کد خبر: ۶۶۹۶۶۷۲
گروه : ایلام » ایلام
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷

آستین همت مسئولان برای چهار خطه کردن جاده ایلام به مهران جواب داده و در حال حاضر نیز مسافرانی که از این جاده تردد می کنند راضی به نظر می رسند.

ابراز رضایت مسافران از وضعیت جاده ایلام به مهران/مسئولان خسته نباشند/کنارگذر مهران هم به کمک زائران اربعین می آیدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، اربعین هر سال مسیر ایلام- مهران با سنگینی از ترافیک را به دوش می کشد، مسیری ۱۰۲ کیلومتری که روزانه بیش از ۲۶۰ هزار خودرو از سراسر کشور در ایام اربعین از این مسیر تردد می کنند.

جاده ایلام به مهران این روزها به یک کارگاه بزرگ عمرانی تبدیل شده است، مسیری که تلاش می شود با چهار خطه کردن آن به مسیری امن برای تردد زوار تبدیل شود  هم اکنون تا اربعین حسینی نیز فقط چند روز دیگر باقی مانده است.

مسیری که امسال مسئولان آستین همت را برای چهار خطه کردن آن بالا زدند تا تیغ ماشین آلات و اجرای شبانه روزی عملیات راهسازی ترافیک سال های گذشته را کمتر کند.

محمد عزیزی از یکی از مسافران که در طول مسیر این جاده تردد دارد، گفت: از خراسان رضوی برای زیارت عتبات عالیات مشرف می شوم ، جاده مسیر ایلام به مهران نسبت به سال های قبل بسیار بهتر شده است.

وی گفت: با وجود این که در سال های گذشته در طول مسیر ایلام به مهران حتی یک تابلوی علائم راهنمایی و رانندگی وجود نداشت، امسال این شرایط بهتر از سال های گذشته شده است.

محمدرضا شریفی معاون راهداری راه و شهرسازی استان ایلام گفت: در سال های گذشته در حدود ۶۰ کیلومتر از مسیر ایلام-مهران چهارخطه  شده، همچنین ۲۶ کیلومتر آن تا اربعین امسال نیز اجرایی خواهد شد.

وی افزود: از این مسیر فقط ۱۴ کیلومتر دیگر باقی می ماند که بعد از اربعین ۹۷ برنامه داریم که آن را در سال آینده به انجام برسانیم.

وی تصریح کرد: عملیات اجرایی چهار خطه شدن مسیر ایلام به مهران در ۳ قطعه با تلاش شبانه روزی نیروهای راهسازی استان این روزها با شدت بیشتری اجرا می شود.

شریفی گفت: قطعه اول که از سمت مهدی آباد شروع می شود تا سه راهی ماربره به طول ۱۰.۵ کیلومتر دو قسمت آن به طول ۴.۵ کیلومتر برای اربعین امسال به بهره برداری می رسد.

وی افزود: قطعه دوم چهار خطه کردن مسیر ایلام - مهران، تا اربعین امسال امیدواریم حداکثر بتوانیم ۱۲ کیلومتر به بهره برداری برسانیم.

نظام ملکشاهی فرماندار مهران گفت: حجم بالای ترافیک در ایام اربعین بیشتر از ورودی شهر مهران شکل می گرفت که چاره آن احداث کنارگذر غربی این شهر بود.

وی افزود: در این راستا ظرف ۳ ماه زیرساخت های این کنارگذر آماده شده است که با احداث آن ۴۵ درصد بارترافیکی شهر مهران را کم می کند.

منبع: مهر

انتهای پیام/ب

آخرین اخبار از وضعیت آماده سازی جاده ایلام-مهران

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر