کد خبر: ۶۶۹۷۳۹۲
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۰
تولیت آستان قدس رضوی در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

ایجاد صندوق پژوهش و فناوری در آستان قدس رضوی/۸۰ درصد سرمایه مشهد مال به سرمایه‌گذاری باز گشته است/هزینه‌های آستان قدس از وقف تامین می‌شودحجت‌ الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی گفت: به منظور حمایت از شرکت‌های دانش بنیان صندوق پژوهش و فناوری در آستان قدس رضوی ایجاد شده است.

به گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌ گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی تولیت آستان قدس رضوی در حاشیه بازدید از نمایشگاه فناورانه شرکت‌های دانش بنیان و در جمع خبرنگاران با اشاره به تاسیس صندوق دانش بنیان آستان قدس رضوی گفت: آستان قدس در سه عرصه مختلف فعالیت‌های فناورانه انجام می‌دهد و در این بین تاسیس صندوق اقدامی برای حمایت از فناوران است.

تولیت آستان قدس رضوی با اشاره به تقسیم سه عرصه فناورانه به بخش‌های مختلف، اظهار کرد: ارائه خدمات مختلف به زائرین حرم مطهر، رسیدگی به وضعیت محرومین، محرومیت زدایی و توجه به حل مسائل آب مناطق محروم یکی از این برنامه‌های فناورانه است.

وی درباره عرصه دوم کارهای فناورانه گفت: سازمان اقتصادی آستان قدس در حوزه دارویی وارد عمل شده است و فعالیت‌های فناورانه خوبی در این حوزه انجام گرفته است.

حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی ادامه داد: توجه به تولید بذر برای کشاورزی نیز از جمله برنامه‌های دیگری است که در عرصه‌های مختلف فناورانه آن را دنبال می‌کنیم.

تولیت آستان قدس رضوی درباره عرصه سوم فناورانه در آستان قدس رضوی، اظهار کرد: تسهیل مشکلات و مسائل فناوران از جمله برنامه‌هایی است که توجهی بسیار به آن می‌شود، بخش‌هایی مختلف از جمله دولت به دنبال حل مشکلات اقتصادی هستند اما آستان هم در این حوزه وارد شده‌اند.

وی با اشاره به چگونگی حل مشکل اقتصادی فناوران در آستان قدس رضوی گفت: در این حوزه برای حل مشکلات اقتصادی صندوق پژوهش ایجاد شده است.

تمام هزینه‌های آستان قدس از وقف تامین می‌شود

حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با بیان اینکه آستان قدس رضوی تمام بودجه خود را از بخش نذر مردم و وقف تامین می‌کند، اظهار کرد: بودجه دولتی نداریم و تمام هزینه‌ها از راه وقف و نذر مردم تامین می‌شود، در این بین اگر شرکتی نیز برای آستان قدس فعالیت می‌کند هزینه‌های آن از وقف تامین شده است.

تولیت آستان قدس رضوی ادامه داد: هیچ منبع مالی در آستان بدون ارتباط با وقف  وجود ندارد و تمام اموال موقوفه هستند.

وی درباره فعالیت‌های دانش بنیان گفت: حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان و طرح‌های فناورانه در کشور اهمیت بسیاری دارد و اکنون دانشگاه امام رضا در حوزه علم و فناوری فعال شده است.

حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با اشاره به ایجاد کمیسیون علم و فناوری در اقتصاد، اظهار کرد: این کمیسیون موضوع علم و فناوری را دنبال می‌کند اما حرکت به سمت اقتصاد دانش بنیان باید در تمام لایه‌های اقتصادی و فرهنگی جامعه باشد.

نمایشگاه‌‌های فناورانه، جلوه ای برای قدرت و خودکفایی

تولیت آستان قدس رضوی درباره وظیفه صندوق پژوهش و فناوری بیان کرد: وظیفه این صندوق تسهیل‌گری در فعالیت‌های فناورانه است  و نمایشگاه‌هایی این چنین، به واقع جلوه گاه ما می‌توانیم است.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت دانش بنیان و عملکرد جوانان اظهار کرد: تمام گره‌های کشور و مشکلات اقتصادی به دست جوانان باز می‌شود و اگر غیر از این فکر کنیم اشتباه کرده‌ایم. امروزه دانشجویان از دانشگاه‌های مختلف یکدیگر را پیدا می‌کنند و در حوزه‌های علمی و فناوری نقش‌آفرینی موثر دارند.

جز تامین بودجه وظیفه ایجاد زیر ساخت‌ها را هم داریم

حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی درباره چگونگی حمایت از جوانان فناور توسط آستان قدس رضوی گفت: حمایت ها از ناحیه دولت اعمال می‌شود و در این بین آستان قدس رضوی به سهم خود به عنوان بخشی که کار علمی انجام می‌دهد به دنبال رشد است و کار ما جز اختصاص بودجه ایجاد زمینه‌های علمی مناسب هم است.

تولیت آستان قدس رضوی در پاسخ به این سوال که آیا هزینه‌ صندوق پژوهش و فناوری از پروژه مشهد مال تامین می‌شود یا خیر اظهار کرد: به غیر از 20 درصد هزینه مشهد مال 80 درصد مابقی آن مجددا برای سرمایه‌گذاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، یعنی از سرمایه برای سرمایه استفاده می‌کنیم.

وی ادامه داد: این صندوق ارزش افزوده بسیاری دارد و حمایت از آن سبب تسهیل فعالیت‌های فناورانه و دانش بنیان می‌شود.

برگزاری اربعین امسال با شکوه‌تر از سال‌های گذشته

حجت‌ الاسلام‌ والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با اشاره به اربعین امسال گفت: ارتباطات ایران و عراق هر سال خوب بوده است، اگر در گذشته فکر می‌کردند تنها یک جبهه مقاومت وجود دارد حالا با راهپیمایی اربعین متوجه خواهند شد که این جبهه مقاومت باشکوه‌تر شکل خواهد گرفت و به طور قطع اربعین امسال از سال‌های گذشته بهتر برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر