کد خبر: ۶۶۹۷۵۰۴
گروه : بوشهر » بوشهر
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۷

طرح دندان عاری از پوسیدگی دانش آموزان پایه ششم ابتدایی در تنگستان اجرا می‌شود

طرح دندان عاری از پوسیدگی دانش آموزان اجرا شدبه گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از بوشهر، سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان گفت: در راستای ارتقاء سطح سلامت دهان و دندان و ارتقاء سطح آگاهی دانش آموزان، طرح دندان‌های عاری از پوسیدگی دانش آموزان پایه ششم ابتدایی برای ۱ هزار و ۲۶۰ دانش‌آموز در تنگستان اجرا می‌شود.

 مهندس عادل مقدس بیان داشت: در این طرح خدماتی همچون معاینه دهان و دندان، انجام وارنیش فلوراید تراپی، فیشورسیلانت، ترمیم، کشیدن دندان، پالپتومی و درمان پالپ زنده، جرم‌گیری و بروسلاژ برای دانش آموزان انجام خواهد شد و تنها موردی که در این طرح خدمات‌رسانی نمی‌شود مربوط به عصب‌کشی می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: هدف از اجرای این برنامه عاری شدن دهان دانش آموزان این مقطع از دندان‌های پوسیده و عفونی می‌باشد.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان تنگستان ادامه داد: تمامی خدمات ذکرشده در این طرح برای جمعیت دانش‌آموزی که بیمه درمانی سلامت دارند به‌صورت رایگان خواهد بود و دانش‌آموزانی که از بیمه تأمین اجتماعی استفاده می‌کنند می‌توانند از تخفیف ۷۰ درصدی این طرح استفاده کنند.

وی تصریح کرد: در طول اجرای این طرح دندان‌های عفونی شیری دانش آموزان کشیده خواهد شد و دندان‌های پوسیده دائمی نیز پر می‌گردد.

مقام مسئول بهداشت و درمان در تنگستان در ادامه افزود: برای دندان‌های پوسیده که به عصب رسیده، اما قابل نگهداری است نیز پالپتومی و یا درمان پالپت زنده و پانسمان صورت می‌پذیرد.

انتهای پیام/م

اجرای طرح دندان عاری از پوسیدگی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر