کد خبر: ۶۶۹۷۶۱۰
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۴

عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان صفحه توئیتر خود را با توئیتی درباره قانون انتخابات مجلس به‌روزرسانی کرد.

آیا مجلس گامی در جهت اصلاح قانون انتخابات بر خواهد داشت؟به گزارش خبرنگار حوزه سیاسیون  گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در جدیدترین توئیت خود به انتخابات اخیر مجلس افغانستان اشاره کرد و درباره اصلاح قانون انتخابات در مجلس شورای اسلامی جمهوری اسلامی ایران سؤالی را مطرح کرد.

وی در توئیت خود نوشت: 

در انتخابات آتی مجلس افغانستان برای ۲۵۰ کرسی، ۲۵۶۵ نامزد حضور دارند، یعنی برای هر کرسی حدود ۱۰ نامزد. در آخرین انتخابات مجلس شورای اسلامی حدود ۱۲ هزار نفر ثبت نام کردند، یعنی برای هر کرسی حدود ۴۰ نفر.

چه باید کرد؟

آیا مجلس گامی در جهت اصلاح قانون انتخابات بر خواهد داشت؟

آیا مجلس گامی در جهت اصلاح قانون انتخابات بر خواهد داشت؟

گفتنی است، سومین انتخابات مجلس افغانستان که طی آن اعضای دوره هفدهم پارلمان افغانستان انتخاب می‌شوند، پس از ۳ سال تأخیر، قرار است در ۲۸ مهر امسال برگزار شود. دوره قبلی انتخابات پارلمان افغانستان در سال ۱۳۸۹ برگزار شد و طبق قانون باید پس از پنج سال و در سال ۱۳۹۴ انتخابات مجلس بعدی برای تشکیل دوره هفدهم برگزار می‌شد اما به دلیل بحث‌های پیش از انتخابات حول اصلاح قانون انتخابات افغانستان و اختلافاتی که پس از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در سال ۱۳۹۳ به وقوع پیوست، این انتخابات پس از ۳ سال تأخیر قرار شد در سال ۱۳۹۷ به همراه انتخابات شوراهای ولسوالی‌ها برگزار شود. نظام فعلی مبتنی بر تک‌رأی انتقال‌ناپذیر است.

انتهای پیام/

انتقاد کدخدایی از قانون انتخابات کشور +عکس

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر