کد خبر: ۶۶۹۷۱۸۳
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۲

محمد نژاد بازیکن ملی پوش تیم بسکتبال با ویلچر موفق به کسب مقام قهرمانی و نشان طلای بازی‌های پاراآسیایی ۲۰۱۸ اندونزی شد.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛دو نماینده ورزش جانبازان و معلولین استان قم در بازی‌های پاراآسیایی 2018 جاکارتای اندونزی حسین گلستانی از رشته والیبال نشسته و محمد محمدنژاد از بسکتبال با ویلچر بودند که هر دو با کسب مقام قهرمانی و نشان طلا به کار خود پایان دادند.

محمد محمدنژاد بازیکن ملی‌پوش تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم در ترکیب تیم ملی بزرگسالان ایران محسوب می‌شود که همراه با این تیم برای نخستین‌بار در بازی‌های پاراآسیایی به میزبانی شهر جاکارتای اندونزی به میدان رفت و نخستین طلای خود را از این رویداد مهم برون‌مرزی و قاره‌ای کسب کرد.

تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران که در ترکیب خود از بازیکنان شاخص و نام‌داری بهره‌مند بود تمامی حریفان حاضر در مراحل مقدماتی، نیمه نهایی و فینال بازی‌های پاراآسیایی این دوره را با شکست مواجه کرد تا مقتدرانه با هدایت سرمربی سابق ایثار قم یعنی محمدرضا دستیار قهرمان این بازی‌ها شود.

محمدنژاد که از سال 1390 در ترکیب تیم بسکتبال با ویلچر ایثار قم در تمام سطوح مسابقات بسکتبال با ویلچر باشگاه‌های ایران به میدان رفته و عنوان‌های ارزشمندی با تیم ایثار در مسابقات لیگ‌های کشور و تیم ملی کسب کرده، بعد از حضور در پارالمپیک رویودژانیرو برزیل حالا طلایی ورزش جانبازان و معلولین قم در بازی‌های پاراآسیایی است.

محمدنژاد که تابستان امسال در ترکیب تیم ملی بسکتبال با ویلچر ایران به مقام چهارم مسابقات 2018 قهرمانی جهان در آلمان دست یافته و بعد از تجربه حضور در بازی‌های پارالمپیک 2016 برزیل، از هم اکنون سهمیه پارالمپیک 2020 توکیو را نیز رزرو کرده، در جاکارتای امسال عضو اصلی ترکیب تیم ملی ایران بود.

تیم ملی ایران بعد از شکست دادن تیم‌هایی نظیر اندونزی، تایلند و عراق در مرحله مقدماتی و عبور از سد تیم قدرتمند کره جنوبی در نیمه نهایی، با تیم ملی ژاپن در مسابقه فینال برای کسب مقام قهرمانی به رقابت پرداخت و با شکست 68 بر 66 حریف قهرمان این بازی‌ها شد تا مدال طلای یک رویداد مهم برون‌مرزی در سال 1397 توسط محمد محمدنژاد ملی‌پوش باشگاه ایثار از رشته بسکتبال با ویلچر نصیب ورزش قم شود.

انتهای پیام /ح

ملی پوش ايثار قم در بازی های پاراآسيايی 2018 طلايی شد

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر