کد خبر: ۶۶۹۷۱۳۵
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۱:۰۴
در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح شد؛

ارزیابان بین‌المللی شورای جهانی صنایع دستی در آبان ماه از آباده، شهر ملی منبت، میبد و ... بازدید می‌کنند.

بازدید ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی از شهر‌ها و روستا‌های ملی کشورپویا محمودیان معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در گفتگو با خبرنگار حوزه میراث و گردشگری گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛اظهار کرد:ارزیابان بین‌المللی شورای جهانی صنایع دستی در ابتدای آبان ماه برای بازدید از شهر‌ها و روستا‌های ملی ایران وارد کشور می‌شوند و تا دهم آبان ماه در ایران هستند.

وی افزود:غدا هیجاوی رئیس شورای منطقه آسیا و اقیانوسیه و یوشا کریشنا، عضو افتخاری و مشاور عالی شورای جهانی صنایع دستی از کشور هند جزء ارزیابانی هستند که وارد ایران می‌شوند. این ارزیابان در طول زمانی که در ایران هستند در راستای صحبت‌هایی که در خصوص جایگاه ایران در شورای جهانی صنایع دستی و شورای منطقه آسیا و اقیانوسیه خواهیم داشت از آباده، شهر ملی منبت، میبد، شهر ملی زیلو و خراشاد، روستای ملی توبافی یا حوله‌بافی بازدید می‌کنند و پرونده این شهر‌ها را برای قرارگیری این شهر‌ها و روستا‌ها در میان روستا‌ها و شهر‌های جهانی تکمیل و بررسی می‌کنند.

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت:ما امیدواریم با توجه به توانمندی‌های منبت آباده، زیلوی میبد و حوله‌بافی خراشاد شاهد قرارگیری آنها در شبکه شهر‌ها و روستا‌های جهانی صنایع دستی باشیم.

محمودیان تصریح کرد:ما معتقدیم با توجه به توانمندی‌های جمهوری اسلامی ایران، کشورمان در وهله اول این قابلیت را دارد که ریاست شورای جهانی صنایع دستی را در منطقه آسیا و اقیانوسیه از آن خود کند از این رو در حال آماده کردن تمهیدات این موضوع هستیم.

انتهای پیام/

ارزیابان شورای جهانی صنایع دستی از روستاهای کشور بازدید می کنند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر