کد خبر: ۶۷۲۵۰۹۹
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۰۳:۳۱

روزنامه آمریکایی واشنگتن پست مدعی شد آمریکا تصمیم گرفته سوخت رسانی به هواپیماهای جنگی ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن را متوقف کند.

ادعای واشنگتن پست: آمریکا سوخت رسانی به جنگنده‌های ائتلاف سعودی را متوقف می‌کندبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست مدعی شد آمریکا تصمیم گرفته یکی از حساس‌ترین و بحث‌انگیزترین جنبه‌های حمایت آمریکا از جنگ سه ساله ائتلاف متجاوز سعودی علیه یمن یعنی سوخت رسانی به هواپیماهای جنگی این ائتلاف را متوقف کند.

تصمیم دولت ترامپ برای متوقف کردن سوخت رسانی به جنگنده‌های ائتلاف سعودی در شرایطی است که عربستان سعودی به دلیل جنگ یمن و دیگر مسائل حقوق بشری به شدت تحت انتقاد قرار گرفته است.

نمایندگان هر دو حزب کنگره آمریکا در هفته‌های گذشته از دولت این کشور خواسته‌اند فروش سلاح به عربستان سعودی و سوخت رسانی به جنگنده‌های آن را متوقف کند.

رابرت منینگ، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در این باره گفت: «رایزنی‌های ما با شریکانمان ادامه دارد و در حال حاضر چیزی وجود ندارد که اعلام شود.»

ائتلاف سعودی، این خبر را تأیید کرده، اما گفته که با توجه به اینکه عربستان سعودی و اعضای این ائتلاف توان خودشان برای انجام عملیات‌های سوخت‌رسانی به جنگنده‌ها را تقویت کرده‌اند از دولت آمریکا خواسته‌اند این عملیات‌ها را متوقف کند.

انتهای پیام/

تصمیم دولت ترامپ برای توقف سوخت رسانی به جنگنده‌های ائتلاف سعودی

کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
کانال تلگرام - پایین شرح خبر
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:
سروش خبر
ایتا خبر
ویسپی خبر
گپ خبر
آی گپ خبر
بله خبر
توییتر خبر
اینستاگرام خبر
اپلیکیشن باشگاه خبرنگاران- صفحه خبر