کد خبر: ۶۶۹۶۶۹۷
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر گفت: سومین دوره طرح آمارگیری همزمان با سراسر کشور در استان بوشهر آغاز شد.

آغاز آمارگیری مسکن‌ روستایی در استان بوشهربه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، حمید حیدری بریدی افزود: این طرح یک ماه به طول می‌انجامد و در ۱۴۹ آبادی استان بوشهر و ۵۲۰۲ واحد مسکونی اجرا می‌شود.

وی با اشاره به اینکه اجرای طرح آمارگیری از مسکن‌های روستایی از سال ۱۳۸۲ در استان بوشهر آغاز شده است، بیان کرد: به روز کردن اطلاعات جامعه آماری امری ضروری است که می‌تواند به بهبود وضعیت کمی و کیفی مسکن روستایی و همچنین معیاری برای ارزیابی میزان موفقیت برنامه‌ها و سیاست‌های اعمال شده در این بخش منجر شود.

مدیر کل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان بوشهر ادامه داد: از ۷۴ هزار و ۲۳۴ واحد روستایی تاکنون موفق شده ایم ۳۸ درصد معادل ۲۸ هزار و ۴۷۶ واحد را بازسازی و مقاوم سازی کرده ایم، هرچند هنوز ۴۵هزار و ۷۵۸ واحد غیرمقاوم در استان داریم.

حیدری سقف وام مسکن را ۲۵ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: بیشترین میزان استقبال از طرح بازسازی و مقاومت سازی روستایی متعلق به شهرستان دشتی با آمار بیش از ۵۳ درصد است که این آمار بالاتر از میانگین کشوری است و کمترین آمار مربوط به شهرستان عسلویه با ۶ درصد است.

وی با بیان اینکه تا سال ۱۴۰۶ باید بیش از ۷۰ درصد واحد‌های مسکن روستایی در کشور مقاوم‌سازی شود، گفت: برخی از شهرستان‌های استان در این زمینه عقب هستند که باید جبران شود.

انتهای پیام/ک

آمارگیری مسکن‌ روستایی در استان بوشهر آغاز شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر