کد خبر: ۶۷۲۴۸۳۵
گروه : قم » قم
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم عنوان شد؛

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت:تا دو هفته دیگر محموله 800 تنی کاغذ به قم وارد می شود.

صدور هشت هزار و 700 مجوز نشر کتاب در قم/محموله 800 تنی کاغذ به قم وارد می شودبه گزارشگروه استان های باشگاه خبرنگاران جوانازقم؛سید موسی حسینی کاشانی،مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه  قم در مصلی قدس اظهار کرد: نیاز ماهیانه کاغذ ناشران حدود 800 تن است و تا دو هفته آینده شاهد ورود محموله کاغذ به استان خواهیم بود، این کار از سوی تعاونی ناشران و اتحادیه چاپخانه داران استان صورت می‌گیرد و برای تامین کاغذ رسانه‌های استان قم هم پیگیری‌هایی انجام شده است.

وی ادامه داد: ارزیابی‌ها نشان داده است که شاخص‌های فرهنگی طی دو سال اخیر در استان قم ارتقا پیدا کرده است، وزارت ارشاد زیرمجموعه‌هایی دارد که به واسطه آن‌ها در زمینه فرهنگ سازی عمل می‌کند، این وزاتخانه با همکاری موسسات فرهنگی، ناشران و آموزشگاه‌ها، عمل کردن به فرمایشات مقام معظم رهبری را در دستور کار دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم افزود: اقدامات خوبی در زمینه تامین کاغذ ناشران صورت گرفته است و با پیگیری وزارت ارشاد، کاغذ جزو کالاهای اساسی قرار گرفت که با ارز دولتی وارد کشور می‌شود.

حسینی کاشانی با اشاره به صدور مجوز نشر کتاب در استان قم اظهار کرد: اداره کل ارشاد این استان اختیار صدور مجوز برای نشر کتاب دارد و هشت هزار و 700 مجوز نشر کتاب توسط این اداره کل صادر شد که بیش از پنج هزار کتاب، چاپ اول بودند و بیشتر این کتاب‌ها در حوزه دین است.

وی ادامه داد: حدود هزار و 200 ناشر در استان قم داریم که 800 ناشر فعالیت مستمر و مطلوب دارندو یک میلیارد تومان برای حمایت از کتاب‌های ارزشمند در حوزه دین در استان هزینه شد و دو میلیارد و 350 میلیون تومان حمایت بعد از چاپ هم از ناشران استان قم صورت گرفت، دلیل این مساله حمایت از کتاب‌های دینی و ارزشمند در استان است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم افزود: یکی از مولفه‌های فرهنگ، مساله کتاب و کتاب خوانی و ساعات مطالعه است و باید کتاب‌های خوبی در اختیار مردم قرار بگیرد.

حسینی کاشانی با اشاره به ساختار شورای فرهنگی عمومی استان قم اظهار کرد: این شورا به ریاست امام جمعه و دبیری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود، هدف از شورا، اصلاح فرهنگ با مشارکت 20 دستگاه فرهنگی و غیرفرهنگی است.

وی خاطرنشان کرد: جلسات شورای فرهنگ عموم استان قم به صورت مرتب برگزار و مصوبات آن اجرایی می‌شود، مساله فرهنگ نیازمند توجه جدی است.

انتهای پیام/ش

سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه قم

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
برچسب ها
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر