کد خبر: ۶۶۹۶۱۸۶
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۳

امام‌جمعه موقت بوشهر با تاکید بر بهره جستن از نخبگان دانشگاهی و علمی در عرصه اقتصادی گفت: برای مقابله با تهاجم دشمن باید جهاد اقتصادی سرلوحه فعالیت مسئولان اجرایی قرار بگیرد.

بهره جستن از نخبگان دانشگاهی و علمی در عرصه اقتصادیبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، حجت‌الاسلام حسین دشتی در خطبه‌های نماز جمعه بوشهر با تبریک ولادت امام محمد باقر (ع) ویژگی‌های این امام را برشمرد و گفت: علم، حلم، دانش و بردباری از خصیصه‌های بارز امام محمدباقر (ع) است که باید از سیره علمی و عملی این امام برای توسعه فرهنگ جامعه استفاده شود.

خطیب نماز جمعه بوشهر با گرامیداشت هفته پیوند اولیاء و مربیان جایگاه تربیت همراه با علم‌آموزی در محیط مدرسه را مورد اشاره قرار داد و تاکید کرد: شخصیت یک دانش آموز در محیط‌های خانه و مدرسه شکل می‌گیرد که ارتباط اولیاء دانش آموز با معلم نقش تاثیرگذاری در حل مشکلات شخصیتی و فرهنگی دانش آموز دارد.

امام جمعه موقت بوشهر توجه به مشکلات دانش آموز در دو کانون مدرسه و خانه را مورد اشاره قرار داد و افزود: برای رفع دغدغه و نگرانی دانش آموزان در حوزه فرهنگی و تربیتی باید رابطه اولیاء دانش آموزان با معلمان تقویت و مستمر شود.

دشتی با استناد به منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر توجه سه قوه در حل مشکلات اقتصادی مردم خاطرنشان کرد: در این عرصه مشارکت نخبگان علمی و دانشگاهی امری مهم و ضروری است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه نخبگان در حوزه‌های مختلف علمی در ۴۰ سال گذشته پیشرفت‌های قابل توجهی کرده‌اند گفت: چرا تاکنون نخبگان و دانشگاهیان در محیط‌های علمی به حل مشکلات اقتصادی توجه نکرده‌اند و در هر دوره ایران با این مسائل دست پنجه نرم کند.

وی با بیان اینکه با وزش و یا طوفان اقتصادی مشکلاتی در جامعه ایجاد می‌شود، تاکید کرد: باید از ظرفیت نخبگان دانشگاه‌ها و مراکز علمی در این عرصه بهره جست.

امام جمعه موقت بوشهر با تاکید بر عمل جهادی در تحول اقتصادی تصریح کرد: برای مقابله با تهاجم دشمن باید جهاداقتصادی سرلوحه فعالیت مسئولان اجرایی قرار بگیرد. در حل مشکلات اقتصادی نمی‌توان به صورت سازمانی و اداری کار‌ها دنبال شود بلکه باید به صورت جهادی وارد عمل شد و مسئولان باید جهادگرانه و بسیجی، شبانه‌روز تلاش کنند.

خطیب نماز جمعه بوشهر با قدردانی از تحمل و صبر مردم انقلابی و همیشه در صحنه در برابر ناملایمات اقتصادی تصریح کرد: حل مشکلات معیشتی و اقتصادی مردم مورد توجه مسئولان قراربگیرد و به صورت جهادی حل و فصل شود.

انتهای پیام/ م

رای مقابله با تهاجم دشمن "جهاد اقتصادی" سرلوحه فعالیت مسئولان قرار گیرد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر