کد خبر: ۶۶۹۷۱۸۵
گروه : مهاباد » مهاباد
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۳

رئیس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سردشت  ازایجاد اشتغال  برای ۱۴۸ نفر در شش ماهه اول سال ۹۷ در این شهرستان خبر داد.

 رئیس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سردشت در گفتگو با خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از مهاباد، گفت: با احداث طرح‌های ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری و هم چنین اشتغال فراگیر در مجموع توانستیم برای ۱۴۸ نفر در شهرستان سردشت در ۶ ماهه اول سال جاری ایجاد اشتغال کنیم.

محمدی افزود: برای  ایجاد اشتغال پایدار روستایی و عشایری و هم چنین اشتغال فراگیر با استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی تعداد ۱۰۷ عدد کارت شناسایی صنایع دستی صادر کرده و تعداد  ۷۹ نفر را در سامانه کارا ثبت نام نموده ایم که همه این افراد جهت دریافت تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شده اند.

وی افزود: همچنین در نیمه نخست سال جاری  ۹ مورد مجوز با موافقت اصولی اولیه برای متقاضیان احداث و یا راه اندازی اقامتگاه‌های بوم گردی صادر شده و از این تعداد ۶ نفر به بانک‌های عامل معرفی گردیده اند.

رئیس اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: از محل فعالیت‌های کارگاه‌های طرح‌های گردشگری و میراث فرهنگی تعداد ۳۶ نفر در کارگاه‌های تکمیل کمپینگ گردشگری، مرمت حمام تاریخی، ساماندهی آبشار شلماش و فنس کشی محوطه باستانی ربط مشغول بکار شده اند که درادامه سال جاری این تعداد افزایش خواهند داشت.

انتهای پیام/ه

ایجاد اشتغال برای ۱۴۸ نفر توسط میراث فرهنگی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر