کد خبر: ۶۷۲۴۲۵۸
گروه : اصفهان » اصفهان
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان گفت: مطالعات در زمینه ساماندهی مشاغل مناسب با کارکرد مطلوب در میدان امام علی اصفهان در حال بررسی است.

 به گزارش خبرنگار  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از اصفهان،محمد مجیری مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان اظهار کرد: ۱۳ هزار مترمربع فضا در میدان علی(ع) در اختیار است که برای برگزاری بازارهای یک روزه همانند جمعه بازار کتاب مناسب است.

وی افزود: مکان فعلی جمعه بازار کتاب از نظر مکان قرارگیری در پارکینگ و مشکلات تهویه‌ای مناسب نیست و با برخی از فعالان جمعه بازار دراین باره صحبت شده است؛ در این راستا ارائه و اجرای طرحی مناسب برای فضای روی میدان علی(ع) جهت برپایی روز بازارها و شب بازارها در حال بررسی است.

مدیرعامل سازمان ساماندهی مشاغل شهری و فرآورده‌های کشاورزی شهرداری اصفهان گفت: البته این طراحی نباید به فضای میدان و واحدهای صنفی آسیب بزند، بنابراین در نظر داریم گروه‌های مختلف صنفی، اجتماعی و کسب و کار را برای ارائه خدمات به میدان امام علی منتقل کنیم.

مجیری با بیان اینکه می‌توان جمعه بازار کتاب، بازار روز لوازم کامپیوتر و بازار صنایع دستی را در میدان امام علی برگزار کرد، ادامه داد: میدان امام علی به پایگاهی برای گروه های مختلف اجتماعی و کسب و کار تبدیل می شود تا از فضای میدان برای ارائه کالای خود استفاده کنند؛ این امر موجب رونق کسب و کار و رفت و آمد به میدان امام علی می‌شود و رضایت کسبه میدان را نیز در پی خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: درصدد هستیم مکان مورد نظر برای روزبازارها و شب‌بازارها را تا پایان سال و در بهمن‌ماه بهره‌برداری کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان نیز در این‌باره گفت: درباره انتقال جمعه بازار کتاب هنوز تصمیم‌گیری نشده است؛ پارکینگ واقع در خیابان طالقانی که جمعه بازار کتاب در آن برگزار می شود چندان شایسته این کار نیست و نیازمند جانمایی مناسب است تا برای شهروندان و عرضه کنندگان کتاب فضایی مناسب باشد.

علیرضا صلواتی افزود: صبح روز جمعه مشکل ترافیکی در محدوده محل برگزاری جمعه بازار کتاب وجود ندارد؛ اما شرایط محیطی و امکانات چندان در خور شأن برگزاری این جمعه بازار نیست.

 

انتهای پیام/م

مکان فعلی جمعه بازار کتاب از نظر مکان قرارگیری در پارکینگ و مشکلات تهویه‌ای مناسب نیست

 

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر