کد خبر: ۶۷۱۸۴۳۰
تاریخ انتشار: ۱۱ آبان ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
ایمانی در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان:

رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران گفت:با وجود پیگیری های متعدد از معاون اول رئیس جمهور و وزارت جهاد کشاورزی، اما افق روشنی پیش روی اعلام نرخ خرید تضمینی گندم نیست.

علیقلی ایمانی رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران در گفت و گو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، با انتقاد از تاخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی گندم اظهار کرد: با وجود پیگیری های متعدد از معاون اول رئیس جمهور، مجلس و وزارتخانه تا کنون خبری از اعلام نرخ خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید نیست.

وی افزود: از دولتمردان انتظار می رود که اگر تصمیمی برای افزایش نرخ خرید ندارند و یا قصد دارند که قانون خرید تضمینی را منحل کنند، هر چه سریع تر اعلام کنند تا تکلیف کشاورزان روشن شود.

ایمانی با انتقاد از اظهار نظر برخی افراد مبنی بر اختلاط گندم خارجی با داخلی و فروش خاک به جای گندم به مراکز دولتی بیان کرد: با وجود زحمات فراوان زراعت در گرمای ۵۰ درجه و سرمای زیر صفر و همچنین سودهای سرسام آور بانک ها و هزینه های تولید، متهم کردن کشاورزان به فروش خاک به جای گندم داخلی درست نیست چرا که چنین اظهاراتی صحت ندارد‌.

به گفته وی از شورای اقتصاد انتظار می رود که هر چه سریع تر نرخ های منصفانه خرید تضمینی اعلام شود تا کشاورزان بتوانند تصمیم لازم برای کشت را اتخاذ کنند.

رئیس بنیاد توانمند سازی گندمکاران ادامه داد: اگر قرار باشد نرخ خرید تضمینی برای سال زراعی جدید نسبت به مدت مشابه سال قبل تفاوتی نداشته باشد، انصراف از کشت بهتر از کشت گندم است.

وی با اشاره به اینکه افق روشنی پیش روی نرخ خرید تضمینی گندم نیست، بیان کرد: با توجه به آنکه وزیر جهاد کشاورزی در جلسه اخیر هیات دولت اعلام کرده که اعلام نشدن نرخ خرید تضمینی گندم برای من جای سوال است، دیگر ما نمی دانیم که چه باید بگوییم؟

ایمانی در پایان با اشاره به اینکه تاخیر وثبات در اعلام نرخ خرید آثار سو به دنبال دارد، تصریح کرد: ثبات در نرخ خرید تضمینی در قاچاق و از بین رفتن خودکفایی گندم تاثیر بسزایی دارد،که به همین خاطر از شورای اقتصاد انتظار می رود که به نظر وزیر جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید توجه کند چرا که بی مهری به کشاورزان همانند سال ۸۳ از بین رفتن خودکفایی و واردات ۷ میلیون تنی گندم را به دنبال دارد.

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر