کد خبر: ۶۶۹۷۱۶۰
گروه : اجتماعی » شهری
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۲
عضو شورای عالی استان‌ها هشدار داد؛

جعفری گفت: با واردات روغن زیتون و کاهش قیمت زیتون داخلی، فاجعه ای در انتظار کاشت زیتون در کشور است.

فاجعه‌ای در انتظار کاشت زیتون در کشوربه گزارش خبرنگار حوزه شهری گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ جلیل جعفری نماينده شورای استان زنجان در شورای عالی استانها در دهمین اجلاس این شورا، شهرستان طارم را شهر زیتون ایران دانست و افزود: با وجود اینکه زنجان رتبه اول تولید و کیفیت زیتون در سطح کشور را دارد، هیچ کس از این موضوع اطلاع ندارد.

وی افزود: مشتریان برای خرید زیتون به شهرستان های همجوار مراجعه می کنند؛ حتی یک مرکز خرید زیتون در این استان نیست.

جعفری با بیان اینکه سال ها پیش کشاورزانی که به کاشت زیتون می پرداختند هر کیلو از این محصول را ۷ هزار تومان می فروختند گفت: درحال حاضر قیمت زیتون را کیلویی ۳ الی ۴ هزار تومان تصویب کرده اند که یک چهارم هزینه برداشت و حمل و نقل هم نیست.

عضو شورای شهرستان طارم افزود: نتیجه این امر واردات روغن زیتون های بی کیفیت از کشورهای دیگر است. واردات ۱۵ هزارتن روغن زیتون خارجی در دستور کار دولت است و به جز سودهای میلیاردی شخصی، حاصل دیگری ندارد.

وی با تاکید بر اینکه کمر باغداران کشور با تحریم های موجود خم می شود، گفت: با این رویه زیتون کاری دچار فاجعه خواهد شد. بیکاری باغداران زمینه مهاجرت از روستاها و شهرستان ها به شهرهای بزرگ را ایجاد می کند که مشکلات عدیده ای را به همراه خواهد داشت.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر