کد خبر: ۶۶۹۴۰۲۸
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۱۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۶

مدیر حج و زیارت استان بوشهر گفت: دفتر موقت کنسولگری عراق در بوشهر راه اندازی شده است و روادید اربعین در این دفتر صادر می‌شود.

دفتر موقت کنسولی عراق در بوشهر دایر شدعبدالرسول رنجبر در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، افزود: با راه‌اندازی این دفتر صدور روادید سرعت می‌گیرد و زائران می‌توانند در مدت ۷۲ ساعت روادید خود را دریافت کنند.

وی بیان کرد: ثبت نام متقاضیان پیاده روی اربعین از ۵ مهرآغاز شده است و تا حداکثر ۴۸ ساعت قبل از روز اربعین ادامه خواهد داشت.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر ادامه داد: متقاضیان با مراجعه با سامانه سماح به نشانی samah.haj.ir می‌توانند ثبت نام کنند و نحوه ثبت نام به دو شکل است یا اینکه شخص با مراجعه به سامانه ثبت نام مقدماتی خود را انجام می‌دهد وبا ارائه مدارک به دفتر زیارتی ثبت نام خود را تکمیل می‌کند و یا متقاضی می‌تواند همه مراحل ثبت نام را در دفتر خدمات زیارتی، انجام دهد.

رنجبر با بیان این که گذرنامه زائران باید حداقل۶ ماه اعتبار داشته باشد، گفت: افراد باید هزینه سفر را به صورت اینترنتی پرداخت کنند و دفاتر زیارتی حق دریافت وجه از زائر را ندارند.

وی افزود: هزینه ثبت نام بر اساس مصوبه ستاد اربعین ۴۱ دلار است که معادل ۳۷۲ هزار تومان محاسبه شده است.

مدیر حج و زیارت استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۲۴ دفتر زیارتی در استان، از مردم خواست برای اعزام به عتبات عالیات فقط به دفاتر زیارتی مجاز مراجعه کنند.

رنجبر تصریح کرد: در شهر‌هایی که دفتر خدمات زیارتی ندارند، ۱۲ دفتر زیارتی ایجاد شده تا مردم برای ثبت نام مشکلی نداشته باشند.

انتهای پیام/م

صدور روادید اربعین در بوشهر

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر