کد خبر: ۶۷۲۱۱۷۳
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۵

یک تولید کننده تجهیزات پزشکی گفت: کمبود منابع مالی باعث عقب افتادن برنامه تکنولوژی‌های جدید و جذب افراد متخصص شده است.

عقب افتادن برنامه به روز رسانی دستگاه‌ها و جذب افراد متخصص به دلیل کمبود منابع مالی و کاهش نقدینگی/ بدهی بالای 10 میلیاردی شرکت‌های تولید کننده تجهیزات پزشکی از مراکز درمانیجواد نوایی تولید کننده تجهیزات پزشکی در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار کرد: در حال حاضر وضعیت مطالبات شرکت‌های تولید کننده تجهیزات پزشکی و محصولات مصرفی مناسب نیست و لازم است وزارت بهداشت برای جلوگیری از ورشکستگی و تعطیلی شرکت‌ها در این زمینه پیش قدم شود.

وی ادامه داد: طرح تحول نظام سلامت پروژه بزرگ ملی در حوزه سلامت محسوب می‌شود اما ای کاش پبش از پیاده سازی این طرح، منابع مالی آن را به طور کامل پیش بینی می‌شد زیرا امروزه اکثر شرکت های تولید کننده و حتی وارد کننده تجهیزات پزشکی با مشکل روبرو شده‌اند.

این تولید کننده تجهیزات پزشکی اضافه کرد: متأسفانه امروزه دریافت مطالبات به طور متوسط به 15 تا 16 ماه رسیده است و این تاخیر باعث شده تا برخی از کارخانه‌‌های تولید کننده تجهیزات پزشکی تعطیل و یا دچار تعدیل نیرو شده و برخی شرکت‌های تولید کننده نتوانند مواد اولیه کالاهای تولیدی خود را تهیه کنند.

نوایی اظهار کرد: در جلساتی متعدد که با مسئولین ذیربط سطح اول کشور برگزار شد مشکلات خود را منعکس کرده‌ایم و امیدواریم هرچه سریع‌تر مشکلات برطرف شود.

وی اضافه کرد: بحث جایگزینی اوراق بهادار به جای مطالبات شرکت‌های تجهیزات پزشکی، نقدینگیتولید کننده را به طور قابل توجهی کم می‌کند و این مسئله ممکن است باعث ورشکستگی آن‌ها شود.

این تولید کننده تجهیزات پزشکی تأکید کرد: طلب شرکت‌های تجهیزات پزشکی امروزه به بالای 10 میلیارد تومان رسیده است و همین مسئله سرمایه در گردش تولید کننده‌ها را کاهش و باعث تعطیلی و تعدیل نیروی کارخانه‌جات تولید کننده می‌شود.

به روز رسانی دستگاه ها و تکنولوژی؛ اولویت اول افزایش تولید

نوایی گفت: یکی از برنامه‌های آینده ما به روز رسانی دستگاه‌های تولیدی و واردات تجهیزات جدید به همراه جذب نیروی جوان متخصص است که با مشکلات به وجود آمده و کمبود منابع مالی و کاهش نقدینگی باعث عقب افتادن برنامه‌های ما شده است.

وی یادآوری کرد: طرح تحول نظام سلامت برای کارخانه‌جات داروسازی و تجهیزات پزشکی چالش بزرگی را ایجاد کرده است که امیدوارم این مشکلات هرچه سریع‌تر برطرف شود.

انتهای پیام/

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر