کد خبر: ۶۷۰۷۵۲۳
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۴

روزنامه نگار منتقد عربستانی که در کنسولگری این کشور در استانبول ترور شد ۸ ماه پیش در نشستی به تلاش بن سلمان برای تثبیت پایه‌های قدرتش اشاره کرده بود.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری العربی الجدید، جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد عربستانی که در کنسولگری این کشور در استانبول ترور شد، هشت ماه پیش در نشستی در استانبول به تلاش محمد بن سلمان، ولیعهد سعودی برای تثبیت پایه‌های قدرتش در این کشور اشاره کرده بود.

جمال خاشقجی در نشست غیرعلنی که در شانزدهم فوریه در استانبول برگزار شد، به نقشه‌های محمد بن سلمان و شیوه‌هایی که او برای تقویت قدرت خود به آن‌ها متوسل شده است، پرداخت.  

خاشقجی در این نشست همچنین درباره ارزیابی از حجم دارایی‌های شاهزادگان سعودی و حقوق‌های آن‌ها سخن می‌گوید و به برنامه‌ریزی محمد بن سلمان برای کاستن از تعداد اعضای خاندان حاکم اشاره و تاکید می‌کند این اقدام در سایه مزایایی که شاهزادگان سعودی از آن برخوردار هستند، پیامد‌های سیاسی و اقتصادی به همراه خواهد داشت.  

او در این نشست همچنین بر اساس اطلاعات و دیدار‌هایی که در ریاض و دیگر پایتخت‌ها داشته است به اظهارنظر درباره مسایل مختلف از جمله دشمنی عربستان و امارات با انقلاب مصر و بهار عربی، حمایت از عبدالفتاح السیسی، چگونگی ارتباط عباس کامل رئیس اطلاعات مصر با کارکنان دربار سلطنتی سعودی و اقدامات ریاض علیه اخوان المسلمین می‌پردازد.  

این روزنامه نگار عربستانی در بخشی از سخنان خود در این نشست که هشت ماه پیش برگزار شد و نوار صوتی از آن در پایگاه العربی الجدید منتشر شد، به روابط عربستان و اسرائیل و نقش مورد نظر ریاض در معامله قرن اشاره و تاکید می‌کند محمد بن سلمان در برابر اعمال فشار بر فلسطینی‌ها برای پذیرفتن معامله قرن، خواسته‌هایی از دولت آمریکا مطرح کرده است.

انتهای پیام/

پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
برچسب ها
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر