کد خبر: ۶۷۲۱۳۲۳
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱

برنامه‌های کتابخانه و موزه ملک برای بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران اعلام شد.

برنامه‌های کتابخانه و موزه ملی ملک برای هفته کتاب اعلام شد

به گزارش حوزه ادبیات گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از ستاد خبری بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران؛ کتابخانه ملک به مناسبت برگزاری بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران برنامه‌های متنوعی را اجرا خواهد کرد که از جمله آن‌ها بازدید رایگان از موزه ملی ملک در هفته کتاب است.

همچنین همزمان با هفته کتاب، خدمات کتابخانه و امکان استفاده از کابین‌های تحقیقاتی پژوهشگران برای تمامی علاقه‌مندان آزاد است.

از دیگر برنامه‌های این کتابخانه رونمایی از تازه‌های نشر آستان قدس رضوی، برگزاری نمایشگاه کتاب‌های چاپی موجود در مجموعه ملک با موضوع حضرت محمد (ص) به مناسبت هفته وحدت، تقدیر از واقفان و اهداکنندگان آثار از جمله آیت‌الله شبیری زنجانی، برپایی نمایشگاه انقلاب اسلامی به روایت مطبوعات، برگزاری نمایشگاه مصحف نور و صلوات خاصه است.

همچنین از عبدالله انوار کتاب شناس و یکی از زبده‌ترین کارشناسان نسخه‌های خطی به پاس زحماتش تجلیل خواهد شد.

این کتابخانه به منظور ترویج کتابخوانی در میان دانش‌آموزان نیز «زنگ کتاب و کتابخوانی» را برای دانش‌آموزان در تالارهای کتابخانه اجرا خواهد کرد.

رونمایی از تازه‌های نشر اقلیت‌های دینی در هفته کتاب

 علی علیپور درباره برنامه‌های دفتر مجامع در بیست و ششمین دوره هفته کتاب گفت: برای این دوره از هفته کتاب سه برنامه در نظر گرفته شده است.‌ نخستین برنامه برگزاری کارگاه آموزشی حمایت از ناشران و انتشار کتاب ایران در بازارهای جهانی است که 28 آبان با حضور ناشران،‌ نویسندگان،‌ تصویرگران،‌ بنگاه‌های ادبی و برخی از مسئولان فرهنگی داخلی و خارجی که به موضوع تجارت جهانی کتاب و توسعه بین‌المللی نشر ایران می‌پردازند، برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: هدف از برگزاری این برنامه که جزو برنامه‌های حمایتی معاونت امور فرهنگی و اداره کل مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی است،‌ حمایت از کتاب‌های ایرانی و گسترش تجارت کتاب‌ها در خارج از کشور است.

علیپور درباره دومین برنامه نیز گفت: با توجه به اینکه روز 30 آبان مصادف با روز اقوام و ادیان است، در این روز از برخی کتاب‌های تازه منتشر شده اقلیت‌های دینی رونمایی خواهد شد. ‌ یکی از این کتاب‌ها «حضور ایران در جهان باستان» به قلم اصغر محمودآبادی است. همچنین دو کتاب دیگر نیز از ناشران کلیمی‌ و ارمنی رونمایی خواهد شد.

معاون اداره مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره دیگر برنامه نیز گفت: نخستین روز ماه آذر که با هفته وحدت نیز همزمان است،‌ نشست سراسری تحت عنوان «نشست وحدت ملی اقوام،‌ مذاهب و پیروان ادیان توحیدی در آیینه نشر مکتوب» با حضور دست‌اندرکاران امورفرهنگی کتاب و نشر از اهل تسنن،‌ تشیع و برخی از چهره‌های اقلیت‌ها در مهاباد برگزار می‌شود.

وی تاکید کرد: هدف از برگزاری این نشست این است که برنامه‌های مختلفی با فرهنگ،‌ نشر و کتاب در حوزه مذاهب اسلامی یعنی شیعه و سنی اجرا شود.

معاون اداره مجامع، تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره تاثیرگذاری عملکرد این برنامه‌ها بر ترغیب به کتاب و کتابخوانی خاطرنشان کرد: این برنامه‌ها بر اساس نیاز و موقعیت طراحی شده است. کارشناسان برنامه‌ها را بر اساس نیازسنجی طراحی کرده و درخواست داده‌اند و بر این اساس قطعاً مفید و تاثیرگذار خواهند بود البته که نباید حمایت و پشتیبانی از این برنامه‌ها را نادیده گرفت تا نتیجه مثبتی بر جامعه بگذارد.

گفتنی است؛ بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ 24 آبان تا 1 آذرماه با مشارکت بیش از 50 نهاد و سازمان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

موزه ملک برای کتابخوانی برنامه دارد

 

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر