کد خبر: ۶۶۹۶۹۹۶
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۷
استاندار کرمانشاه خبر داد:

استاندار کرمانشاه از اتمام بازسازی ۱۴ هزارمین واحد در مناطق زلزله زده خبر داد .

به گزارش گروه استان هایباشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه؛ استاندار کرمانشاه صبح شنبه ۲۱ مهرماه در آیین آغاز عملیات اجرایی بازسازی حرم مطهر حضرت احمد ابن اسحاق (ع) که با حضور حضرت آیت اله علما امام جمعه کرمانشاه و نماینده ولی فقیه در استان و دکتر تابش رئیس بنیاد مسکن کشور در سرپل ذهاب برگزار شد؛ اظهار داشت : این روزها یادآور سفر تاریخی و پر خیر و برکت رهبر معظم انقلاب در مهرماه سال ۹۰ به کرمانشاه است. این سفر مصوبات بسیار ارزشمند و راهگشایی برای کمک به توسعه و اشتغال استان داشتند.

وی گفت : حضور رهبر معظم انقلاب در همان روزهای اول زلزله در میان مردم، موجب آرامش و قوت قلب آسیب دیدگان شد.

بازوند افزود : ایشان در این سفر بر سه راهبرد مهم و ارزشمند مدیریتی شامل مدیریت متمرکز، فرصت سازی از تهدید زلزله و شتاب بخشیدن به کارها، تاکید کردند.

وی افزود : این زلزله تبدیل به یک زلزله وحدت آفرین گردید و مصداق بارز انسجام ملی بود. نقطه آغازین این وحدت شکوهمند نیز حضور رهبر معظم انقلاب در سرپل ذهاب بود و سرآغاز شتاب گرفتن کارها و فرصت سازی ها بود‌.

بازوند ادامه داد : در این زلزله۶۷۰۰ واحد مسکونی در شهر سرپل ذهاب تخریب شدند که علاوه بر بازسازی آن ها، ۳ هزار واحد آسیب پذیر دیگر نیز بازسازی می شوند که این خود یک فرصت سازی از دل تهدید است.

وی گفت : بازسازی ۱۴ هزارمین خانه در ۱۱ همین ماه از زلزله به اتمام رسیده است.

وی افزود : عملیات بازسازی در شرایطی انجام شده که چند ماه صرف اسکان اضطراری و اسکان موقت شده و دو ماه نیز شاهد بارندگی بوده ایم. به عبارتی این ۱۴ هزار واحد در ۷ تا ۸ ماه بازسازی شده اند که یک کار ارزنده و مصداق سرعت در کار و فرصت سازی محسوب می شود.

بازوند گفت : حدود ۱۱۵ مسجد نیازمند تعمیر و بازسازی هستند که ۱۵ میلیارد اعتبارات دولتی برای اینکار اختصاص داده ایم.

بازوند افزود : برای بازسازی و تعمیر مراکز فرهنگی در مناطق زلزله زده نیز ۳۵ میلیارد و ۷۰ میلیون تومان اختصاص داده ایم.

وی افزود : پروژه بازسازی حرم مطهر حضرت احمد ابن اسحاق (ره) ۱۶ میلیارد اعتبار نیاز دارد که ۵ میلیارد تومان آن توسط استانداری و مابقی توسط اوقاف و بنیاد مسکن تامین اعتبار می شود. بنیاد مستضعفان نیز در بخش تامین سیمان پروژه مشارکت می کند .

 

 

انتهای پیام/د

آیین آغاز عملیات اجرایی بازسازی حرم مطهر حضرت احمد ابن اسحاق انجام شد

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر