کد خبر: ۶۶۹۷۳۲۴
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳
مدیرکل بهزیستی استان قم عنوان کرد؛

سلیقه از راه‌اندازی سومین مرکز نگهداری از بیماران اوتیسم در استان خبر داد.

به گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛رضا سلیقه مدیرکل بهزیستی استان قم با بیان اینکه سالیانه میان250 تا 300 مورد از کودکان خیابانی در استان قم جمع‌آوری می‌شوند،گفت:مردم در صورت مشاهده مواردی مانند کودک‌آزاری یا سوءاستفاده از کودکان برای تکدی‌گری به سامانه اورژانس 123 اطلاع دهند، این سامانه به‌صورت شبانه‌روزی آماده پاسخگویی و رسیدگی به این مشکلات است.

مدیرکل بهزیستی استان قم با بیان اینکه 38 کودک بی‌سرپرست و بدسرپرست در شیرخوارگاه بهزیستی حضور دارند،اضافه کرد:آمار کودکان بد سرپرست در استان قم نسبت به سال گذشته رو به رشد بوده است، کودکان بی‌سرپرست را به خانواده‌هایی که متقاضی فرزندخواندگی هستند تحویل می‌دهیم اما تحویل دادن کودکان بدسرپرست به متقاضیان فرزندخواندگی سیر قانونی دشواری را طی می‌کند.

سلیقه با بیان اینکه 60 کودک معلول در مرکز رضوی بهزیستی قم نگهداری می‌شوند،یادآورشد:26 هزار خانواده و بیش از 100 هزار نفر از جمعیت استان قم تحت حمایت اداره کل بهزیستی این استان هستند که این تعداد از مددجویان کمیته امداد امام خمینی(ره) استان قم نیز بیشتر است اما با توجه به ظرفیت صندوق‌های صدقه بودجه اداره کل بهزیستی استان قم کمتر از کمیته امداد امام خمینی(ره) در این استان است.

وی با اشاره به اینکه دو مرکز نگهداری از بیماران اوتیسم توسط اداره کل بهزیستی استان قم تأسیس‌شده است، افزود: حدود 80 خانواده بیماران اوتیسم خود را به این مراکز می‌فرستند و سومین مرکز نگهداری از بیماران اوتیسم نیز در حال راه‌‌اندازی است.

وی با اشاره به اینکه برخی از کودکان حاضر در شیرخوارگاه بهزیستی استان قم دارای بیماری‌های خاص هستند،عنوان کرد: ماهیانه بیش از یک‌میلیون تومان برای درمان هریک از بیماران خاص شیرخوارگاه بهزیستی هزینه می‌شود و از خیرین استان قم تشکر می‌کنم که کمک‌های مالی زیادی برای تأمین هزینه درمان این بیماران کردند.

سلیقه در پاسخ به این سؤال که چه تدبیری برای جلوگیری از برخورد نامناسب برخی از مربیان در مهدکودک‌ها و مراکز نگهداری از بیماران اوتیسم اندیشیده شده است،بیان کرد: تمام نقاط مراکز مهدکودک و نگهداری از بیماران اوتیسم زیر نظر سازمان بهزیستی با دوربین کنترل می‌شوند و در صورت وصول گزارشی مبنی بر برخورد نامناسب با کودکان و بیماران اوتیسم دوربین‌ها را کنترل کرده و با متخلفان برخورد سخت و قاطعی خواهیم داشت.

مدیرکل بهزیستی استان قم در پایان یادآورشد: 02537789783 شماره تلفن دفتر بازرسی اداره کل بهزیستی استان قم است و مردم در صورت مشاهده تخلف در مهدکودک‌ها و مراکز نگهداری زیر نظر بهزیستی می‌توانند با این شماره تماس بگیرند.

انتهای پیام/ ح

سومین مرکز نگهداری از بیماران اوتیسم استان قم راه‌‌اندازی می‌شود

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر