کد خبر: ۶۷۲۵۰۶۰
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۳۱

معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه گفت: میانگین بارش باران در استان ، از ابتدای سال جاری تاکنون به بیش از 95 میلی متر رسیده است.

رشد بارش های پاییزی در استان کرمانشاه نسبت به سال گذشتهبه گزارش       گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از کرمانشاه، علی محمد زورآوند معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه اظهار داشت: این مقدار بارش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 14.5 میلی متر بود 535 درصد و در مقایسه با دوره بلندمدت 116 درصد رشد نشان می دهد که  بیشترین بارش ها در سال زراعی جاری متعلق به شهر حمیل با 174.2 میلی متر بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 2 هزار و 78 درصد و نسبت به دوره بلندمدت نیز 298 درصد رشد نشان می دهد.

زوراوند با بیان اینکه گواور با 124 میلی متر بارش و یک هزار و 63 درصد رشد نسبت به سال قبل و 128 درصد نسبت به دوره بلندمدت در رده دوم شهرهای پربارش استان کرمانشاه  قرار دارد، افزود: پاوه نیز با 118 میلی متر بارش که 242 درصد نسبت به سال قبل و 92 درصد نسبت به دوره بلندمدت رشد نشان می دهد، در رده سوم قرار گرفته است.

معاون هواشناسی کرمانشاه بیان  کرد: همچنین از ابتدای سال جاری تاکنون میانگین بارش های شهر کرمانشاه به 104 میلی متر رسیده که نسبت به سال گذشته که 9.5 میلی متر بارش داشته است، یک هزار و پنج درصد و نسبت به دوره بلند مدت نیز 165 درصد رشد داشته است.

زورآوند ادامه داد: کمترین بارش های سال زراعی جاری نیز در کوزران با 55.2 میلی متر، جوانرود با 56.1 میلی متر و کنگاور با 64 میلی متر اتفاق افتاده است، ضمن اینکه قصرشیرین با 68 میلی متر و سنقروکلیایی با 69 میلی متر بارش زیر 70 میلی متر بارش داشته اند.


انتهای پیام/ز


معرفی پربارش ترین شهرهای استان کرمانشاه

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر