کد خبر: ۶۶۹۷۶۶۶
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۱

من کمک راننده ماشین رفتگری ام. اگر زباله‌ای، سنگی، چیزی باشد که ماشین نتواند جمع کند من باید آن را جمع کنم. یعنی شغل من رفتگری است.

رفتگری با دکترای عمران در شهر بی‌شهرداربه گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان؛  پدرش کارگر شهرداری کرمانشاه بود و درنهایت به‌عنوان کارگر بازنشسته شد؛ کارگری پدر و زندگی سخت، احتمالا انگیزه او برای تحصیل بوده که زندگی متفاوتی برای خود و خانواده رقم بزند؛ «مسلم نجفی» اگرچه رشته مهندسی عمران خواند و تا مقطع دکتری هم پیش رفت، اما تاکنون سرنوشتی متفاوت از پدرش نداشته است. او پیش از‌سال ٩٤ و در دو مقطع، کارگر خدماتی شهرداری کرمانشاه بود که مانند بسیاری از همکارانش با حکم «عدم‌نیاز» روبه‌رو شد، اما از ابتدای‌سال ٩٤ تاکنون به صورت پیوسته نیروی خدماتی شهرداری منطقه ۷ است. نجفی همه این سال‌ها به هر دری زده تا بتواند کاری مرتبط پیدا کند، تمام تلاش‌هایش بی‌نتیجه مانده و آخرین حقوقی که دریافت کرده یک‌میلیون و ٥٠٠‌هزار تومان است که با سه ماه تاخیر، آن را دریافت کرده. این فارغ‌التحصیل مهندسی عمران با ٣٥ مقاله علمی، هر روز از ساعت ٤ونیم صبح تا ۱۱ و از ١٤ تا ۱۸ به رفتگری در کرمانشاه مشغول است، اما دریافتي‌اش حتی کفاف پوشک و شیرخشک پسر ٢ساله‌اش را هم نمی‌دهد. نجفی در گفت‌و‌گو با «شهروند» از زندگی و تلاش‌های بی‌سرانجامش برای کاری مرتبط با تحصیلاتش در شهرداری می‌گوید.


بیشتر بخوانید: روایت سرداری که رفتگر شد+ تصاویر 


گویا شما دانشجوی دکتری مهندسی عمران و نیروی خدمات شهرداری کرمانشاه‌ هستید، کمی از زندگی خود بگویید.

بله. من متولد‌سال ٦٨ در کرمانشاه هستم. لیسانسم عمران گرایش عمران است و کرمانشاه درس خواندم. ارشد هم عمران گرایش سازه‌های هیدرولیکی دانشگاه استهبان فارس بودم و دکتری هم دانشگاه اراک خواندم

وضع مالی خانواده به چه شکل است؟
من متاهلم و یک فرزند ۲ ساله پسر دارم. با پدر و مادرم زندگی می‌کنم و سرپرست آنها هستم. پدرم کارگر شهرداری کرمانشاه بود و الان بازنشسته است.

کار در شهرداری را از کی شروع کردید و الان دقیقا چه کاری انجام می‌دهید؟

من از‌سال ٩٤ به صورت پیوسته در شهرداری کار می‌کنم. قبل از آن هم دو دوره در شهرداری کار می‌کردم؛ منطقه ۳ و منطقه ٦ که «عدم نیاز» زدند و من به همراه بسیاری از همکاران اخراج شدیم. ولی از‌سال ٩٤ تا الان در شهرداری منطقه ۷ مشغول به کارم. من کمک راننده ماشین رفتگری‌ام. اگر زباله‌ای، سنگی چیزی باشد که ماشین نتواند جمع کند من باید آن را جمع کنم. یعنی شغل من رفتگری است.

دقیقا چه کاری انجام می‌دهید؟

کار ما خدماتی است. من همراه ماشین اتوماتیک جارو هستم. خطرات زیادی دارد و در اتوبان ما باید پیاده شویم و زباله‌ها را جمع کنیم.

شما تحصیلکرده رشته عمرانید؛ یعنی رشته‌ای که با کار شهرداری مرتبط است. در این سال‌ها کسی از شهرداری سراغ شما نیامده که مثلا کاری مرتبط به شما پیشنهاد دهد؟

نه اصلا. هیچ‌کس سراغی نگرفت.

خود شما تلاش نکردید که کاری مرتبط در شهرداری پیدا کنید؟

خیلی تلاش کردم ولی نتیجه نداد. من بارها گفتم ولی کسی جوابگو نبود. می‌گفتند نیروی روزمزد همین است. من دیشب با رئیس روابط عمومی صحبت کردم و گفتم گله دارم که در این مدت نگفتید اگر کسی تحصیلات مرتبط دارد بگوید که او هم پذیرفت و گفت کوتاهی از ما بوده است. می‌گفت این سیستم همین طوری است. من اعتراض کردم که چرا افرادی با مدرک دیپلم و زیر دیپلم در شهرداری مشغولند.

برخورد دوستان و فامیل با شما در این مدت چه بوده است؟ شما با مدرک دانشگاهی رفتگری می‌کردید؛ دوستان شما را مقصر نمی‌دانستند؟

فشار زیادی روی من بود و همین موضوع باعث شد که من به سراغ یک روزنامه محلی «باختر امروز» بروم و از آنها درخواست کمک کنم. من حتی سراغ دیگر اداره‌‌ها هم رفتم که کار پژوهشی انجام دهم ولی می‌گفتند که نیاز نداریم. خواهر و اطرافیانم می‌گفتند این کار در شأنت نیست ولی مشکلات زندگی، شأن نمی‌شناسد و من مجبورم کار کنم.

در همین کار، وضع حقوق و دریافتی شما چطور است؟

هر سه چهار ماه یک بار حقوق می‌گیرم. بیمه‌ها را هم از تیرماه واریز نکردند. امروز آخرین حقوقم را دریافت کردم که این‌قدر با تأخیر پرداخت می‌شود که نمی‌دانم مربوط به کدام برج است ولی احتمالا مال برج ٤ یا ٥ باشد.

چقدر حقوق دریافت می‌کنید؟

قبلا حدود یک‌میلیون و ۲۰۰‌هزار تومان بود و به دلیل کمبود بودجه، معمولا از این هم کم می‌کردند اما امروز یک‌میلیون و
٥٠٠ هزار تومان واریز کردند.

یعنی شما با مدرک دکتری، حدود سه ماه با تأخیر حقوق گرفتید و آن‌هم یک‌میلیون و ۵۰۰هزار تومان؟

بله. همین حقوق را هم نمی‌دانیم کی واریز می‌کنند و اصلا نمی‌شود براساس آن برنامه‌ریزی کرد.

با این حقوق زندگی کردن سخت نیست؟ کفاف زندگی شما را می‌دهد؟

واقعا سخت است، اما چه می‌شود کرد. من مجبورم با وام و خواهش و تمنا زندگی‌ام را سامان دهم.

تلاش کردید که مثلا در دانشگاهی مشغول به تدریس شوید یا به‌عنوان کارمند جایی استخدام شوید؟

۷ ترم به صورت حق‌التدریسی در دانشگاه درس دادم که هر ترم یک واحد دارم که برای کل ترم، نهایتا ۱۵۰ تا ۲۰۰‌هزار تومان دستمزد می‌دهند.

نمی‌شد جایی کارمند یا مدرس دانشگاه شوید؟

نه متاسفانه و خیلی تلاش کردیم. الان واقعا همسر من مجبور است خیلی از روزها خانه پدر و مادرش برود که هزینه زندگی کمتر شود. با این حقوق نمی‌توان خرج پوشک و شیر خشک را داد چه برسد به زندگی کردن.

خب در این مدت سراغ اعضای شورای شهر و شهردار نرفتید؟ گویا بسیاری از پرسنل شهرداری از این طریق وارد و استخدام می‌شوند.

زیاد رفتم. از ۸‌ سال قبل با اعضای شورا در ارتباط بودم و گفتم این وضع من و خانواده و پدرم است. می‌گفتند پیگیریم ولی ۸‌ سال است که هیچ اتفاقی رخ نداده است. می‌گفتند ان‌شاءالله درست می‌شود ولی نشد.

‌ الان حدود سه ماه است که کرمانشاه شهردار ندارد؛ شما هم مدرک مرتبط با شهرداری دارید. گویا گروهی از شهروندان و فعالان رسانه‌ای شهر پیشنهاد دادند که اعضای شورا شما را به‌ عنوان شهردار انتخاب کنند.

متاسفانه شورای شهر طایفه‌بازی است و به‌جز تعداد انگشت‌شماری مرتبط با مدیریت شهر نیستند؛ اکثرا رشته غیر مرتبط خوانده‌اند. الان حدود ۱۰۰ روز است که شهردار نداریم، ۶ نفر سمت یک فرد هستند و ۵ نفر دیگر سمت فرد دیگر. من و پدرم در پایین‌ترین سطح شهرداری بودیم و مشکلات این کار را می‌شناسیم. همیشه پرسنل شهرداری از شرایط کاری و حقوقی ناراضی بودند. من با کارگر و راننده در ارتباطم و مشکلات را می‌شناسم. به نظر خودم که توانایی مدیریت شهر را دارم و مشکلات شهر و مردم و پرسنل را می‌بینم و می‌شناسم ولی چنین اتفاقی هیچ‌گاه نمی‌افتد.

اگر شهردار شوید، اولویت شما چه خواهد بود؟

گفتم که چنین موضوعی هیچ‌وقت اتفاق نمی‌افتد اما نخستین بحث و توجه من به حقوق کارکنان و کارگران خواهد بود؛ کارگرانی که همیشه با تأخیر حقوق دریافت می‌کنند و هر لحظه ممکن است که اخراج شوند. دومین موضوع هم تغییر وضع افراد رفتگر است که باید شرایط آنها تغییر کند. یکی دیگر از مشکلات شهر ما بحث مدیریت منابع آب است که وقتی باران کوچکی می‌آید، شهر به هم می‌ریزد و هیچ استفاده‌ درستی هم از این آب نمی‌شود. من به‌ عنوان کسی که در این زمینه تخصص دارم، می‌توانم این مشکل را حل کنم. بحث سازه‌ای و تقاطع‌ها هم هست که باید مدیریت شوند. بحث زیباسازی شهر است که باید توجه جدی شود که من در این زمینه تجربه دارم و کار پژوهشی کردم. موضوع دیگر بافت فرسوده است که الان بی‌توجه رها شده و باید ساماندهی شود. با شناختی که خودم از شهرداری دارم و با توجه به اینکه پدرم هم در این کار بود، به نظرم مدیریت این وضع کاری نشدنی نیست؛ الان نه پرسنل امنیت شغلی دارند و نه حقوق مناسب و به موقعی دریافت می‌کنند که اگر تلاش شود، می‌شود این وضع را سامان داد. من حدود ۳۵ مقاله علمی داخلی و بین‌المللی دارم.

الان مگر کارکنان شهرداری چه مدرکی دارند و چرا شما را به کار نگرفتند؟

الان در شهرداری رشته مامایی هست ولی کسی من را استخدام نکرده است. پدرم یک‌بار نامه نوشت و من را به کارگزینی برد و گفتند نامه را بین بقیه نامه‌ها می‌اندازیم؛ الان نیرو می‌گیرند ولی از طریق آزمون یا استخدامی نیست. همه استخدام‌ها به پیشنهاد شورا یا مدیران ارشد بوده است.

خواسته و انتظار الان شما چیست؛ به نظرتان چه اتفاقی باید رخ دهد؟

من انتظار دارم یک امنیت شغلی باشد و کاری باشد که من بتوانم انجام دهم و شب که به خانه برمی‌گردم، از خودم و کارم راضی باشم. احساس کنم این پولی که می‌گیرم برای خدمات و حلال است. مطمئنا بهتر از کسانی که سال‌ها این پست را دارند و کاری نکردند، می‌توانم کار کنم.

گویا الان شهرداری گفته که شما نیروی شهرداری نیستید؟

این یکی از ترفند‌ها است. یک شرکت پیمانکاری می‌گیرند و اگر اتفاقی افتاد می‌گویند به شهرداری ربطی ندارد و باید سراغ پیمانکار بروید؛ مثلا چند وقت پیش تعدادی از همکاران به خاطر اینکه حقوق‌شان پرداخت نمی‌شد، مقابل فرمانداری اعتراض کردند و آنها در جواب گفتند که حقوق شما ربطی به شهرداری ندارد. الان هم می‌گویند کار من ربطی به شهرداری ندارد و من نیروی پیمانکار هستم در حالی ‌که ما نیروی خدمات شهرداری هستیم و کار شهر را انجام می‌دهیم.

در این سال‌ها واکنش همکاران به کار شما چه بود؟

اکثرا به اتفاق می‌گویند که حیف شما است. می‌گویند ما مجبوریم این کار را انجام دهیم ولی شما که این همه درس خواندی پیگیر باش، الان هم که پیگیر شدم نظر همین دوستان بود؛ مثلا یکی از همکاران ۶‌ سال است که کار می‌کند و می‌گوید هر لحظه امکان دارد که اخراج شوم؛ چون نیروی روزمزد هستم و هیچ جوابگویی نیست؛ می‌گفت شما پیگیر شوید. الان هم در شهرداری می‌گویند به هیچ وجه به نیروی روزمزد نباید پست داد و باید جارو دست بگیرند.

ساعت کاری الان شما به چه شکل است؟

تقریبا از ۴ونیم صبح تا ۱۱ و از ۱۴ تا ساعت ۱۸؛ پشت سر هم. هر روز باید این ساعت را کار کنیم.

حدودا روزی ۱۰ ساعت؟

بله و این ماشین هم هیچ ایمنی ندارد. ماشین حداقل مربوط به ۴۰-۵۰‌سال پیش است. زمستان سرد است و ما مجبوریم داخل ماشین پیک‌نیک ببریم ؛ این‌قدر وضع سخت و هوا سرد است. یک ماشین بنز قدیمی است که به آن جارو وصل کردند. تابستان هم وحشتناک گرم است و گرد‌وخاک زیادی به ما می‌رسد. داخل ماشین هیچ وسیله گرمایشی یا سرمایشی ندارد. ما حتی لباس کار هم نداریم. پیمانکار می‌گفت احتیاج به لباس و پوتین کار ندارید؛ من و دیگر راننده‌ها لباس کار نداریم.

ما حتی لباس کار هم نداریم. پیمانکار می‌گفت احتیاج به لباس و پوتین کار ندارید.

همسر من مجبور است خیلی از روزها خانه پدر و مادرش برود که هزینه زندگی کمتر شود. با این حقوق نمی‌توان خرج پوشک و شیر خشک را داد چه برسد به زندگی کردن. من با کارگر و راننده در ارتباطم و مشکلات را می‌شناسم. به نظر خودم که توانایی مدیریت شهر را دارم و مشکلات شهر و مردم و پرسنل را می‌بینم و می‌شناسم ولی چنین اتفاقی هیچ‌گاه نمی‌افتد.

الان نه پرسنل امنیت شغلی دارند و نه حقوق مناسب و به موقعی دریافت می‌کنند که اگر تلاش شود می‌شود این وضعیت را سامان داد؛ من حدود ۳۵ مقاله علمی داخلی و بین‌المللی دارم.

 

منبع: شهروند

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
انتشار یافته: ۱۶۳
در انتظار بررسی: ۰
فرید الدین حداد عادل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۱۳ - ۱۳۹۷/۰۹/۱۴
به نظرم بهتر است سری به صدا و سیما بزنید، این روزها به راحتی مشاور می گیرند و خود من هم توانستم در شبکه سه استخدام شوم، موفق باشید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
من مدرک کارشناسی ارشد دارم در اموزش و پرورش به صورت پیمانی کار میکنم و حقوقم 700 هزار تومنه نمیتونم خودمو راه ببرم چه برسه به این که زن بگیرم . اشتباه کردم باید به جای تحصیل از همون اول میرفتم دنبال هنر در ایران متاسفانه مدرک گرایی مد شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
واقعا تاسف برانگیزه، از این که نمی تونم براش کاری کنم شرمندم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
مسولان اگه برنامه ای برای کشور ندارید . برای چی این همه فارغ التحصیل بیکار داریم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
اکثر نخبه ها تیز هوش ها آدمای با مدارک عالی دانشگاهی یا دارن کارگری میکنن یا مسافرکشی.اون وقت نود درصد بازنشسته ها با مدرک سیکل دارن توو بعضی از ارگان ها ریاست میکنن.
مرتضی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
کار کردن که عیب نیست.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۷
کار کردن عیب نیست ولی وقتی بعد از این همه مدت زمان درس خوندن و تلاش کردن یه شغل نامرتبت داشته باشی یه نوع اشتغال کاذبه کع به جامعه آسیب میزنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
دل همو خالی نکنیم ما روزایه سختی رو با هم گذروندیم...........
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۳:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
دوست عزیز از من می فهمی چیزی نگو من خودم شش سال تو شهرداری تاسیسات بودم برق کار وجوشکار مدرک برق هم دارم ولی وقتی شوراها عو ض شد شهردار هم عوض شد من وشش نفر از همکارانم اخراج کردند خودم سه فرزند دارم .شهردار هم نیروها را به سفارش شوراها گرفتند به استانداری خراسان هم رفتیم ولی کسی پاسخ گو نبود این است امنیت شغلی کارگران شهرداری
ناشناس
|
Canada
|
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
اینور اب از یک ساعت کار تا بیست کار .بهش میگویند .part time job یعنی کار نیمه وقت .از 21 ساعت تا چهل ساعت بهش میگویند .full time job. به این خاطر امار بیکاری شون درست نیست .کسی که یک ساعت در هفته کار کند .بهش نمیگویند بیکار .و به هیچ وجه اجازه بیش از 40 ساعت در هفته را نمیدهند .چونکه حقوق ات یک برابر و نیم میشه .خیلی ها 40 ساعت در هفته کار میکنند ولی قادر به کرایه کردن حتی یک اتاق هم نیستند .بخاطر پرداخت مالیات .اگر حقوق ات بالا باشد .تا 50 دزصد خقوق ات برای مالیات میرود .و هر جنسی هم که بخری .حداگانه مالیات میدهی .مالیات برای رستوران و هتل 16 درصد است
ناشناس
|
Canada
|
۲۲:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
من اگر بخواهم کسی را نصیحت کنم .خواهم گفت .کاری را خودتت شروع کن .دنبال کار دولتی نباش .بخدا بهترین کار .کاری لست که خودتت شروع کنید .مگر همه بازارهایی اول اش بازاری بودند .نه بخدا دستفروش بوده اند .داستان واقعی برایتون میگم .یک گدا در امریکا .که خیلی خوش رو و مودب بوده .مردم دوستش داشتند .یک روز یک آگهی راجع به نطافت. چی در سازمان گوگل بوده .یک نفر که همیشه این گدا را می دیده .بهش راجع به اگهی تظافتجی میگه .برایش هم یک دست لباس تمیز میاورد که برای این اگهی بره .گدا هم میره .قبول اش میکنند .ولی ازش ادرس میخواهند .ادرس و حتی ایمیل هم نداشته .در هر صورت موفق برای گرفتن این شعل نمیشود .و بعد کمی پول به گدا میدهند تا کالایی برای فروش بخرد .این گدا کار دستفروشی را با کمک مردم شروع میکند .الان فروشگاه زنحیرهای دارد .فقط کاری را شروع کنید .منتظر کار دولتی نباشید .اقدام کتید برای کار دولتی .ولی خودتون هر کار که شده .فقط شروع کنید .حتی دستفروشی .باور دارم موفق میشوید
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
درکشور ما خواستن توانستن نیست.این اقا بی عرضه نیست بی عرضه بود نمیرفت واسه سیرکردن شکم زنوبچش خیابونو جارو بزنه.خیلی ازین بدترشم هست/درهیچ ازمونه استخدامی هم قبول نمیشه چون ازمون برگزار نشده یه عده قبولن/تویه شرکت نفت رشته موسیقی داره کار میکنه توویه شهرداری دندون پزشک کار میکنه تویه اداره برق رشته حقوق داره کاره میکنه تویه دادگاه رشته تربیت بدنی داره کاره میکنه و هزاران مورد دیگه
مسلم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
کاش فقط تو بودی
دیده شدی خیلیا دیده نمیشن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
مامایی چه کار میکنه تو شهرداری؟
احتمالا بچه های شهردار و شورا رو به دنیا می آره
----
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
من با فوق لیسانس معماری و 8 سال سابقه کار طراحی 2 ساله دارم مسافرکشی میکنم. همه جا فقط پارتی .
سیاوش
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
شهردار شدن که فقط به دانش بالا نیست جسارت و شجاعت هم لازمه.
والا تادلت بخواهد دکترا ریخته اگر قرار باشه همه مدیر شوند که سنگ روی سنگ بند نمیشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
آقا در ادارات کل راه و شهرسازی واحدی را درست کردن بنام یگان حفاظت و مسئولینش را هم یک تعدادی افسر از نیروی انتظامی گذاشتن و کارمندان اونا هم از بازنشستگان نیروی انتظامی هستند که بصورت شرکتی بکار گرفته شدن جالبه با توجه به ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان وقتی هم اعتراض کنی میگن این قانون شامل نیروهای نظامی نمیشه
رضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
31 سال سن دارم و لیسانس فنی مهندسی . بعدازکلی کارگری برای شرکتا الان بیکارم. مجردم . لعنت به بائس و بانیش .
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
من یک معلم هستم. همسرم و فرزندم اکثرا خانه مادر بزرگ هستند تا بتوانیم با این حقوق بسازیم. همسرم همیشه به من می گه، می دونی گوشت کیلویی چنده؟ که میخوری.من هم سکوت می کنم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
بابا مدرک دیگه تو این زمونه ارزشی نداره,همه هم که خدااروشکر مدرکی گرفتن
ناشناس
|
Canada
|
۱۹:۰۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
به نظر من جوانان اصلا بفکر کار کلیشه ای دولت نباشند .واقعا خسته کننده میشه .به اینخاطر اینور اب هر چند مدت کار عوص میکنند .کاری را خودتت شروع کن .میدانم سرمایه نداری .کار از شما .پول از طرف سرمایه گذار .اینشالله موفق میشوی .ولی ناامید نشو .اینور اب هم بیکاری عوعا میکند .فقط هر کس را دیدی .بگو ِکار از من .سرمایه از شما .موفق میشوی .من باورت دارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
الان خیلیا با مدرک فوق دیپلم وپارتی استاد دانشگاه شدن این بنده خدا پارتی نداشته.حالا اگه از شهردار اون منطقه دوتا سؤال شهری بپرسی بلدنیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
الان همه وضعشون مثل ایشونه الان تحصیلات مهم نیست فقط و فقط رابطه مهمه اگه الان کسایی تو اداره ما کار میکنن که دیپلم هم ندارن تازه اومدن از فوق لیسانس با چند سال سابقه بیشتر حقوق می گیرن.........
ناشناس
|
United Arab Emirates
|
۱۷:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
عزیز من برو با یه سرمایه گذار قرار داد ببند همه چیز را حساب و کتاب کن و با درصد سهم مشخص به عنوان یه انبوه ساز شروع به ساخت یه پروژه یا برج کن همه کارهاش رو هم به عهده بگیر و انجام بده اولین کارت را که تموم کنی راه می افتی. در کشور ما متاسفانه کار دولتی که حالا دیگه نیست برا بخش خصوصی هم دولت سازوکار لازم را فراهم نمیکنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
متاسفانه نسل امروز فکر میکنن حالا که مدرکی زدن زیر بغل,یا باید وزیرشون کنن یا رئیس ارگانی,نه عزیزان هرچیزیو باید پله به پله بدست اورد مثل خیلیا,البته یه عده ایی هم هستن که بقول شما اقازاده هستند که کاری با اینا ندارییم,ولی اکثر با زحمت وسابقه کاری از پله اول شروع کردن که حالا میبینی کاره ایی شدن و شما فک میکنین یک شبه رییس شدن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
بله دیگه...شما که دکتری گرفتی باید جارو دست بگیری فهمیدی جارووووو! اگه دیپلمی چیزی میداشتی ویک پارتی هم کنارش بود اون موقع حقت بود ی میزی بهت میدادن که در کارهای تخصصی!!!!خدمت کنی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
حالا چراا اعصبانی میشی خب دکترااا نگیر و مثل همه دنبال پارتی باش و اگر پارتی نشد بیا اینجا بگوو وااای از بی عدالتی,البته چون خودت پارتی پیداا نکردی
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
دکترااا چیه الان راحت میتونی تو یکی ازین همه دانشگاهایی که همه جا هست دکترااا بگیری
ناشناس
| Netherlands |
۱۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
فقط پارتی بازیه نمونش شما
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
جلل خالق یک شبه میخواد بشه شهردار,عزیزم هر جایی یه سری سلسله مرتب داره و از پایین باید شروع کنی,وگرنه تو این دوره زمونه کم کم همه فوق لیسانسرو دارن
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
عزیزم راست میگه دیگه...سلسله مراتب...پارتی ٬اشنا...
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
8سال جارو به دستی سلسله مراتب نیست لابد میخواین 29 سال و 11 ماه رفتگر باشه تا شاید اون یک ماه پایانی کار بهش بگن حالا رعایت کردی سلسله مراتب و...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
خدا حق این بنده خدا رو بهش بده
معمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
من هم متاسفانه معماری خواندم وپروژه های دانشجوهاروبراشون انجام میدم ولی هزینه های خودمواز بابام میگیرم وپولی درنمیارم
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
منم کلی طرح دارم و به اذعان خیلی از کارفرماهای سابقم نخبه و نابغه م!ولییییی الان پیک موتوریم
معمار
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۵۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
من هم متاسفانه معماری خواندم وپروژه های دانشجوهاروبراشون انجام میدم ولی هزینه های خودمواز بابام میگیرم وپولی درنمیارم
محمود علی آباد امیدیه
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
سلام تو مملکت ما همیشه ترو خشک باهم میسوزه اون هم عمدا من خودم فوق دیپلم میخوندم بدهکار دانشگاه آزاد شهرستان امیدیه بودم دو کتاب داشتم که مدرکم رو بگیرم از دانشگاه به خاطر بدهی انداختنم بیرون و همون موقع هم معافیت سربازی آمده بود شامل من یکی می شد مسعولین نظام وظیفه کارم و یکی پس از دیگری انجام نمی دادن از هر کدومشون گلایه میکردم می گفتند از قیافه شماست حتما از فلان مسعول انتظامی از قیافه شخصی شما خوشش نیامده الان مدرکم ناقص و فاقد کارت معافی ومتاهل ودارای دو فرزند و تا خرخره بدهکار در این شهر بی درو پیکر اینجوری ترو خشک باهم میسوزه آهای کارگر شهرداری خدا را شکر کن که لهت نکردن
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۲۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
با سلام منم مدرک دکترای شهرسازی دارم با 5 سال سابقه کار مرتبط,فکر کنم اگر قرار باشه کسی شهردار بشه من بیشتر از این اقا واجد شرایط و تجربه در زمینه مدیریت شهری دارم,و خیلی هم نامه نگاری کردم ولی فعلا نتیجه ایی نداشته,اگر این اقا شهردار بشه مطمئنم بی عدالتی شده حالا به هر طریق که بخواد با این حرفها دل دیگرانو بسوزونه,من وضعم ازین اقا بدتر هستش ولی نمیدونم چرا هیچ کی با من مصاحبه نمیکنه
پاسخ ها
محمد
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
حالا این بنده خدا یه چیزی گفت.شهردارش نکردن که. سریع زیر آب طرفو که نباید بزنین.بابا خوبه آدم یکم وسعت نظر داشته باشه.
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۰:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
شانس نداری.
دانشجو
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۶:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
به نظر بنده امروزه ما نباید از دانشگاه انتظار داشته باشیم که ما را شاغل کند
بلکه باید ما را عالم کند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۲۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
از اول مشخص بود که این بنده خدا با اینکار سعی در بدست آوردن شغل بالاتری را داشت و اینقدر رسانه ای میکند تا به هدفش برسد!
طرف با فوق لیسانس اول رفت سرویس بهداشتی اداره را میشست بعد از یکی دو سال پست خالی شد رفت پشت میز نشست...
اینها همه جزء روشهای ورود به ادارات دولتی است...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
اینکه ایشان بادکتری عمران رفتگری میکنن به شوخی میماند تا جدی.
ایرانیم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
با ظهور امام زمان همه چی درست میشه
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
اگه زنده نموندیم تا اونموفع چی؟ چرا باید مردم در بدبختی باشن و تر و خشک با هم بسوزن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
مگه از این دست کم داریم؟ تو کشور ما همیشه تکنسین هاش از مهندس هاش بیشتر حقوق میگیرن . وضع صنعت هم که مسلما تابع همین دیدگاه و فرایند هست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
شما که دکتر عمران داری حداقل یه ذره عرضه داشته باش برو اون طرف آب زندگیتو و تحقیقاتت را انجام بده. شما باعث آبروریزی تحصیل کننده هایی...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۵:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
باعث تاسفه طرف با دکترای عمران منتظر کارمندیه دولته ایشون باید نگاهش به زندگی را تغییر بده یه بنده خدایی گفتن میخوای چیکاره شی گفت : دکتر گفتند: برای چی گفت : اونقدر مریضها رو ویزیت کنم پولدار شم برم نیسان بخرم باهاش کار کنم ایشون حالا رفته دکترا عمران گرفته که بره کارمند شهرداری شه
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
عزیزم فکر کنم شما تو این مملکت به شدت سرمایه داری و طائفه بازی و اشنا چاق کن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۲۱:۰۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
با پولی که توبهش میدی بری ؟؟؟؟ طرف توی خرجی زنش مونده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
عزیزم تا وقتی آقازاده ها هستند برای من و شما رفتگر دارای تحصیلات دکترا وضع همین است.
میبینی که تعداد آقازاده ها رو، کم نیستند ........... الهم عجل لولیک الفرج
ناشناس
|
United Kingdom
|
۱۴:۰۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
ژاپن و کره و غرب اول بر همین تبعیضها غلبه کردند که میبینی بر دنیا اقایی میکنند ...
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۷:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
مگه شمااا اونجا بودی که اینو میگی!!!اونجاها هم ازینجا بدتر,چیزی رو نمیدونی الکی حرف نزن که 4 نفر مثل خودتم تایید کنن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
من اونجا نبودم ولی عقلم میگه هر جایی وهرکسی پیشرفتی داشته از نظم و مدیریته....در ضمن الان مث ۲۰سال پیش نیس که یکی مث شما بیاد بگه مگه دیدی....بله دیدیم...اشنا تو یونان و المان داریم امارها رو میده
ناشناس
| United Kingdom |
۲۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
پاسخ به نل شناس 17.28 .بله اگر بنده حدود 25 سال هست که در انگلیس زندگی میکنم .ونمیگم که صد در صد تبعیض نیست ولی در صد اون بسیار بسیار پایین هست و اگر شایستگی و سواد مکفی برای کاری داشته باشید مطمین باشید زمین نمیمانید .در ضمن اگر کمی دقت بیشتری بخرج بدی پرچم انگلیس را بالای پیامم خواهی دید .که نشان دهنده کشور ارسال پیام هست .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
دکترای عمران دارند رفتگری میکنند...، بازنشسته ایی که 100% حقوق بازنشستگیش بیشتر از این رفتگر با تحصیلات دکتراست.....
یزدان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
سلام من بچه کرمانشاهم شهرکرمانشاه خیلی امار بیکاری بالای داره و جوانای زیادی بامدارک زیادی بیکارن سطع اوله از نظر بیکاری در کل کشور بیشتر شرکتهای که در شهرک صنعتی این شهر به هردلیلی ورشکسته وبسته اند سال گذشته زلزله امد مشکلات استان چند برابر شد هرچی مردم کمک کردن به زلزله کنندگان معلوم نبود چه کسانی این همه کمکای مردمی خوردند وبردند ولی از نظر مرام معرفت لوتیگری مهمان نوازی خیلی بامعرفتن نمیخوام از خودمان تعریف کنم باتشکرازهمه مردم ایران
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۶:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
بله وقتی سلبریتیها شماره حساب میدادن و مردم ساده به جای اینکه کمکاشونو به مراجع مربوطه بدهند به جاش به حساب این افراد ریختند باید منتظر این اتفاق میموندن
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۸:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
عزیزدلم مشکل از جای دیگه س...از ۴تا سلیبریتی نیست...از افکار ماست که وقت انتخابات جو زده و احساساتی رای میدیم...اگه هنگام انتخابات برای رائیمون ارزش قائل بودیم و به اندازه ای که برای خرید یه دوچرخه وقت میذاشتیم ٬دقت میکردیم ٬الان از اروپا٬پیشرفته تر بودیم
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۰۹:۲۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۳
من بمیرم برا مردم کرمانشاه که همه سلبریتی ها به اسمشون پول تو حساباشون جمع کردن خدا نگذره ازشون . ای هموطنان عززم ای کرمانشاهی های بزرگ بدونید ما با شماهستیم دست شما رو می بوسیم بخاطر مردانگی تون که مرزدارهای با مرامی هستید معرفتتون رو عشقه ما رو با اين ها هم طراز ندونید ما مردم همه با هم هستیم با رهبریم پشت سر آقا هستیم نمیگذاریم گسی ما رو از هم جدا کنه
زینب
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
اول بگو بیبنیم ایا ژن های خوبی هستی
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
با سلام و احترام. شاید در نگاه اول همه تاسف می خورند و یا حتی می گویند چون ایشان دکتری دارد باید حتی شهردار هم بشود. ولی سوال من انجاست ایا واقعا کسی که مدرک دکتری را کسب کرد باید چشم ش به دست مسولان باشد تا کار برای ان محیا کنند یا خیر. بلکه این انتظار می رود که خود این فرد بتواند کار افرینی کند اگر کسی که این همه درس خوانده ولی حتی نتوانسته برای خود کار مناسبی پیدا کند همان بهتر که این کار را بکند هرچند اگر من جای رییس ان بودم اجازه نمی دادم همچنین کاری را هم بکند و اخراجش می کردم. چون انسان توانمدی نیست
پاسخ ها
علی
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
این گفته شما درست نیست . تو این وضعیت اقتصادی کشور کدوم کارافرینی جواب میده یا پشتت گرمه این حرفو میزنی یا نمیتونی جای اون باشی و بیینی مشکلاتشو
علیرضا
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
این ضعف سیستم آموزشی می باشد که افراد صرفا باید جزوه بخوانند و ترم پاس کنند وخروجی آن هم می شود افراد بدون خلاقیت بدون کار آفرین
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
وقتی پول نداره حمایت نداره زن و بچه داره چی کنه صدات ازجایی گرمدر میاد
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۵۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
حرف شما درست بنظر میاد، ولی واقعیت چیه الله اعلم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
مشکل اینه که درین کشور مبنای همه چی فقط رابطه است نه تخصص و نه تعهد . برای همینه که کار کشور به اینجا رسیده یعنی مدیران بی تعهد و بی تخصص اما استاد رابطه بازی پست های مدیریتی رو اشغال کردن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
مشکل اینه که درین کشور مبنای همه چی فقط رابطه است نه تخصص و نه تعهد . برای همینه که کار کشور به اینجا رسیده یعنی مدیران بی تعهد و بی تخصص اما استاد رابطه بازی پست های مدیریتی رو اشغال کردن .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
دوست عزیز و سایر دوستان، امثال شما بسیار هستند که دارای مدرک دکترای تخصصی، مقالات و پتنت های بین المللی هستند. نگارنده این متن نیز خود، جزیی از این قشر هست. فقط امیدوارم درست بشه! یعنی میشه؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
استان كرمانشاه بالاترین آمار بیكاری رو داره و بیشتر مردمش از قشر ضعیف هستن
محمدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
واقعا برام قابل درک نیست وقتی آینده ای نیست چرا تا دکترا ادامه میدید؟!!! پیشنهاد خوب اینکه سعی کنید مهاجرت کنید
پاسخ ها
ناشناس
| United Kingdom |
۱۴:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
پیشنهاد مهاجرت نیست .پیشنهاد ورود به فنی حرفه ای و هنرستانها و یادگیری حرفه و ادامه اون تا مدارج بالا همزمان با کار و کسب تجربه هست که در کشور ما مغفول مانده هم از طرف مسوولین و هم از طرف مردم با چشم و هم چشمیهای بیخودی که عاقبتش اینه .
ا.عین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
وضعیت ما هم که در جای فرهنگی مثل روزنامه خراسان کار می کنیم مثل شماست و حقوق عقب افتاده زیاد داریم . اخرین حقوق اردیبهشت رو گرفتیم .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
به نظر من با این سطح سواد در رشته عمران کارهای زیادی می توان انجام داد حتما که نباید کار اداری یا هیئت علمی باشند
اگر شخص بنیه علمی بالا داشته باشد می تواند دربخش خصوصی به راحتی جذب شود
من تصور ام این است که ایشان نخواسته اند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
ما هم دنیای شما را آباد می کنیم و هم آخرتتان را می آبادانیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۱۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
این چی معنی میده که حقوق قشر کارگر را به پیمانکار بدن و پیمانکار از کارگران کار بیشتری بکشه تا خودش سود کنه البته از روی حقوق کارگر ...؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
به جاش امنیت داریم
Farhad
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۰۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
همه چی شده پارتی بازی تحصیلات عالیه مهم نیست برای استخدام
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
بیارید شهرداری تهران تو بحث عمران کار کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۵۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
وقتی افراد بازنشسته در شهرداری مشغول به کار باشند دیگر هیچ فرصتی برای اشتغال جوانان وجود نخواهد داشت .
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۹:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
وقتی بازنشسته شهرداری میبینه برای بچه خودش هم نمیتونه کاری تو همون شهرداری پیدا کنه میبینی که مجبوره برای خرج همون جوون تحصیل کرده و با لیاقتش خودش(فرزندش) هم که شده هر جوریه با حقوق کمتر هم وایسه کار کنه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
وای خدا به داد جوونامون برسه ای خدا تا کی تبعیض..تا کی بی عدالتی ...یا امام زمان بیا و به داد این مردم مظلوم برس...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
ایشالله شهردار میشه.
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
می شه می شه بمان تا بشه
ناشناس
|
Canada
|
۱۱:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
انسان ها در جوانی تلاش می کنند که آسایش بیشتری برای آینده خود فراهم کنند ولی نمی دانند که بعد از دوره جوانی ؛ مشکلات سالمندی و بیماریهای صد چندان آن انتظار آنها را می کشد
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
فردا ببینید شهرداری انتخاب میشه و بچه های تحصیل کرده جایی ندارن توی این شغلها مگه بصورت قراردادی کاش روزی بیاد که نیروی قرار دادی حداقل امنیت شغلی داشته باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
فردا ببینید شهرداری انتخاب میشه و بچه های تحصیل کرده جایی ندارن توی این شغلها مگه بصورت قراردادی کاش روزی بیاد که نیروی قرار دادی حداقل امنیت شغلی داشته باشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۳۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
وقتی قبولی در دانشگاه دولتی و گرفتن مدرک پزشکی با سهمیه بازی میسر شود ، نتیجه میشود جا ماندن چاقوی جراحی در معده بیمار
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
خدایا سلامتی مون رو به تو می سپاریم. اگر هم مریض شدیم، یک پزشک خوب و متخصص رو جلوی پامون قرار بده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
خداوکیلی حقش این نیست مسئولین باید رسیدگی کنن
ابوالفضل
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
مشکلات کشور ما از اینجا شروع میشه خیلی ها جای خودشون نیستن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
توهمانگونه مدرک ت را گرفتی همانگونه هم موفق خواهی شد شک نکن دوست عزیز آینده درخشانی درانتظار توست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
واقعم متاسفم برای این جوون!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
ان شا الله یک روز پاداش خوبی نصیب تو شود تا تمام این سختی ها را فراموش کنی .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
منم فوق لیسانس مکانیکم بیکار بازم خدا رو شکر کارداره منم رفتم شرکت پیمانکاری شهرداری برای رفتگری فرم پر کردم ولی خبری نشد ما که بیخیال شدیم این زندگی رو بذار این آقازاده ها با بیت المال کیف زندگی رو کنن....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
اگر پای این مرد به مقام بالایی در شهرداری برسد اولین اتفاقی که میفته اینه که همه آنهایی که بدون داشتن لیاقت به مقامی رسیده اند و بالاخص آنهایی که هنگام درخواست این مرد برای کار متناسب کارش پایشان را بالا انداخته و گفتند ببینیم چی میشه؛ از وحشت آنچه تاکنون کرده اند از کشور متواری میشوند...
ناشناس
|
Canada
|
۱۰:۳۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
آفرین به شرفش که در این وانفسای به جای کار عمرانی با مدرک رفتگری کار رفتگری با مدرک دکترای عمران را انتخاب کرده است
احمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
داستان کل مردم ایران بود.امیدوارم روزی این مسئله حل بشه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۱۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
واقعاً که!!! طرف سالها درس خونده . حقش این نیست!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
فقط تاسف خوردم از این شرایط که اگر شما دکترای دام پزشکی داشته باشی در سازمان میراث استخدام میشوی ولی کسانی که از همان استان دارای مدارک بالا و تخصص در رشته را دارند چون پارتی ندارند باید بیکار باشند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
خوب گفتی مشکل این اقا تو بسیاری از کارخانه ها و... هست مشکل اون کسانی هستند که استخدام ودر حال بازی هستند اونا وجود فرد توانایی را در بین خود باعث بدبختی و مشخص شدن ناتوانی خود دانسته و وجود اینها را بر نمیتابند ایشان باید مدرک سیکل میداد تا حالا شش بار سر بزیر استخدام بود
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
خوب گفتی مشکل این اقا تو بسیاری از کارخانه ها و... هست مشکل اون کسانی هستند که استخدام ودر حال بازی هستند اونا وجود فرد توانایی را در بین خود باعث بدبختی و مشخص شدن ناتوانی خود دانسته و وجود اینها را بر نمیتابند ایشان باید مدرک سیکل میداد تا حالا شش بار سر بزیر استخدام بود
من
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
منم مهندس منابع طبیعیم تو شهرمون برا پیرمردای سن گذشته تو اداره کار هست برا من نیس ، چرا ؟؟؟
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۵ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
کی باید جوابگوی این جوانها باشد منم خودم دکتری ریاضی دارم اما بیکار
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
علی برکت ا...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۴۲ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
من فوق لیسانس عمرانم . هر شش ماه حقوق میگیرم ماهی یک میلیون و دویست . بدون بیمه بدون قرارداد . اگه بخوایم بیرون بیایم نه سرمایه ای داریم نه جایی برای کار کردن . انقدر بیکار هست که سریع جامون پر میشه.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
همه جا همینجوریه. خصوصی سازی همینه دیگه یه عده ماهی چندین میلیون گیرشون بیاد، بقیه هم زیردستشون نون بخورن
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
متاسفانه همه ارگانهای دولتی و خصوصی به همین صورت هستن . به کسانیکه رشته تحصیلی مرتبط ندارند سمت های نامرتبط میدهند . و فقط پارتی بازی نقش دارد . هر چه پارتی بیشتری داشته باشیم شغل و حقوق مناسبی داریم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
اگر اینجوری است که شما می گویید مگر کار قحطی بوده که رفته رفتگر شده ، آن هم با مدرک دکترا !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
ای وای
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
حرفی برای گفتن ندارم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
خیلی ها دارن اینجوری زندگی می کنن . یکیش خودم که لیسانس فناوری اطلاعات دارم پست مربوطه هم تو اداره خالیه ولی نیروی خدماتی ام . جالب اینه که کل کار انفورماتیک اداره با منه ولی می گن رشته ات مرتبط نیست!!!
پاسخ ها
ناشناس
| Iran, Islamic Republic of |
۱۳:۴۴ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
منتظرند با یکی از ژنهای خوب جاشو پر کنند نه امثال من و شما که پارتی نداریم.
باید با مدرک دکتری هم یا بیکار باشیم یا بیگاری کنیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
من هم دارم دکترام تموم میشه هیچ جا برام جا نیست.... شب و روز تلاش کردم که توی بهترین دانشگاهها درس بخونم (امیرکبیر) ولی نمیدونستم کاری به مدرک و تخصص ندارند و فقط بند پ کارایی داره....
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۱۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
ای خدا
از این جور ادم ها زیادن
دکترای تاریخی هست که بنایی میکنه.
خودم منبا 24 سال سن لیسانس فیزیک دارم،مترجمی کار کردم، مدیریت محتوای سایت کار کردم،تعمیرات موبایل کار کردم،به کامپیوتر و آفیسو ... غیره کاملا مسلطم و خیلی مهارت های دیگه ولی نمیشه جایی کار پیدا کرد اگر هم پیاد بشه تو هر کدوم از اینا 600 تومن بهت پول میدن که حمالی کنی این میشه که مجبور میشه طرف با کلی شایستگی بره کارخونه شیفت صبح و شب کار کنه و آخرش هم بمیره بدونه این که کسی متوجه بشه ما چقدر نیروی فوق متخصص رو هدر دادیم.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
این فرد موفقیه و شهردار هم میشه
فرهنگ
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
ب عرضه گی از خودشه چند سال درس خونده تا این مقطع نمیتونست 4نفر رو پیدت کنه کاری رو شروع کنن باهم حتما باید میرفت تو ارگانی مثل شهرداری/ این بنده خدا معلومه فقط درس خونده زندگی رو یاد نگرفته تو این چند سال!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
این موضوع دردآور وواقعی نمونه ای از خروار است که رسانه ای شده
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۵۰ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان سنجش و وزیر علوم باید پاسخگو باشند
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۸ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
در مورد مقطع دکتری و ۲۵ مقاله، اگر فارغ التحصیلی ۲۵ مقاله داشته باشد حتی ۵ الی ۵ تاشون در مجلات معتبر بین المللی باشد با اقبال دانشگاههای خارجی مواجه میشود
ناشناس
|
United Kingdom
|
۰۸:۴۷ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
جانا سخن از زبان ما می گویی

فقط می تونم بگم برای خودم، برای شما و برای همه جوان هایی که درس خواندند و الان هیچ استفاده ای نمی توانند از مدرکشان بکنند متاسفم.
حیف شدیم و رفت. چه کسی پاسخگو است؟ هیچ کس پاسخگو نیست. ای کاش در کشور دیگری زندگی می کردیم
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
همه جا همینه
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۴۳ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
علی برکت الله
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
وای...
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
یک جای کارش میلنگه. قطعا اگه اهل کار باشه بالاخره با حقوق کم میتونه وارد کارهای عمرانی بشه . حتما یه ایرادی داره .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۳۱ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
تو ژنت خوب نیست!!!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۹ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
الا برکت الله
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
هفت سالگی رفته مدرسه دوازده سال درس خونده میشه حدودا" هجده سالگی بعد دو سربازی داشتی میشه بیست سالگی، هشت سال دانشگاه درس خوندی میشه بیست و هشت سالگی ، متولد شصت و هشتی الان هم بیست و نه ساله هستی ، حتما" یک سالی هم بین مقاطع تحصیلی وقت گذاشتی . تازه فارق از تحصیل شدی سابقه کار هم که نداری. به جای هیاهو و خبر ساز شدن ، بگرد بیشتر بگرد بازم بگرد حتما" پیدا می کنی!
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۶ - ۱۳۹۷/۰۷/۲۲
من هم مثل شما کارشناسی ارشد عمران دارم و بصورت شرکتی در یکی از ادارات مشغول فعالیت هستم و حقوقی برابر 1.5 میلیون در ماه میگیرم لیکن در کنار آن پروانه اشتغال بکار مهندسی در رشته نظارت و اجرا و نظام فنی روستایی را گرفته ام و با وامی هم که به هر بدبختی بود یک دوربین توتال خریدم و کار نقشه برداری هم انجام میدم . پس بدون خودت نمیخوای و دوست داری رفتگر باشی وگرنه یک مهندس یا راهی خواهد یافت و یا راهی خواهد ساخت. برای مثال فرصت های پیش روی شما در ماه مهر این گزینه ها بودن که از دست دادید 1- جذب هیئت علمی در دانشگاههای دولتی 2- جذب هیئت علمی دانشگاه آزاد 3- ثبت نام سازمانهای خصوصی 4- ثبت نام ارتش
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر