکزی و برخورداری از گونه‌های حیات وحش نظیر مرال، شوکا، کل بز، خرس قهوه ای، پلنگ، قرقاول، کبک دریایی و معمولی در غرب مازندران واقع است.

انتهای پیام /ر

رها سازی یک قلاده خرس در نوشهر

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر