کد خبر: ۶۷۱۴۱۵۴
گروه : مرکزی » اراک
تاریخ انتشار: ۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
۰۷ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۷
کد خبر : ۶۷۱۴۱۵۴
گروه : مرکزی » اراک

50 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای عملیات بیولوژیک و بیومکانیک در مراتع استان مرکزی اختصاص یافت.

50 میلیارد ریال به مراتع استان مرکزی  اختصاص یافتبه گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اراک؛ 50 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای عملیات بیولوژیک و بیومکانیک در مراتع استان مرکزی اختصاص یافت.

رئیس  مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: با اختصاص این اعتبار در سطح 2 هزار و 797 هکتار از مراتع استان عملیات کپه کاری، مدیریت روان آب و بذر کاری انجام  و پنج هزار هکتار عملیات حفاظت و قرق، 150 هکتار بانکت بندی و 500 هکتار کشت علوفه یونجه نیز در دیمزارهای کم بازده اجرایی خواهد شد.
فتحی با بیان اینکه تاکنون عملیات کپه کاری در 700 هکتار از مراتع استان  انجام شده و اجرای عملیات حفاظت و قرق در مرحله انعقاد قرارداد با پیمانکار است پیش بینی کرد: 80 درصد عملیات بیولوژیک و بیومکانیک تا اواخر آبان ماه امسال انجام می شود.
افزایش گیاهان خوش خوراک در ترکیب گیاهی منطقه، افزایش تاج پوشش گیاهی، کنترل روان آب ها، کاهش فرسایش خاک و جلوگیری از وقوع سیلاب ها از  مهمترین اهداف اجرای طرح های بیولوژیک و بیومکانیک در مراتع استان مرکزی است.
او گفت: تولید علوفه خوش خوراک در مراتع استان مرکزی افزایش دامداری و دامپروری و ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در مناطق روستایی و افزایش درآمد برای مردم این منطقه را به دنبال دارد.
رئیس اداره مرتع اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: تحقق بارندگی نرمال سالیانه و پراکندگی مناسب بارش ها، رعایت حفاظت و قرق با همکاری دامداران و مرتعداران از مهمترین عوامل موفقیت طرح های بیولوژیک، بیومکانیک و مدیریتی در مراتع استان است.
استان مرکزی با بیش از 29 هزار کیلومتر مربع وسعت، حدود یک و 82 صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که 70 درصد آن را عرصه های منابع طبیعی تشکیل می دهد.

انتهای پیام/ج

تخصیص اعتبار به مراتع استان مرکزی

 
 
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
پیام رسان های باشگاه خبرنگاران - پایین شرح خبر
زیارت عاشورا-صفحه خبر دسکتاپ