کد خبر: ۶۷۲۴۶۸۷
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
حاجی بیگی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

سخنگوی سازمان انتقال خون کشور از آمار اهدای خون ایرانی‌ها و جزئیات آن توضیحاتی داد.

بانوان لرستانی؛ صدرنشین اهدای خون/ بیشترین اهداکنندگان خون چه گروه خونی دارند؟حاجی بیگی سخنگوی سازمان انتقال خون کشور درباره آمار اهدای خون ایرانی‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ گفت: در حال حاضر استان‌های تهران، فارس، خراسان رضوی و اصفهان صدرنشین‌ اهداکنندگان‌ خون در کشور هستند و نزدیک به 38 درصد از خون اهدایی کشور مربوط به این 4 استان است.

وی با بیان اینکه خانم‌های لرستانی در صدر بانوان اهداکنندگان‌ خون کشور هستند، گفت: به طور کلی اکنون از نظر آمار اهداء خون بانوان استان‌های لرستان، خراسان جنوبی، کردستان و مرکزی در صدر اهداکنندگان زن در کشور قرار دارند.

سخنگوی سازمان انتقال خون کشور ادامه داد: در هفت ماهه نخست سال 97 نسبت به زمان مشابه در سال گذشته استان‌های زنجان، اردبیل و خراسان جنوبی بیشترین میزان رشد را در حوزه اهدا خون بانوان داشته‌اند.

حاجی‌ بیگی یادآوری کرد: چهار و نیم درصد از اهداکنندگان خون کشور را بانوان تشکیل می‌دهند و در 7 ماهه نخست سال 97 در کشور یک میلیون و 249 هزار و 455 واحد خون اهدا شده است.

وی با اشاره به رشد اهداء خون در سال 97 در 3 استان کشور اظهار کرد: در 7 ماهه آغازین‌ سال 97 نسبت به زمان مشابه در سال 96 استان‌های خراسان شمالی، ایلام و کردستان بیشترین میزان رشد اهداء خون در کشور را داشته‌اند.

سخنگوی سازمان انتقال خون کشور به میزان اهداکنندگان خون مثبت و منفی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 90 درصد اهداکنندگان خون در کشور گروه خونی مثبت و تنها 10 درصد گروه خونی منفی دارند.

حاجی‌بیگی با بیان اینکه حدود 34 درصد اهداکنندگان خون در کشور گروه خونی O+ دارند گفت: گروه خونی O+ به عنوان فراوان‌ترین گروه خونی و AB_ با یک درصد اهدا کننده کمیاب‌ترین گروه خونی در بین اهداکنندگان‌ هستند.

انتهای پیام/

یک سوم اهداکنندگان گروه خونی O مثبت دارند

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر