کد خبر: ۶۷۱۶۰۸۹
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۹
دبیر بخش دانش‌آموزی «ایران ساخت» خبر داد؛

مجاوری با اشاره به اقدامات برای توسعه استفاده از کالای تولید داخل در جامعه دانش آموزی از تشکیل انجمنی با این رویکرد در شورای دانش آموزی خبر داد.

مجاوریبه گزارش  حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ منصور مجاوری دبیر بخش دانش‌آموزی دومین جشنواره ملی فرهنگی و هنری «ایران‌ساخت» با اشاره به تاکید دولت در به کارگیری سازمان‌ها و وزارتخانه‌ها از کالای ایران ساخت اظهار کرد: مقام معظم رهبری عنوان مناسبی را برای سال جاری انتخاب کردند، عنوانی که عمل به آن شکوفایی اقتصادی را برای کشور به همراه دارد؛ دولت هم در راستای این موضوع تمام دستگاه‌ها و نهاد‌های دولتی را ملزم کرد تا اقداماتی را در این زمینه انجام دهند.

وی ادامه داد: وزارت آموزش و پرورش نیز در همین راستا شورای سیاستگذاری حمایت از کالای ایرانی را تشکیل داد تا با ۲ رویکرد فرهنگسازی، توسعه گفتمان و برگزاری نمایشگاه در این حوزه اقدامات لازم برای جامعه فرهنگی مد نظرانجام شود؛ جامعه فرهنگی که شامل حدود ۱۴ میلیون دانش آموز و حدود یک میلیون فرهنگی است.

مشاور وزیر آموزش و پرورش در امور منابع درآمدی و اقتصادی به برگزاری نمایشگاهی در همین راستا اشاره کرد و گفت: ۲۵۰ نمایشگاه در زمینه حمایت از کالای ایران ساخت شهریور ماه سال جاری در سراسر کشور برگزار که در آن‌ها اقلام و نوشت افزار تولید داخلی به دانش آموزان ارائه شد. یکپارچه سازی بوفه‌های مدارس برای ارائه کالا و اقلام ایرانی اقدام دیگری بود که در زمینه حمایت از کالای ایرانی این وزارتخانه انجام داد.

طراحی کتابچه ساماندهی و برنامه ریزی به وسیله شورا‌های دانش آموزی 

مجاوری با بیان اینکه تحقق بحث فرهنگسازی و گفتمان در زمینه حمایت از کالای ایرانی اقدامی است که تمام دستگاه‌های دولتی باید انجام دهند ابراز کرد: بر همین اساس کتابچه «ساماندهی و برنامه ریزی» توسط شورا‌های دانش آموزی طراحی شد که امسال شورای «انجمن حمایت از کالای ایرانی و نوشت افزار ایرانی» تحت عنوان «کالای ایران ساخت» به شورا‌ها اضافه شد.

به گفته وی، در خصوص حمایت از کالای ایران ساخت سال جاری این وزارتخانه جشنواره‌ای با حضور هزار و ۲۰۰ کانون آموزشی و تربیتی سراسر کشور برگزار می‌کند؛ در این جشنواره دانش آموزان، معلمان و در کل جامعه فرهنگی دستاورد‌های خود را در معرض نمایش قرار می‌دهند تا زمینه آشنایی عموم مردم و ایجاد کارآفرینی فراهم شود همچنین بستری برای نمایش توانمندی‌های دانش آموزان است و شتابدهنده‌ها و سرمایه گذاران می‌توانند با حضور در این رویداد در جزییات ایده‌ها قرار گرفته و در صورت نیاز بر روی ایده‌های خلاقانه سرمایه گذاری کنند.

مجاوری با اشاره به ارسال اثار به بخش دانش آموزی جشنواره «یران ساخت» بیان کرد: معاونت پرورشی وزارت آموزش و پرورش به مدارس سراسر کشور بخشنامه‌ای را در خصوص ارسال آثار به این بخش از جشنواره ارسال کرده که ارسال اثار دانش آموزی به این بخش همچنان ادامه دارد.

دومین جشنواره ملی فرهنگی، هنری «ایران ساخت» با اهداف «جریان سازی و تولید محتوا برای فضای مجازی مرتبط با چرخه تجاری سازی، کارآفرینی و اقتصاد دانش بنیان»، «حمایت از خدمات و تولیدات دانش بنیان ساخت ایران»، «ساماندهی واردات بی‌رویه و ارج نهادن به کالا‌ها و محصولات ایرانی با کیفیت» و همچنین «کمک به برجسته سازی (نشان تجاری) کالا‌های مرغوب ایرانی»، در بخش ادبیات، هنر‌های تجسمی، رسانه‌های دیداری و شنیداری، رسانه‌های دیجیتال و ایده بازار و بخش دانش آموزی به همت ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و به دبیر کلی پرویز کرمی و با شعار «فناوری ایرانی، کسب و کار ایرانی» در دی‌ماه سال جاری برپا می‌شود.

آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره «ایران ساخت»، ۳۰ آبان ماه ۱۳۹۷ است.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر